“VATANPERVER OLAN HERKESE PARTİMİZİN KAPISI AÇIK”

Güç Birliği Partisi Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş İl Başkanı Mis Kelebek Kılıçaslan, “Ben değil ‘biz’ diyenlerin birlikteliği olan Güç Birliği Partisi dini, dili, ırkı, mezhebi, etnik kökeni, siyasi görüşü ne olursa olsun, vatanperver olduğu müddetçe herkesin katılabileceği bir partidir” dedi.

“VATANPERVER OLAN HERKESE PARTİMİZİN KAPISI AÇIK”

Faaliyetlerine dernek olarak başlayıp, partileşme sürecinde 56 ilde teşkilatlanmasını tamamlayan Güç Birliği Partisi, kuruluş dilekçesini  6 Ocak 2020 Pazartesi günü İçişleri Bakanlığı’na ve  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına vererek resmen kurulmuştu. Genel Başkanlığı’nı Ali Karnap’ın yaptığı Güç Birliği Partisi, Kahramanmaraş’ta da teşkilatlanma çalışmalarını tamamlarken, İl Başkanlığına aynı zamanda Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen Mis Kelebek Kılıçaslan getirildi.  İl Başkan Vekili Hakan Kısacık ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Mis Kelebek Kılıçaslan, Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Mahmut Beyaz’a partinin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

GÜÇ BİRLİĞİ PARTİSİ, BİR MERKEZ KİTLE PARTİSİDİR

Güç Birliği Partisi Kahramanmaraş İl Teşkilatının resmî olarak kurulduğunu ve geçtiğimiz günlerde de rozet takma töreni yapıldığını kaydeden Kılıçaslan, “Kurucu Genel Başkanımız Sayın Ali Karnap öncülüğünde, Partimiz, hazırlamış olduğu programla birlikte Türkiye’de tepeden tırnağa bir yenilenme hareketini başlatmıştır. Bu yenilenme hareketinin başarısı, ben değil ‘BİZ’ diyebilmeye bağlıdır. Ben değil ‘biz’ diyenlerin birlikteliği olan Güç Birliği Partisi dini, dili, ırkı, mezhebi, etnik kökeni, siyasi görüşü ne olursa olsun, vatanperver olduğu müddetçe herkesin katılabileceği bir partidir. Biz diyenler yeni bir Muasır Medeniyet inşa etmek için mazlumların, kimsesizlerin, çaresizlerin, umutsuzların umudu olmak için varız. Haksızlığın önünde dur diyecek merkez kitle Partisi olarak birlikteliğin gücüne güç katacağız. Al bayrağımızın altında Türkiye sevdalılarının toplandığı kitle partisi ve parti olmadan ziyade büyük bir ailedir.  Güç Birliği Partisi, bir ideolojisi olan, lider odaklı ya da kadro odaklı olmayan, sosyal örgütlenme tabanlı bir merkez kitle partisidir. Siyaset tarihinde yeni bir sayfa açarak, yeni bir izim ile yola çıkan, tüm kavramların yeniden tanımlayan, tüm ezberlerin bozulacağı bir süreci başlatan bir parti olarak, bu hususların önemini kavrayıp, geliştirmekteyiz. Güç Birliği Partisi, Siyasi Yelpazenin; Sağında değildir, solunda değildir, ortanın sağı ya da ortanın solu da değildir. Biz insan odaklı, halkı merkeze alan yeni bir ideoloji ile yola çıkmış bir merkez kitle partisiyiz. İlkeleri, hedefleri, ideolojisi olan bu parti, tüm projeleri ile ekonomik, sosyal, siyasal ve dahi tüm hususlarda yepyeni bir yapılanmanın önderi olacaktır” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER