MHP’DE NELER OLUYOR?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir, sosyal paylaşım sitesi facebook hesabından, İl Başkanı Ertuğrul Doğan’a gönderme yaparak, MHP’de neler oluyor sorusunu akıllara getirdi.

MHP’DE NELER OLUYOR?

2 yıl önce Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nın MHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı Kongresini ikinci kez iptal etmesinin ardından, MHP yeni bir kongre sürecine girmişti. Yeni bir kongre sürecine giren MHP’de İlk olarak 21 Mayıs Pazar günü yapılan ve 9 oy farkla Süleyman Öner’in kazandığı MHP İl Başkanlığı Kongresi, 3 aylık üyelik süresini doldurmayan ve başka partilerde kaydı bulunan delegelerin oy kullanması yönündeki itirazlar sonucu YSK tarafından iptal edilmişti. Daha sonra 9 Temmuz’da yenilenen MHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı Kongresi’nde ise adaylardan Ömer Özkan 2 oy farkla yeni başkan olmuştu. 455 oyun kullanıldığı kongrede Ömer Özkan 226, eski Başkan Süleyman Öner 224 oy alırken; kullanılan 5 oy geçersiz kabul edilmişti. Gerçekleşen 2 kongrenin geçersiz sayılmasının ardından yeniden kongreye giden MHP’de bu kez ise 2 aday yarışmıştı. Mevcut İl Başkanı Ömer Özkan ve sürpriz aday Ertuğrul Doğan’ın başkanlık için yarıştığı kongrede, oylardan 225’ini Ertuğrul Doğan, 224’ünü ise Ömer Özkan almış ve Doğan MHP İl Başkanı seçilmişti. Geçtiğimiz yılın Ağustos ayı itibariyle görevine başlayan Doğan’a, Özellikle 24 Haziran da gerçekleştirilen Genel seçimlerde parti içerisinde çatlak sesler çıkmıştı. Sık sık parti içi uyuşmazlıklar sebebiyle bazı İlçe Başkanları tarafından hedef tahtasına gelen Ertuğrul Doğan’a son tepki ise MHP Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir’den geldi.

“AĞA BABALARINA SÖZ VERDİN BENİ GÖREVDEN ALIP ONU ADAY EDECEKTİN”

Demir, sosyal paylaşım sitesi facebook hesabından, İl Başkanı Ertuğrul Doğan’a yönelik, “Çok kıymetli dava arkadaşlarım; Yanlış anlaşılmasın benim paylaşımlarım Genel Merkez Yöneticilerim, Genel Başkan yardımcılarım ve uğruna gözümü kırpmadan canımı vereceğim Bilge, Türk Dünyasının Lideri Ülkücü hareketin vazgeçilmezi Yüzyılda bir gelen ama böylesi gelmeyeceğini düşündüğüm Sayın Genel Başkanımla alakası yok. Birilerinin uşağı olan İl kongresinde seçilirsem Elbistan ilçe başkanını görevden alırım diyen Ertuğrul Doğan’a soruyorum? Sayın İl Başkanı 45 günlük seçim kampanyasında Elbistan’a ne zaman geldiniz? Sermet Yıldız dışında aday gönderdiniz mi? Elbistan’ın oyu düşük çıksın İlçe Başkanını görevden alacağım oy vermeyin diyen sen değil misin? İl Başkanısın alanlardan veya soy ismini taşıyan biri geldi mi? Gelmez çünkü ağa babalarına söz verdin beni görevden alıp onu aday edecektin Sayın Genel Başkanım başta olmak üzere tüm ülkücülere saygılarımı sunuyorum” cümlelerine yer verdi.

Haber: Mahmut Beyaz

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103