Kahramanmaraşlılara ‘daha çok sürünürsünüz’  diyen Kılıçdaroğlu’na Öçal’dan sert cevap!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin grup toplantısında Kahramanmaraş’ı kastederek, “Tekstilin merkezinde işsizlik var. Kahramanmaraş’ın tercihi ise AK Parti. Ver kardeşim, daha çok sürünürsün” sözlerine, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal tepki gösterdi. Öçal, “Kahramanmaraşlılara sürünmek değil, ayakta, başı dik durmak yakışır” dedi. 

Kahramanmaraşlılara ‘daha çok sürünürsünüz’   diyen Kılıçdaroğlu’na Öçal’dan sert cevap!

Geçtiğimiz gün partisinin grup toplantısında partililerine seslenen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümete bir takım eleştirilerde bulunmuş, işsizlik sorununa geldiği esnada da Kahramanmaraş’ı örnek göstermişti. Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş'ta bin geçici işçi alımı için 11 bin 500 kişinin başvuruda bulunduğuna dikkati çekerek, “Tekstilin merkezinde işsizlik var. Kahramanmaraş’ın tercihi neresi? ‘AK Parti’ye oy vereceğim’ diyor. Ver kardeşim, daha çok sürünürsün” ifadelerini kullanmıştı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu talihsiz sözlerine ise AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal tepki gösterdi.

“KILIÇDAROĞLU’NU ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUM”

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, “Buradan Sayın Kılıçdaroğlu’na seslenmek istiyorum; Kahramanmaraşlılara sürünmek değil, ayakta, başı dik durmak yakışır. Kahramanmaraşlılar İstiklal Mücadelesi’nde olduğu gibi onurlu ve başı dik yiğitlerdir. Ve Kahramanmaraşlılar tercihini nerede, nasıl, ne şekilde kullanacağını gayet iyi bilir. Her seçimde olduğu gibi ana muhalefete gereken cevabı sandıkta veren hemşerilerim ve aziz milletimiz, CHP ve Kılıçdaroğlu'na, kamuoyunu yanıltmaya çalışmalarının cevabını 31 Mart’ta sandıkta vereceklerdir. Bu talihsiz söylemi ve Sayın Kılıçdaroğlu’nu kınıyor, Kahramanmaraşlılardan özür dilemeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı. 

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

YORUM EKLE
YORUMLAR
AslanEdem
AslanEdem - 6 ay Önce

Duruşu siyasi görüşü ne olursa olsun Sayın kılıçtaroğlunu bu çözümlemesinden dolayı tebrik ederim bu ülkede doğruyu yalnış kişiye söyletiyorlar kimse takmıyor yalnışı yalnış olduğunu bildiğimiz halde doğru zannettiğimiz zatlara söyletince haa o söylemişse doğrudur diyoruz bende Kahramanmaraş evladıyım 7 sülalem Kahramanmaraş lı acından ölecek akrabalarım var illede AyakkabıKutusuPartisi diyorlar daha çook sürünecekler o zaman acımıyorum daha beter olsunlar.

Can caN
Can caN - 6 ay Önce

Doğru söylemişim habibe öçal maraşlımı ki memleketimizdeadam kalmadı vekil seçiyoruz şehir dışından belediye başkanı dışardan bu nasıl bir siyaset be ! 16 yıl akp maraş vekilleri maraş için ne yaptı ya aksu çayını ali öztunç konustu önerge verdi sonr

Huseyin
Huseyin - 6 ay Önce

Hanim efendi ogretmen kokenli o yuzden edebiyati iyi. Bu milletin edebiyatin yaninda birde matematige ihtiyaci var. Marasra suanda fabrikalar ucretsiz izne yolluyor calisanlarinin cogunu. Etrafimda birsuru insan var kis gunu kara kara dusunen. Habibe hanim birde bu insanlarin geciminin nasil olacaginin matematigini yapar misin. Hani bir soz var laf ile peynir gemisi yurumuyor diye. Benim karnim ac. Ben cocugum okula giderken 5 tl harcligi veremiyorum. Basim dik olsa ne olur olmasa ne olur. Chp li degilim fakat adam dogru konusuyor.

SIRADAKİ HABER

banner103