Kahramanmaraş’ta siyasetin sosyal medya raporu

Sosyal medyada en fazla takipçi sayısına sahip Kahramanmaraşlı siyasetçi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal olurken, Ünal’ı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç takip etti.

Kahramanmaraş’ta siyasetin sosyal medya raporu

Gün gittikçe artan sosyal medya kullanıcı sayısı, siyasiler, belediye başkanları ile iş dünyasından önemli isimler arasındaki takipçi rekabetini de beraberinde getirdi. Kahramanmaraş’ta sosyal medyada en fazla takipçi sayısına sahip siyasetçilerden ilk 3 sıra AK Parti’den oluştu. 425 bini aşan takipçi sayısıyla birinci sırayı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal alırken, 95 bin 762 takipçiyle İçişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ikinci, 84 bin 708 takipçiyle de 65. Dönem Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak üçüncü sırada yer aldı. Belediye Başkanları arasında ise Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç 46 bin 351 takipçiyle açık ara önde olurken, parti il başkanları arasında ise AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir 4 bin 709 takipçiyle ilk sırada yer aldı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül ise Twitter ve İnstagram yerine siyasi çalışmalarını daha çok Facebook üzerinden yürütüyor. Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan ise sosyal medya kullanmayan yöneticiler arasında yer alıyor.

MAHİR ÜNAL BÜYÜK FARK ATTI
Milletvekilleri takipçi oranına bakıldığında ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal 425 bin 17 Twitter, 19 bin 157 İnstagram takipçi sayısı ile zirvede yer aldı. Ünal’ı sırasıyla ise şu isimler takip etti: Celalettin Güvenç: 95 bin 762 Twitter, 6 bin 453 İnstagram, Veysi Kaynak: 84 bin 708 Twitter, 3 bin 669 İnstagram, Nursel Reyhanlıoğlu: 19 bin 371 Twitter, 9 bin 551 İnstagram, Mehmet İlker Çitil: 15 bin 882 Twitter, 4 bin 593 İnstagram, İmran Kılıç: 3 bin 444 Twitter, 3 bin 574 İnstagram, Mehmet Uğur Dilipak: bin 402 İnstagram ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor: 8 bin 418 Twitter, 683 İnstagram.

ERKOÇ BELEDİYELERDE ‘BÜYÜK’ OLDUĞUNU GÖSTERDİ
Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerin başkanlarının takipçi sayısında ise zirve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un oldu. 46 bin 351 Twitter, 6 bin 597 İnstagram takipçi sayısıyla adeta ‘büyük’ benim diyen Başkan Erkoç’u, 5 bin 427 Twitter, bin 722 İnstagram takipçi sayısıyla Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven takip etti. Belediye Başkanlarının takipçi sayıları sırasıyla şu şekilde oluştu; Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek: 5 bin 391 Twitter, 4 bin 71 İnstagram, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş: 3 bin 96 Twitter, bin 515 İnstagram, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay: 2 bin 513 Twitter, 5 bin 437 İnstagram, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ: Twitter kullanmıyor, 157 İnstagram, Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük: 626 Twitter, İnstagram kullanmıyor, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen: 539 Twitter, bin 97 İnstagram kullanmıyor, Çağlayancerit Belediye Başkanı Üzeyir Kızılseki: 176 Twitter, 2 bin 783 İnstagram, Nurhak Belediye Başkanı Ahmet Akkuş: 228 Twitter, İnstagram kullanmıyor. Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın ve Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan ise sosyal medyayı hiç kullanmayanlar arasında.


İL BAŞKANLIĞI’NDA DA AK PARTİ FARKI
İl Başkanlığı sıralamasında ise yine AK Parti'nin sosyal medyada önde olduğu gözlendi. 4 bin 709 Twitter ve 3 bin 570 İnstagram takipçi oranıyla bu alanda aktif olan AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir’in en çok takipçisi bulunan il başkanı olduğu gözlendi. 4 bin 709 Twitter, 3 bin 570 İnstagram takipçi oranına sahip olan AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir’i, İnstagram kullanmayan, bin 395 Twitter takipçi sayılı İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Faruk Atlı takip etti. Atlı’dan sonra ise 30 Twitter, 336 İnstagram takipçi sayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan geldi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül ise Twitter ve İnstagram yerine siyasi çalışmalarını daha çok Facebook üzerinden yürütüyor.

Haber : Ahmet Güneçıkan


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER