DOĞAL ÇİM YÜZEYLİ FUTBOL SAHASI TAMAMLANDI

Kahramanmaraş ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Türkoğlu İlçesi Kılılı Mahallesi’ne yapılan doğal çim yüzeyli futbol sahası tamamlanarak futbol takımlarının hizmetine girdi.

DOĞAL ÇİM YÜZEYLİ FUTBOL SAHASI TAMAMLANDI

‘HER İLÇEYE BİR FUTBOL SAHASI’ projesi ile yola çıkan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Bakanlık desteği ile İlçelerin tamamını suni çim yüzeyli gece ışıklandırmalı futbol sahasına kavuşturdu. İlçelerin yanında kent merkezinde de önemli spor tesislerine imza atan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, son olarak Türkoğlu İlçesi Kılılı Mahallesinde atıl vaziyette bulunan futbol sahasını sporseverlerin hizmetine yeniden kazandırmak için harekete geçmişti. 2000’li yılların başında Kılılı Belde Belediyesi tarafından toprak zemin olarak futbol takımlarının hizmetine sunulan Kılılı futbol sahası bir süredir kaderine terk edilmişti. Kahramanmaraş’ın Büyükşehir olması sonrası Kılılı Beldesi mahalleye dönüşürken futbol sahasının da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne devri gerçekleşmişti. Bunun üzerine yıllardır atıl vaziyette bulunan futbol sahası, 2015 yılında yeniden Kulüplerin hizmetine sunulmak üzere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılarak inşaatı başlamıştı. Gece ışıklandırmalı, doğal çim yüzeyli olarak inşa edilen futbol sahasında çalışmalar tamamlandı.

“FUTBOL SAHASI OLARAK ŞEHRİMİZİN DOĞUSU, BATISI VE GÜNEYİNDE ÇOK İYİ DURUMDAYIZ”

Şehrin hemen, hemen her bölgesine futbol sahası kazandırdıklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, “Futbol sahası olarak şehrimizin doğusu, batısı ve güneyinde çok iyi durumdayız. Bu bölgelerimizin hepsinde Amatör takımlarımız için yaptığımız sentetik çim sahalarımız mevcut. Kahramanmaraş’ın Amatör takımlarının tesis ihtiyacını büyük ölçüde tamamladık. İlçelerimizin tamamında Bakanlığımız desteği ile gece ışıklandırmalı futbol sahası yaptık. Buralarda futbol sahalarının tamamlanmasıyla futbol Kulüpleri sayısında da artış yaşanıyor. Bu sahalarımıza ek olarak en son ise daha önce Kılılı Belde Belediyesi uhdesinde bulunan futbol sahamız Büyükşehir olmamız sebebiyle bizim kurumumuza devri gerçekleşmişti. Bizde Bakanlık ile yaptığımız görüşme sonrası atıl vaziyetten buranında modern bir görünüme kavuşması adına bir çalışma içerisine girmiştik. Şimdi ise çalışmalar tamamlandı ve Kılılı futbol sahamız futbol takımlarımızın hizmetine girdi. Burada ilimizin merkezi olarak kabul edeceğimiz güzel bir doğal çim yüzeyli futbol sahamız oldu. Buda birçok futbol takımımızın da buradan yararlanması demek oluyor. Şu anda da Kahramanmaraşspor antrenmanlarını burada yapıyor. Tabii ki bir doğal çimdi orası. Alternatif bir rezerv alan olarak profesyonel futbol takımlarımıza ve amatör takımlarımıza sentetik zeminlerin haricinde bir doğal çim olarak açmıştık, yeri ve zamanı iyi oldu. Kahramanmaraşspor kamp çalışmalarını Kılılı’da yürütüyor. Büyükşehir Belediyemizle birlikte çevre düzenlemeleri de yapıldı. Amatörlerimiz maç yapabilir. Saha çizimlerimizi, kale direklerini ayarladık. Çim olması dolayısıyla yoğun antrenmanlar oldukça bakımlarını daha sıkça yürütüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber: Emre Akkış

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103