banner64

Kılıç, Ekinözü’nden destek istedi!

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, referandum çalışmaları kapsamında Ekinözü İlçesi’ni ziyaret etti. Kılıç, Ekinözü’nde vatandaşlardan ‘Evet’ desteği istedi.

Kılıç, Ekinözü’nden destek istedi!

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç ve beraberindekileri Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, AK Parti İlçe Başkanı Bünyamin Şakalar ve partiler karşıladı. İlk olarak Seçim Koordinasyon Merkezini ziyaret eden Kılıç, burada partililer ile bir araya gelerek “ Yapılan bu anayasa değişikliğini vatandaşlarımıza kapsamlı bir şekilde anlatacağız. İnsanların kafasında hiçbir soru işareti kalmayacak şekilde çalışmalarımızı hep birlikte yapacağız. 16 Nisan’a kadar gece gündüz demeden Belediye Başkanımızla, İlçe Başkanımızla, milletvekillerimiz ve tüm teşkilatlarımızla ve özelikle bizim için çok önemli olan partilerimizle birlikte çalışacağız” dedi. Seçim Koordinasyon Merkezi’nde coşkulu bir kalabalığa hitap eden Kılıç, Hollanda'nın Türkiye'ye karşı tutumunu sert bir dille eleştirerek, bakanlara yapılan çirkin muamelelerin nezaketten uzak, çirkin davranışlar olduğunu ifade etti.

TÜRKİYE’Yİ HİÇBİR ŞER GÜÇ YOLUNDAN ALIKOYAMAYACAK’

Kılıç ,’’ Türkiye'nin Recep Tayyip Erdoğan gibi dirayetli, milletiyle birlikte hareket eden, eşsiz bir lidere sahip olmasının birçok ülkede rahatsızlık yarattığını, dünya ülkesi olma yolunda hızla ilerleyen Türkiye'nin önüne set çekmek, istikrarsızlaştırmak isteyen birtakım güçlerin küresel oyunlarla ülkemizi yeniden karanlık günlere döndürmek istiyorlar. Buna asla izin vermeyeceğiz” dedi. Ne Almanya'nın, ne de Hollanda'nın kendilerini asla yıldıramayacağını vurgulayan Kılıç, Türkiye’nin emin adımlarla yoluna devam edeceğini ve hedeflerine ulaşacağını dile getiren Kılıç, "Dik durduğumuz için, kendi gündemimizi kendimiz belirlediğimiz için, büyüdüğümüz, geliştiğimiz, geleceğe koşar adım ilerlediğimiz için, yatırımlara hız verdiğimiz için, namerde muhtaç olmadığımız için bunlar başımıza geliyor, Türkiye’yi hiçbir şer güç yolundan alıkoyamayacak” ifadelerine yer verdi.

BİZE DÜŞEN 15 TEMMUZ RUHUYLA DEVLETİMİZİN YANINDA OLMAKTIR’
"Evet" kararıyla birlikte Türkiye'nin 2023 hedefleri başta olmak üzere 2053 ve 2071 hedeflerine daha hızlı ve daha emin adımlarla ulaşacağının ifade eden Kılıç, Türkiye'de 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi olaylarını değerlendirdi. Kılıç, Türk milletinin canla, başla mücadele ederek ülkesine, demokrasiye, bayrağına, ezanına sahip çıktığını dile getirdi. Kılıç, “Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bize düşen 15 Temmuz ruhuyla birlik olmak, dik durmak ve devletimizin yanında olmaktır. Bu vatanın yiğit evlatları hiçbir zaman bu vatanın bölünmesine müsaade etmeyecektir. Bayrağın inmesine, ezan seslerinin dinmesine izin vermeyeceğiz. Bu devletin bölünmesine, bu milletin parçalanmasına asla izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

'GÜÇLÜ TÜRKİYE, GÜÇLÜ HALK'

Yeni sistemle birlikte Türkiye'nin daha demokratik, daha zengin, daha gelişmiş ve daha güçlü bir ülke olacağını dile getiren Kılıç , "Bu sistem sayesinde daha güçlü Türkiye'nin daha çok kazanan, daha güçlü halkı olacak. Ne kadar çok demokrasi o kadar çok kalkınma, zenginlik ve refah demektir. Günümüz dünyasında demokrasinin tanımı, halkın iradesinin yönetime ne kadar çok yönetime yansıması demektir. Halkın iradesinin yansıması da parlamentonun daha etkin bir yapıya bürünmesidir. Bunun en güzel ve en etkin olacağı uygulama da yeni anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemidir" diye konuştu.

KADINLARIMIZ ÜLKENİN GELECEĞİNİ İNŞA EDİYOR’

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç Beraberindeki Heyet ile birlikte AK Parti Ekinözü Kadın Kolları Başkanı Semiye Balkan ile birlikte içmeler ve Öztürk Mahallesi’ndeki ev toplantılarında Kadınlara hitap etti. Kılıç Kadınların sahip oldukları haklarının daha fazla bilincinde olduğunu kaydederek, kadınların sosyal hayatta daha fazla yer almaları gerektiğini vurguladı. Kılıç, “15 Temmuz’da tankların karşısında kendini siper eden şehitlerimizle aynı duyguları taşıyoruz. Türkiye’yi daha ileri taşımak için, dünyada söz sahibi olmak için bize dar gelen hükümet sistemini değiştirmenin zamanıdır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle dünyada oyun kurucu haline geleceğiz. Daha büyük, daha istikralı, daha güçlü bir ülke olacağız. Bunun için siz Kadınlarımıza çok görev düşüyor. 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasına az bir zamanın kaldı, başta siz hanım kardeşlerimiz olmak üzere hep birlikte gayret gösterilmesi gerek. Kadınlara referandumda çok büyük iş düşüyor” dedi.

