banner117

ÜNAL, ‘ANTİ SİYASET’ SÖYLEMLERİNE SERT ÇIKTI!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Anti siyaset’ söylemlerine ilişkin, “Amaç anti siyaset üzerinden demokrasiye yeni bir müdahale zemini hazırlamaktır. Öyle bir zihniyete sahipler ki içine düştükleri bu rezil halden zerre utanmıyorlar” dedi.

ÜNAL, ‘ANTİ SİYASET’ SÖYLEMLERİNE SERT ÇIKTI!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu’nun kendi siyasetinin yönetmediği her kurumu gayrı meşru gördüğüne değinen Ünal, “Kemal Kılıçdaroğlu bugün gayrı meşru ilan etme iddialarına çiftçilerimizi de ekledi. Kendi siyasetinin yönetmediği her kurumu gayrı meşru, kendisinden olmayan her kesimi yandaş ve yalaka ilan eden Kılıçdaroğlu “Anti Siyaset” söylemine devam etti” ifadelerini kullandı.

“AMAÇ ANTİ SİYASET ÜZERİNDEN DEMOKRASİYE YENİ BİR MÜDAHALE ZEMİNİ HAZIRLAMAKTIR”
Amacın anti siyaset üzerinden demokrasiye yeni bir müdahale zemini hazırlamak olduğuna vurgu yapan Ünal, “Hatırlatalım daha önce; 15 Temmuz’a  “kontrollü darbe”, 20 Temmuz’da Meclisin aldığı OHAL kararına “sivil darbe” demişti. Anayasa değişikliği referandumunu, Cumhurbaşkanlığı seçimini, 15 Temmuz davalarını gören mahkemeleri “gayri meşru” ilan etmişti. Devletin kurumlarının, siyasal sistemin meşruiyetini tartışmaya açmak ve gayri meşru ilan etmek “Anti Siyaset”tir. Amaç anti siyaset üzerinden demokrasiye yeni bir müdahale zemini hazırlamaktır. Unutmayalım ki siyaset kurumu; devletin kurumlarını, devletin Anayasasını meşru kabul eder ve siyaset bu meşruiyet üzerinden yürütülür. Ama yürüttüğünüz “Anti Siyaset” ise siz devletin polisine, hakimine, ordusuna gayri meşru diyorsanız cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi aynı zamanda bu bir 5’inci kol faaliyetidir. Öyle bir zihniyete sahipler ki içine düştükleri bu rezil halden zerre utanmıyorlar. Evet, tacizlerden, tecavüzlerden utanmıyorlar ve bu konularda susuyorlar” şeklinde konuştu.

Haber: Emre Akkış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174