KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜNGÖR OLDU!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’den Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Hayrettin Güngör olarak açıkladı.

KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÜNGÖR OLDU!

Kritik yerel seçimler için geri sayım başlarken partilerin aday belirleme çalışmaları da devam ediyor. Özellikle başvuru sürecinin yine en yoğun yaşandığı partilerin başında gelen AK Parti’de belediye başkanlıkları için aday adaylığı başvurularının ardı arkası kesilmemişti. 5 Kasım’dan itibaren başlayan adaylık sürecinde Kahramanmaraş AK Parti’den il genelinde toplam 106 kişi adaylık için müracaatta bulunmuştu. Aday adaylığı sürecinin tamamlanmasıyla temayül yoklaması yapılan AK Parti’de bugün 40 ilin adayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul Haliç Kogre Merkezinde açıklandı. Buna göre; Kahramanmaraş’ın AK Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayrettin Güngör oldu. Mevcutta Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği görevini yürüten Güngör, 24 Haziran genel seçimlerinde memleketi Kahramanmaraş’tan milletvekili aday adayı olmuştu.

HAYRETTİN GÜNGÖR KİMDİR?

1965 Kahramanmaraş Göksun doğumludur.  Anadolu Üniversitesi İktisadi ve Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden 1987 yılında mezun oldu ve kamu yönetimi dalında yüksek lisans yaptı.

Mali Müşavirlik yaptı ve T.Vakıflar Bankasında mali analist olarak çalıştı. 1990 yılında stajyer kontrolör olarak girdiği İçişleri Bakanlığı’nda kontrolör, başkontrolör ve Kontrolörler Başkanı olarak görev yaptı. Bir dönem Devlet Muhasebe Standartları Kurulu (2006-2009) üyeliği de yaptı. 2016-2017 yıllarında Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü ve Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2008 yılından buyana Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir.

9 Ekim 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyeliğine atanmıştır.

Kamu mali yönetim projesi ve yerel yönetimlerin yapılanması ile yeni büyükşehir belediyelerinin kurulmasını düzenleyen 6360 sayılı Kanun hazırlık çalışmalarında yer aldı ve Türkiye Belediyeler Birliği adına öneriler hazırladı. 64 ve 65. Hükümetler tarafından yürütülen belediyelerin sorunları ve öneriler çalışmasında aktif rol aldı ve Başbakan, bakanlar ve milletvekilleri düzeyinde sunumlar yaptı. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sitemi Uyum Komisyonunu (Yerel Yönetimler) çalışmalarında görev aldı.

İl Özel İdaresi Bütçe ve Muhasebe Sistemi”, “İl Özel İdaresi Mevzuatı”, “Belediye Bütçeleri Nasıl İzlenir?, “Belediyenin Organları Meclis, Encümen ve Başkan”, “Belediye Teşkilatı ve Personel İstihdamı”, “Belediyelerde Borçlanma ve İktisadi Girişimler” ve “Belediyelerin Genel Bütçe Payları: Analiz-Sorunlar-Öneriler” isimli  yedi kitabı ve çeşitli dergilerde yönetim ve yerel yönetimler üzerine yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Ayrıca kurum ve kuruluşların düzenlediği ulusal düzeyde çok sayıda eğitim seminerlerine çağrılı konuşmacı olarak katıldı.

Türkiye Belediyeler Birliğinin üye olduğu veya proje yürüttüğü uluslar arası yerel yönetim örgütleri ve ülkelerin yurtdışında yapılan çok sayıda çalışma ve toplantılarına katıldı.Evli ve eğitimci olan eşi Leyla hanımdan iki kız ve bir erkek çocuk babasıdır.

Haber: Emre Akkış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 23:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Göksunlu
Göksunlu - 6 ay Önce

Hayırlı uğurlu olsun .Allah utandırmasın. Karatutlu

ahmet hıdır
ahmet hıdır - 6 ay Önce

YANDI BELEDİYE ÇALIŞANLARI YÖNETİYORLARDI BAŞKANLARI

SIRADAKİ HABER

banner103