ÇİFT BAŞLIKLIK ORTADAN KALKIYOR’

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç’tan sonra söz alan AK Parti Ekinözü İlçe Başkanı Bünyamin Şakalar, yeni sistemin hızlı karar alan, hızlı icraat yapan etkin bir yönetim modeli olacağına vurgu yaptı. Şakalar , "Bu referandumda devlet ve millet bütünleşecek, çift başlı sistem ortadan kalkacak. Bu referandum ile 12 Eylül zihniyetine 'dur' diyeceğiz. Daha demokratik daha özgür bir Türkiye'nin geleceğini oylayacağız. İnşallah ben özelde Ekinözü, genelde ise tüm halkımızın 16 Nisan'da çok yüksek oranda 'evet' diyeceğine gönülden inanıyorum. Vatandaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde bu ışığı görüyorum" diye konuştu.

AVRUPA SINIFTA KALDI’

"Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya'ya Hollanda polisi tarafından Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosluğuna girişine izin verilmemesi ve kendisine yapılan medeniyet dışı tutumun kara bir leke olarak tarihe geçeceğini ifade eden Şakalar, “ Her fırsatta demokrasiden, ifade özgürlüğünden, insan haklarından bahseden sözde Avrupalı dostlar, bu olay karşısında bir kez daha sınıfta kalmıştır" dedi. Bir bayan bakana yapılan bu kötü muamele asla kabul edilemeyeceğini belirten Başkan Şakalar, "Sadece bakanımız Betül Sayan Kaya değil geçtiğimiz hafta diğer bakanlarımıza da Avrupa ülkeleri tarafından yapılan bu kötü tutumu demokratik ve insani değerleri ayaklar altına alınmıştır. Şiddetle kınadığımız bu tutumla ilgili Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım tarafından da en kuvvetli şekilde protesto edildi ve Hollandalı muhataplarımıza bunun karşılığının en ağır şekilde verileceği ifade edilmiştir. Avrupa’nın bu faşizan uygulamalarına 16 Nisan'da gereken cevap en güçlü evet ile sandıkta verilecektir" şeklinde konuştu.

Şakalar Konuşmasın devamında şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin seçilmiş siyasetçilerinin kendi ülkelerinde yaşayan halkını ziyaretine bile tahammülü olmayan bu siyasal anlayışın kendi değerleri ile çeliştiğini görmenin uluslararası siyaset açısından koca bir kıta ve dünya için hayal kırıklığı olduğunu ülkemize karşı aba altından sopa göstereyim derken demokrasi makyajı ve ifade özgürlüğü peruğu düşen AB'nin kendi sopalarının, demokratik seçimler ile kendi halklarınca kendi kafalarında kırılacağını anlayamamış şekilde davranmaları da demokrasi bilincinden ne kadar uzak bir siyasal zihin yapısında olduklarının da işaretidir. Antidemokratik siyasetçilere 16 Nisan'daki Anayasa Değişikliği Halk Oylamasında hem Avrupa'daki, hem de ülkemizdeki vatandaşlarımız kuvvetli bir evet diyerek en güçlü cevabı vereceklerdir.”

ATILAN HER ADIMDAN RAHATSIZ OLAN AVRUPA VAR’

Atılan her adımda, hayata geçirilen her medeniyet projesinde, büyük bir darbeyle karşı karşıya kalındığını, başta uluslararası şer odakları olmak üzere Türkiye'nin gelişmesinin istenmediğini İfade eden Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen ise Parti’nin temel unsurunun hizmet olduğunu, vatandaşlara hizmet eden, onların sorunlarını yerinde dinleyip çözüme kavuşturan bir politika izlediklerini İfade etti. Çeleğen, “Türkiye’nin gelişmesine engel olamaya çalışanlara dün gece hepimiz tanıklık ettik. Hollanda’da Türkiye Cumhuriyeti’nin Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya konsolosluğumuza giderken Türkiye’nin güçlenmesinden rahatsız olanlar tarafından durduruldu. Orada yaşayan gurbetçilerimizden Allah razı olsun hep birlikte 15 Temmuzun örneğini sergilediler. Ellerine Türk Bayraklarını alan vatandaşlarımız dimdik şekilde durdular. Demokrasiden nasiplerini almamış Avrupa bize demokrasiden bahsediyorlar. Öncelikle kendilerine bir baksınlar. 8 Mart dünya kadınlar günün üzerinden daha uzun bir zaman geçmedi. Bir bayana yapılan bu haksızlık aslında Türk Milletine ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a yapıldı. Osmanlından sonra titrediği tek lider Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan 16 Nisanda bu halkımız İnşallah tarih yazacaklar. Bakan bizim onurumuzdur, şerefimizdir Hollanda ayağına sıkmıştır. 5 dakikada tank kullanmasını öğrenen, elinde demir sopayla f-16'nın üzerine çatıdan atlamaya çalışan, abdestini alarak şehit olmaya koşan bir ecdada engel olamazlar. Saflar sıklaştı, gerisini sen düşün Avrupa artık Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Başbakanımız Binali Yıldırım’ın o vizyonu, o azmi, o iradesi sayesinde, Türkiye artık dünyada söz sahibi. Her alanda gelişmekteyiz. Başkanlığa Evet kampanyasını siz değerli seçmenimizle birlikte yürüteceğiz. Ayağa kalkarsak, çalışırsak daha güçlü olacağız” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bilal Eker - 1 yıl önce
Gerçekten güzel bir hbr yapmışın tşkr ederim ilginize alakanıza