KAHRAMANMARAŞ’A YENİ BİR FUTBOL SAHASI

Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Türkoğlu İlçesi Kılılı Mahallesine yapılan doğal çim yüzeyli futbol sahasında çimler yeşermeye başladı.

KAHRAMANMARAŞ’A  YENİ BİR FUTBOL SAHASI

9 yıl önce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’nın göreve gelmesiyle birlikte Kahramanmaraş’ta spor tesisleri sayısında artış yaşanıyor. Her İlçeye ‘bir futbol sahası’ projesi ile yola çıkan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Bakanlık desteği ile İlçelerin tamamını suni çim yüzeyli gece ışıklandırmalı futbol sahasına kavuşturdu. İlçelerin yanında kent merkezinde de önemli spor tesislerine imza atan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, son olarak Türkoğlu İlçesi Kılılı Mahallesinde atıl vaziyette bulunan futbol sahasını sporseverlerin hizmetine yeniden kazandırmak için harekete geçmişti. 2000’li yılların başında Kılılı Belde Belediyesi tarafından toprak zemin olarak futbol takımlarının hizmetine sunulan Kılılı futbol sahası bir süredir kaderine terk edilmişti. Kahramanmaraş’ın Büyükşehir olması sonrası Kılılı Beldesi mahalleye dönüşürken futbol sahasının da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne devri gerçekleşmişti. Bunun üzerine atıl vaziyette bulunan futbol sahası, 2015 yılında yeniden Kulüplerin hizmetine sunulmak üzere Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılarak inşaatı başlamıştı. Aradan geçen 2 yıllık süre içeresinde daha modern bir görünüm oluşan Kılılı futbol sahasında inşaat tamamlanmak üzere. Gece ışıklandırmalı doğal çim yüzeyli olarak inşa edilen futbol sahasında ekilen çimlerde gün yüzüne çıktı. Tesiste çalışmaların tamamlanıp hizmete girmesiyle başta Kahramanmaraş’ta bulunan ve başka şehirlerden gelen Kulüplerin yararlanacağı bir alan olacak.

‘BU TESİSLER SAYESİNDE ÖNEMLİ SPORCULAR ÇIKACAK’

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Kahramanmaraş’ın son yıllarda tesisleşme adına önemli yatırımlar aldığını söyledi. Şehrin hemen, hemen her bölgesinde bir futbol sahasının yer aldığını kaydeden Kabakcı, “Futbol sahası olarak şehrimizin doğusu, batısı ve güneyinde çok iyi durumdayız. Bu bölgelerimizin hepsinde Amatör takımlarımız için yaptığımız sentetik çim sahalarımız mevcut. Kahramanmaraş’ın Amatör takımlarının tesis ihtiyacını büyük ölçüde tamamladık. İlçelerimizin tamamında Bakanlığımız desteği ile gece ışıklandırmalı futbol sahası yaptık. Buralarda futbol sahalarının tamamlanmasıyla futbol Kulüpleri sayısında da artış yaşanıyor. Bu sahalarımıza ek olarak en son ise daha önce Kılılı Beledi Belediyesi uhdesinde bulunan futbol sahamız Büyükşehir olmamız sebebiyle bizim kurumumuza devri gerçekleşmişti. Bizde Bakanlık ile yaptığımız görüşme sonrası atıl vaziyetten buranında modern bir görünüme kavuşması adına bir çalışma içerisine girdik. Hamd olsun kısa bir süre içerisinde çalışmalar burada bitecek. Şuanda çimler yeşermeye başladı ve önümüzdeki aylarda inşaatı tamamlanacak. Burasıda tamamlandığında ilimizin merkezi olarak ta kabul edeceğimiz Kılılı’da güzel bir doğal çim yüzeyli futbol sahamız olacak. Buda birçok futbol takımımızın da buradan yararlanması demek oluyor. Başta Amatör spor olmak üzere futbol sahalarıyla, spor salonlarıyla olsun tüm ilçelerimizi tesislerle donatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Buda teşkilat ve personelimiz açısından mutluluk verici bir olaydır. Bundan sonraki süreçte İl ve İlçelerde gereksinim duyulan alanlarda çalışmalarımıza Bakanlığımızdan aldığımız destekle devam edeceğiz. Biz bu tesisleri amatör futbolu adına büyük bir olay olarak görüyoruz. Futbolcularımızın ve tüm takımlarımızın da artık imkân ölçüsünde bu alanda ellerinin güçlenmesi demektir. İnşallah önümüzdeki yıllardan alt yapıdan bu tesisler sayesinde önemli sporcular çıkacağı kanaatindeyim.”

Haber: Mesut Benli

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner67

banner100

banner98