banner117

HAKEMLER VE GÖZLEMCİLER SEZONU AÇTI

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Kahramanmaraş Şubesi, 2017-2018 sezonunu açtı.

HAKEMLER VE GÖZLEMCİLER SEZONU AÇTI

Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Kahramanmaraş Şubesi tarafından organize edilen sezon açılış töreni Saim Çotur Stadyumunda gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan açılış töreni, TFFHGD Kahramanmaraş Başkanı Ali Karatutlu, İl hakem kurulu başkanı Veli Ünlü ve TÜFAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak’ın konuşmaları ile devam etti. Törende ilk konuşan Karadutlu, Kahramanmaraş hakemliğini daha üst seviyelere taşımak için çalıştıklarını söyledi.

HAKEM ARKADAŞLARIMIZ BAŞARILI BİR SEZON GEÇİRDİ’

Başkan Karadutlu, Kahramanmaraş Futbol Camiasının günden güne büyüdüğünün altını çizerek, şu ifadelere yer verdi: “Geçtiğimiz sezona bakacak olursak, hakem arkadaşlarımın çok başarılı bir sezon geçirdiğini düşünüyorum. İl Hakem Kurulumuzla beraber, sezon başında bir hakem kursu açtık. Türkiye tarihinde Kahramanmaraş’ta oynanan maçların sayısına bakacak olursak bir rekor diyebilirim, çünkü Kahramanmaraş tarihinde 200 civarında bir başvuru aldık. Bununla birlikte arkasından gözlemci kursu açtık. Günden güne Kahramanmaraş hakem camiası büyümeye devam ediyor. Bununla birlikte biz şube olarak hakemlerimize olabildiğince desteklerle Sponsorlarla ve kurumlardan aldığımız desteklerle yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hakemin parası hakemin cebinde kalsın mantığı ile yola çıktık ve bu mantıkla da yolumuza devam edeceğiz. Bu bağlamda yenin sezonumuzun hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

AMACIMIZ KAHRAMANMARAŞ’TAKİ HAKEM İVMESİNİ EN YÜKSEK OLAN SÜPER LİGE TAŞIMAK’

Önemli açıklamalar da bulunan İl Hakem Kurulu başkanı Veli Ünlü, “Kahramanmaraş’ta ömrüm baki geldiği müddetçe, bunun içerisinde 70’i il, 30’uklasman olmak üzere, 100 tane net hakem oluşturmak” dedi. Ünlü, “Öncelikle amatör dalda ve profesyonel dalda çok güzel bir sezon geçirdiğimize inanıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana bir Misyon oluşturmaya çalıştık. Amacımız Kahramanmaraş’taki hakem ivmesini en yüksek olan süperliğe taşımak, bu bizim vizyonumuz. Misyonumuzda, buradaki, amatör müsabakalarımız da olsun, diğer illerimiz de ki müsabakalar da en büyük başarıyı yakalamaktır. Bunun yanı sıra hakem kurslarımızı açarak her yıl, bununla beraber hakem sayımızı yükseltip daha iyi daha güzel bir şekilde hakemliğimizi temsil edebilecek yetenekte ki kişileri bulmak. En büyük amacım Kahramanmaraş’ta ömrüm baki geldiği müddetçe, 100 tane net, bunun içerisinde 70’i il, 30’uklasman olmak üzere hakem oluşturmak. Tabi en büyük hedeflerimizden bir tanesi de süperlik hakemi. Bu bağlamda ben sezonumuzun herkese hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

SÜPER LİGDE ANTRENÖR VE OYUNCUMUZ OLSUN BUNUN GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ’

Futbolun kalkınmasını ortak hedef olarak belirlediklerini ifade eden TÜFAD Başkanı Mesut Çanak, “Bizler sizlerin tamamlayıcısıyız. Her kurumda ve her toplumda olduğu gibi bazı hadiseler geçmişte yaşanmış olabilir. Benim istirhamım özellikle genç hakem arkadaşlarımızdan, nasıl mesleğe başladığınız gibi bazı sorumluluklar ve aksaklıklar yaşadığınız gibi, adaptasyon sorunları olduğu gibi, antrenör arkadaşlarımızda lige adapte uyum sorumluluğu ile karşı karşıya gelebilir. Futbolun kalkınması ortak hedefimiz olduğuna göre. Sizler bizi destekleyip, bizler de sizi desteklediği takdirde daha iyi olacaktır. Süper ligde bir hakemimiz olsun, Süper ligde bir antrenörümüz olsun, süper ligde bir oyuncumuz olsun, bunun gayreti ve çabası içindeyiz. Sizlerde bunun en önemli ayaklarından birsiniz. Yeter ki bizlere destek olun. Ortak amacımız Kahramanmaraş futboluna destek olmak olsun. Paydaş olarak birbirimize sahip çıkmamız lazım. bu vesile ile Kahramanmaraş’ta görev yapan tüm antrenör arkadaşlarım adına, gelecek sezonumuzun hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

Haber: Hakan AYDIN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER