banner117

GÖRME ENGELLİ SPORCULARDAN BÜYÜK BAŞARI

Kahramanmaraşlı görme engelli yüzücüler, 23-25 Şubat tarihlerinde Antalya’da yapılan Türkiye Yüzme Şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğu, Türkiye ikinciliği ve Türkiye üçüncülüğü elde etti.

GÖRME ENGELLİ SPORCULARDAN BÜYÜK BAŞARI

Antalya’nın Alanya İlçesinde düzenlenen Türkiye Yüzme Şampiyonasına Kahramanmaraş’tan toplam 9 sporcu katıldı. Katılan 9 sporcular yaş gruplarına göre derece aldı. Yarışan 9 sporcu kendi Kulüpleri adına da yarışırken, aynı zamanda Kahramanmaraş adına da başarı gösterdi. Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından organize edilen şampiyonada, Kahramanmaraş Ertuğrul Gazi Spor Kulübü’nden Efe Kağan Bekâr S12 grubunda 50 metre sırt ve 100 metre serbestte Türkiye Şampiyonu oldu. Aynı zamanda Doğu Akdeniz Spor Kulübü olarak 100 metre serbest yarışta birinci olan İrem Sena Kılıç’ta Türkiye 1’inciliğini elde etti. Diğer bir yüzücü Neslihan Akgül ile Elif Yemşen ise Türkiye 3’üncüsü oldu. Hem kulüp adına hem de Kahramanmaraş adına dereceler alan görme engelli sporcular, aldıkları ödüllerle memleketi Kahramanmaraş’a döndü. Konuyla ilgili açıklama yapan Görme Engelliler Yüzme Antrenörü Selçuk Paksoy, sporcuların aldıkları başarıdan dolayı mutlu olduklarını söyleyerek, sporun engel tanımadığını, velilerin engelli çocuklarını sporla tanıştırmaları gerektiğini ifade etti.

“Sporcuların şehrimizi temsil etmeleri en büyük gurur kaynağımızdır”
Görme engelli sporcuların büyük bir başarı elde ettiğini söyleyen Paksoy, “Amacımız çocuklarımızın topluma kazandırılması. Öncelikli olarak sporla hayatta tutunmaları ve topluma kazandırılmaları için mücadele ediyoruz. Spor amaçlı başladığımız bu yolda sporcularımızın madalya alması, şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeleri en büyük gurur kaynağımızdır. Engelli çocukları olan velilerimizin evde çocuklarını bekletmelerinden ziyade Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Ertuğrul Gazi Görme Engelliler Kulübü olarak çocuklarını sporla tanıştırmalarını temenni ediyoruz” dedi.
Haber: Hakan Aydın

 


 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 09:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER