ASLAN SEZONA DEPLASMANDA BAŞLIYOR

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 2 ve 3. Lig'de mücadele edecek olan takımların 2018 – 2019 Futbol Sezonu fikstür çekimi yapıldı. Kahramanmaraşspor’un da yer aldığı fikstür de karşılaşmalar ve tarihler belli oldu.

ASLAN SEZONA DEPLASMANDA BAŞLIYOR

2018-2019 Futbol Sezonuna Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grupta başlayacak olan Kahramanmaraşspor, geçtiğimiz hafta sezonun ilk antrenmanına start vermişti. Antrenmanlara ara vermeden devam eden Kırmızı-Beyazlılar’da gözler bir yandan da fikstür çekimine çevrilmişti. Bugün ise beklenen fikstür çekimi gerçekleşti ve heyecanla beklenen maçlar ve tarihleri açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Salonu'nda gerçekleştirilen fikstür çekimine, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, TFF Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik ve Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın ile TFF 2 ve 3. Lig kulüp temsilcileri katıldı.

İLK MAÇ 2 EYLÜL’DE
Yapılan fikstür çekiminin sonucuna göre Kahramanmaraşspor ilk müsabakasını grubunda bulunan Bandırmaspor ile deplasmanda 2 Eylül Pazar günü yapacak. Bu kapsamda 2. ve 3. Lig karşılaşmaları 2 Eylül Pazar günü başlayıp 4 Mayıs 2019 itibari ile sona erecek.

"Alt liglerimizi çok önemsiyoruz"
Kura çekiminde kısa bir konuşma yapan TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig kulüplerine Federasyonun desteğinin artarak devam edeceğini belirterek şöyle konuştu: "Türkiye Futbol Federasyonu olarak alt liglerimizi çok önemsiyoruz. Hem bizim hem de devletimizin nezdinde 2. ve 3. Liglerimizin hiç bu kadar çok konuşulduğu dönem olmadı.  Sizler için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Dostluğun kazandığı güzel bir sezon diliyorum."

TFF’den fikstürle ilgili yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı;
2018-2019 sezonunda TFF 2. Lig Beyaz ve Kırmızı olarak iki gruba ayrılırken iki grupta da 18 takım mücadele edecek. Gruplarında 1. sırayı alan takımlar Spor Toto 1. Lig'e yükselirken; 2, 3, 4 ve 5. sırayı alan takımlar üst lige yükselecek diğer takımın belirleneceği Play-Off müsabakalarına katılma hakkı kazanacak. Her iki grupta 16, 17 ve 18. sıralarda yer alan toplam 6 takım TFF 3. Lig'e düşecek.
Üç grupta karşılaşmaların yapılacağı TFF 3. Lig'de ise bu sezon 1. Grup 17, 2 ve 3. Grup 18'er takımdan oluşuyor. Statüye göre TFF 3. Lig'de lig müsabakaları sonunda 18 takımlı 2 grupta puan cetvelinin son 3 sırasında yer alan 3'er takım, 17 takımlı 1. Grup'ta ise son ikide yer alan 2 takım olmak üzere toplam 8 takım bir sonraki sezon Bölgesel Amatör Lig'de mücadele edecek. Gruplarında 1. sırayı alan takımlar TFF 2. Lig'e yükselirken; yine gruplarında 2, 3, 4 ve 5. sırayı alan takımlar, üst lige yükselecek son 3 takımın belirleneceği Play-Off müsabakalarına katılma hakkı kazanacak.

Haber: Hakan Aydın

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER