banner117

GELECEĞİN OLİMPİK SPORCULARI ÇALIŞIYOR

Kentin adeta markası haline gelen Klavuzlu Su Sporları Merkezi, yeni sezonda da sporcuların en çok tercih ettiği branş haline gelecek.

GELECEĞİN OLİMPİK SPORCULARI ÇALIŞIYOR

Genel olarak spor branşlarında önemli gelişmeler gösteren Kahramanmaraş, su sporlarında da marka bir şehir olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün aktif çalışmalarıyla Kahramanmaraş’a kazandırılan Kılavuzlu Su Sporları Merkezi yeni sezona hazırlanıyor. Gerek  tabiat güzelliği, gerekse de işlevselliği ile Kahramanmaraş'ın  gözbebeği olan ve 3 yıl önce hizmete açılan Kılavuzlu Su Sporları Onikişubat ilçesi Kılavuzlu Barajı arka tarafında doğa ile iç içe şehrin farlı bir yüzünü yansıtıyor. Bu açıdan önemli bir yeri olan Klavuzlu Su Sporları Merkezi geleceğin olimpik sporcularını çıkarmak için çalışmalarına da tüm hızıyla devam ediyor. Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün özverili çalışmaları sonucunda sürekli olarak gelişmeye devam eden su sporları merkezine sporcularında ilgisi büyük. Kano ve kürek sporunda geleceğin olimpik sporcularının çıkacağı tesiste uzman antrenörler eşliğinde çalışmalar sürüyor.

‘DOĞAL GÜZELLİK ANADOLU’DA BİRÇOK YERİN ÇOK ÇOK ÜSTÜNDE’

Genel olarak Kahramanmaraş’ta kaliteli sporcu yetiştirdiklerini belirten Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, su sporlarında da olimpik sporcu yetiştirmek istediklerini kaydetti. “Bazı branşlarda nasıl yeni başlamış ve mesafe almışsak önümüzdeki yıllarda kano da ve kürekte de elit sporcular çıkaracağız “ diyen Kabakcı, “Kahramanmaraş bir deniz kenti gibi su sporlarında gelişiyor ve şu ana kadar bu spora ilgi oldukça yoğun. Çocuklarımız bu yaz deniz kenti gibi Kahramanmaraş’ta su sporları ve su sporlarına bağlı branşları yapıyor. Kano ve kürekten Kahramanmaraş’tan sporcu çıktığında herkes Kahramanmaraş’ta deniz mi vardı diye düşünecek. Kahramanmaraş’ın doğal güzelliği Anadolu’da birçok yerin çok çok üstünde. Bu doğal güzelliği bağlı güzelliğe bağlı olaraktan baraj göletlerinde bu sporları fazlasıyla yapacağız. Amacımız burada güzel etkinlikler gerçekleştirmek, bu branşları da tanıtarak şehrimizde de bunların yapıldığını ortaya koyabilmektir. Bu şehrin çocukları da bu sporlardan faydalanacak ve şampiyon sporcular çıkacak” şeklinde konuştu.

Haber: Halil Öksüzce

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER