banner117

MHP'Lİ AYCAN, MECLİS'TE SERT KONUŞTU!

Kentin sorunlarını her fırsatta Türkiye Büyük Millet Meclisi ve diğer platformlar da birçok kez dile getşiren, çözümler arayan Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, bu kez de ilçelerde ki yapılmayan yolları gündeme taşıdı. Daha önce birçok konuda halkın sesi olan Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, mecliste yaptığı açıklamalarda Göksun ve Çağlayancerit halkının yol problemine değindi. Aycan, "Kahramanmaraş ilçe karayollarının yapımının tamamlanmasını bekliyoruz. Göksun yolu artık tamamlansın. Çağlayancerit yolu ilçe ekonomisi ve güvenlik açısından çok önemlidir. Karayolu, havayolu sorunlarımız çözülsün istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"BU BÖLGENİN İNSANI VATANSEVERDİR"

Aycan açıklamalarının devamında, "Çağlayancerit yolu önemli bir konudur. Bu Çağlayancerit yolu güvenlik açısından önemli bir yoldur. Nurhak bölgesi bildiğiniz gibi daima kötü anılan bir bölgedir. Özellikle PKK ve diğer terör odaklarının odaklandığı bölgelerden bir tanesidir. Bu alanlara müdahil olabilmek için, güvenlik önlemleri açısından da önemlidir. Ulaşımı kolaylaştırmak ve buralara rahat gidilip gelinmesini sağlamak lazımdır. Hem ekonomik anlamda hem sosyolojik anlamda, hem tarımsal anlamda hem de hayvancılık alanında bu yolun yapılması çok önem arz ediyor. Çağlayanceritlilerin bunu hak ettiklerini düşünüyorum. Özellikle bölge mahalleler de yaşayan insanların bunu hak ettiklerini düşünüyorum. Bu bölgenin insanı vatanseverdir, milliyetçidir ve vatanına çok bağlıdır. En olumsuz şartlar da bile vatanına sahip çıkan orada bir nesil var. Bölge insanları bunu hak ediyor. O yüzden bunu destekliyoruz" dedi.

"İMKANSIZLIKLAR İLE BOĞUŞMAK DURUMUNDADIR"

Kahramanmaraş'ın diğer ulaşım problemlerine de değinen Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, "Kahramanmaraş Türkiye'nin 17. büyük şehri ama şuan ulaşım imkansızlıkları ile boğuşmak durumundadır" dedi. Aycan, "Tabi ki elimizden geleni yapıyoruz. Ben daha öncede bunu gündeme taşıdım. Bakanlıklara yazı yazarak veya meclis gündeminde seslendirdim. Bu yolların bir an önce bitmesi gerektiğini tekrar vurguluyorum. Kahramanmaraş'ın hem karayollarında hem de şehir içi ulaşımında sorunlar var. Kahramanmaraş'ı uçak seferlerinde sorunlar var. Kahramanmaraş Türkiye'nin 17. büyük şehri ama şuan ulaşım imkansızlıkları ile boğuşmak durumundadır" şeklinde konuştu.

Haber. Alihan Kürşat

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan doğan
Hakan doğan - 9 ay Önce

Cok konusuyor ama boş konusuyor anca laf icraat yok

ulubatlı
ulubatlı - 9 ay Önce

Doğruları konuşmak iyi güzelde,şu meclis deki Termik santral leri ile ilgili oylamadaki "Hayır"ı unutamıyoruz maalesef !

SIRADAKİ HABER