ÖZTUNÇ, ELBİSTAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

Kahramanmaraş’ta, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Elbistan seçim bürosunun açılışı halkın yüksek katılımıyla gerçekleşti.

ÖZTUNÇ, ELBİSTAN’DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş 1. Sıra Milletvekili Adayı Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde CHP’nin seçim bürosunun açılışı yaptı.

Açılışa CHP’nin Kahramanmaraş Milletvekili adayları Selim Sümen, Mehmet Çarman, Onur Gürbüz, Ayşegül Yaycıoğlu, Uğur Şevran ve Azize Çuhadar’ın dışında CHP’li yöneticiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AÇILIŞ MİTİNGE DÖNÜŞTÜ

Sade bir organizasyonla planlanan açılış töreni vatandaşların yoğun ilgi göstermesi sonucu mitinge dönüştü. Dakikalar içerisinde açılışın yapılacağı alanın hınca hınç dolması üzerine Ali Öztunç organizasyonu mitinge çevirmek zorunda kaldı. Vatandaşların ilgisini karşılıksız bırakmayan Öztunç, partisinin milletvekili adaylarını da yanına alarak halka seslendi.

Öztunç’un konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

BİR TEK BİZ GELDİK”

“Seçim süreci başladı, 24 Haziran’da hep birlikte sandığa gideceğiz ve tamam diyeceğiz. Zulme, baskıya, yolsuzluğa, yoksulluğa, hırsızlığa, arsızlığa, Recep Tayyip Erdoğan’a tamam diyeceğiz. Geçtiğimiz seçimde 1. sıra adayı bendim, bu seçimde de partimiz 1. sıra adaylığı bana verdi, yani Elbistan’a verdi. Elbistanlı kardeşlerimin bu seçimlerde geçmiş seçimlere göre daha çok bize sahip çıkacağını biliyorum, güveniyorum. İnşallah 24 Haziran akşamı seçim sandıklarını patlatıyoruz. Ben buna inanıyorum, bunu görüyorum. Niçin biliyor musunuz? 1 Kasım seçiminden 2015’den bu güne kadar seçilemediği halde hep yanınızda olan, gücümüz ne kadar yetiyorsa size hizmet etmeye çalışan bir kardeşiniz olarak, yeri geldi EÜAŞ işçilerine sahip çıktık, yeri geldi şeker pancarı üreticisine, şeker fabrikası çalışanlarına sahip çıktık. Dünyada bir ilk oldu, 80 bin kişi aynı gün aynı anda sudan zehirlendi. Bir tek biz geldik. Bir tek biz sahip çıktık. Biz geldik diye hükümet mecbur doktor gönderdi”

İKTİDAR ELBİSTAN’I OY DEPOSU OLARAK GÖRÜYOR”

“Elbistan sahipsiz. Elbistan’ın vekili maalesef yok, ama inşallah 24 Haziran’da Elbistan vekil sahibi olacak. Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olduğunda, Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olduğunda inanın bana Elbistan il olacak. Bu sözü Genel Başkanım da vermişti bende her defasında söylüyorum. Bir daha söylüyorum, Cumhuriyet Halk Partisi döneminde Elbistan il olacak. Elbistan il olmayı hak ediyor, ama maalesef yıllardır Türkiye’yi yöneten AKP Elbistan’a gereken değeri vermiyor. Elbistan’ı oy deposu olarak görüyor. AKP diyor ki Elbistan’a hizmet etsem de etmesem de zaten bana oy veriyorlar. Ama bu seçimde Elbistanlılar AKP’ye öyle bir tokat vuracak ki neye uğradıklarını şaşıracaklar. Elbistan’da AKP’yi 3. parti yapmaya var mısınız? Tüm mağdur ailelerin yanında biz olduk. İster Eğitim- Sen’li olsun ister başka sendikadan olsun, isterse bir bina müteahhidinin dolandırdığı mağdurlar olsun, kim mağdursa biz hepsinin yanında olduk. Bu şehirde kim aradıysa beni, kim bana ulaşmak istediyse, ulaştı. Birileri gibi hiçbir zaman telefonum kapalı olmadı, kimseye tepeden bakmadık. Biz sizin aranızdayız, sizinle beraberiz ama sizin aranızdan çıkıp Ankara’ya meclise gidenler, iktidar partisinin sözcülüğü yapanlar Elbistan’a uğramıyorlar bile” diye konuştu.

MİLLETVEKİLLİĞİ NASIL YAPILIRMIŞ GÖSTERECEĞİM”

“Milletvekilli nasıl yapılırmış herkes görecek. Bu seçimlerde lütfen bölünmeyelim, parçalanmayalım. Geçen seçimlerde bölünme oldu bu kardeşiniz 300 oyla seçimi kaybetti. Ben seçimi 300 oyla kaybettiğimde AKP’nin 1 milletvekili fazladan çıktı. İyi mi oldu? Ben Elbistan’ın bu seçimde hiçbir provokasyona gelmeyeceğini, hiçbir aidiyet duygusuna kapılmayacağını bilerek, herkesten oy istiyorum. MHP’li kardeşimden oy istiyorum, HDP’li kardeşimden oy istiyorum, AK Partili kardeşimden oy istiyorum. Bütün Elbistan’dan bana, evladınıza sahip çıkmanızı istiyorum. 24 Haziran’da Elbistan’da seçim büromuzun önünde davul çalalım, gülelim, halaylar çekelim”

DURMAK YOK

Açılış sonrası tekrar sokağa inen Ali Öztunç, diğer adaylar ile birlikte esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2018, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner145

banner144