banner117

ELMALARSPOR ŞAMPİYONLUĞU HEDEFLİYOR

Ligin ilk yarısını lider tamamlayan 2. Amatör Küme Büyükler Ligi takımlarından Elmalarspor, ikinci yarıya da galibiyetle başlayarak sezon sonunda şampiyonluğu hedefliyor.

ELMALARSPOR ŞAMPİYONLUĞU HEDEFLİYOR

Kahramanmaraş 2. Amatör Küme Büyükler Ligi’nde heyecan 24 Şubat Pazar günü oynanan ilk hafta karşılaşmaları ile start almıştı. Yaklaşık 2 aylık zorlu maratonunun ardından geçtiğimiz hafta ligde ilk yarı müsabakaları tamamlanmıştı. Ligde yarın ise ikinci yarı karşılaşmaları başlayacak.  2. Amatör Küme Büyükler Ligi B grubunda mücadele eden Elmalarspor, sezonun ilk yarısını 18 puanla lider olarak tamamlamıştı. Sezonun ilk yarısını lider tamamlayan Elmalarspor, yarın ikinci yarının ilk maçında Saim Çotur futbol sahasında Kahramanmaraşspor ile karşı karşıya gelecek. Kırmızı-beyazlı ekip Elmalarspor, ikinci yarıya galibiyetle başlayıp sezon sonunda da şampiyon olarak 1. Amatör Kümeye yükselmek istiyor.

GALİBİYETTEN BAŞKA DÜŞÜNCEMİZ YOK

Elmalarspor Kulüp Başkanı Süleyman Karabörk, şampiyonluktan başka düşüncelerinin olmadığını söyledi. Karabörk, “Kulübümüzü 2014 yılında kurduk. İlk yıllarımızda biraz zorluklar çekmemize karşın artık tecrübe kazandık. Bizim amacımız mahallemizdeki gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve onları sporun içine çekmektir, bunu da kısa zamanda başardığımıza inanıyorum. Bu Kulüp yalnız benim değil tüm mahalle halkınındır. Biz burada gönüllü olarak bu işi yapmaktayız. Zaten sporda gönül işi olmazsa başarıda olmaz. Bu yıl arkadaşlarımızla birlikte bir yola çıktık. Bu yolda gerek yönetim Kurulu üyelerimiz, gerekse takım oyuncularımız ve gerekse teknik ekibimiz, her türlü elini taşın altına koyarak, Elmalarspor’un başarısı için çalışıyoruz. Bu sezon Kulübümüzün adını daha yukarılara çıkartmak adına kendimize bir şampiyonluk hedefi koymuştuk, bu doğrultuda hedefe adım adım gidiyoruz. Takibi bu hedefte en büyük pay nitekim antrenörümüz Ceyhun Çolakkaya’dır. Sezonun ilk yarısını lider tamamladık ve yarında ikinci yarı başlıyor, ikinci yarıya da galibiyetle başlamak istiyoruz. Yarınki maçta elde edeceğimiz galibiyet belki bizi sezon sonunda şampiyonluğa ulaştıracaktır. Takım olarak yarınki maça odaklandık ve galibiyetten başka düşüncemiz yok. Bizim için artık her maç final havasında geçecek ve sahaya sadece galibiyet parolasıyla çıkacağız. Diğer maçlarda da alacağımız galibiyetlerle Elmalarspor’u sezon sonunda şampiyonluğa taşıyacağımız inancındayım.” dedi.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serhat çolak
Serhat çolak - 11 ay Önce

Aynen hocam sonuna kadar inanıyoruz ve güveniyoruz

SIRADAKİ HABER