İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ!

İyi Parti Kahramanmaraş Kurucu İl Başkanı Faruk Atlı, 24 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde partisinden milletvekili aday adayı olabilmek adına görevinden istifa etti.

İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ!

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan ve Türkiye’nin 5 yıllığına kaderini belirleyecek genel seçimlerde milletvekili olabilmek için aday adayları tek tek ortaya çıkıyor. Devlet memurları görevinden istifa ediyor, gönlünün bağlı bulunduğu partide görev alanlar ise görevlerini bırakıyor. Bu kapsamda Meral Akşener öncülüğünde kurulan İyi Parti’nin Kahramanmaraş’ta ki kuruculuğunu üstlenen ve yaklaşık 6 aydır İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı görevini yürüten Dr. Faruk Atlı, 24 Haziran’daki seçimde İyi Parti’den milletvekili aday adayı olabilmek adına il başkanlığından istifa etti. Parti binasında açıklamalarda bulunan Atlı, milletvekili adayı olmak adına görevinden istifa ettiğini söyledi. Şu ana kadar partiye milletvekili adaylığı için 8 müracaatın geldiğini belirten Atlı, bu sayının ilerleyen günlerde daha da artacağını kaydetti.

 “İSTİFA DİLEKÇEMİ VERDİM VE GÖREVİMDEN AYRILDIM”
Milletvekilliği için partiye başvuran kişileri açıklayan Atlı, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi: “Seçim kurulunun açıklamış olduğu takvim doğrultusunda 26 Nisan saat 17.00 itibariyle devlet memurlarının ve partilerde yönetici konumunda bulunan insanların görevlerinden istifa etmesi gerekiyordu. Bende bu manada istifa dilekçemi verdim ve görevimden ayrıldım. Bununla beraber bizim şu ana kadar ilimize intikal eden ve dilekçe veren isimler şunlar; Doç. Dr. Bülent Meşe, Dulkadiroğlu İlçe Başkanımız Av. Neslihan Kocanergiz, İl Başkan Yardımcımız Dr. Müjgan Özdarendeli, Danışma Kurulu Başkanımız Dr. Sadi Günen, Onikişubat İlçe Teşkilatımızın 2’nci Başkanı İş adamı Serdar Kurtoğlu, Göksun İlçe Teşkilatımızın Muhasibi Tarık Bektaş ve İl Başkan Yardımcımız Av. Fatih Kızdırıcı’dır. Tahmin ediyorum ki milletvekilliği için ilerleyen günlerde 40 civarında bir başvuru olacak. Genel merkezimiz şu ana kadar başvuru tarihini açıklamadı. Yine tahmin ediyorum ki cumartesi günü bu süreç başlayacak ve bizde gidip başvurumuzu yapacağız.”

Haber: Emre Akkış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Guujgg
Guujgg - 11 ay Önce

Guıugff

SIRADAKİ HABER

banner96

banner98

banner103