GÜVENÇ; ‘GÖNÜL KAZANMA ÇABAMIZA DEVAM EDECEĞİZ’

Bahçelievler Mahallesi ve Trabzon Caddesi’nde bulunan esnafları ziyaret eden TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, “Siyasetin en önemli amacı hizmet etmek, gönül yapmak, gönül kazanmaktır. Gönülde, insanları dinleyerek, ziyaret ederek, ellerini sıkarak, ciddi bir şekilde dertlerini anlamaya ve çözmeye çalışarak kazanılır. Biz insanımızı dinlemeye, insanımızı anlamaya, insanımızın dertlerine çözüm bulma çabamıza devam edeceğiz” dedi.

GÜVENÇ; ‘GÖNÜL KAZANMA ÇABAMIZA DEVAM EDECEĞİZ’

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, meclis çalışmalarından arta kalan zamanlarında memleketi Kahramanmaraş’a gelerek vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelen, sorun ve taleplerini dinleyerek çözüm önerileri sunan Güvenç, bu kez ise Bahçelievler Mahallesi ve Trabzon Caddesi’ni gezdi. Esnaflarla hemhal olan Güvenç, yoldan geçen vatandaşlarla da sohbet ederek hem Ramazan aylarını hem de yaklaşan Ramazan Bayramlarını tebrik etti. Güvenç, Müftülük Meydanı’nda bulunan Diyanet Vakfı’nın kitabevini de ziyaret ederek, kitapları inceledi, öğrencilerle sohbet etti.

“HEMŞERİLERİMİZİN RAMAZAN-I ŞERİF’İNİ KUTLADIK”

TMBB çalışmalarının yoğun gündemle çalıştığını ve hafta sonu tatilini fırsat bilerek Kahramanmaraş’a geldiklerini dile getiren Güvenç, “Ramazan ayında da Türkiye Büyük Millet Meclisi’miz çalışıyor, şuan gündemde önemli kanunlar var. Özellikle gençlerimizin merak ettiği askerlik yasası Milli Savunma Komisyonu’ndan geçti, İnşallah önümüzdeki hafta meclis gündemine gelecek. Biz de hafta sonunu fırsat bilerek memleketimiz Kahramanmaraş’tayız. Geçtiğimiz gün Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odamızın çok görkemli, geniş katılımlı iftarına katıldık. Şehirimiz adına çok güzel bir iftar programı oldu, iş adamlarımızla, siyasetçilerimizle, STK’larımızla bir araya geldik. Bugün de Bahçelievler Mahallesi ve Trabzon Caddesi’nde bulunan esnaflarımızı gezdik, vatandaşlarımızla sohbet ettik. Bu vesileyle bütün Kahramanmaraşlı hemşerilerimin Ramazan-ı Şerif’ini ve yaklaşan bayramını kutladık. Ramazan Bayramı, bolluğa, berekete, kardeşliğe ve huzura vesile olsun. Yine bu vesileyle bayramda seyahate çıkacak hemşerilerimize dikkat etmeleri uyarısında bulunuyorum, dikkatli olsunlar. Bayram tatilinde trafik çok fazla yoğunlaşıyor çünkü, halkımız tedbiri elden bırakmasın” ifadelerini kullandı.

“İSTABUL’DA SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”

Türkiye’nin gündeminde İstanbul seçimlerinin olduğunu kaydeden Celalettin Güvenç, İstanbul’un emin ellerde olması gerektiğini belirterek, “Tabi Türkiye’nin gündeminde İstanbul seçimleri var, İnşallah hayırlı olur. Biz İstanbul’da organize bir kötülük yapıldığını düşünüyoruz. Millet iradesi gasp edilmiştir, CHP tarafından organize ve örtülü bir hırsızlık yapılmıştır. Bunun için iptal edilsin dedik ve yüksek yargının üyeleri de bu konuda, burada bir sıkıntı var ve tekrar başa dönüyorum, bizim sistemimizde bu kadar organize ve örtülü bir hırsızlık yapılabilmesi, yolsuzluk yapılabilmesi üzücü bir olaydır. Bunu da her yerde açıkladık, İnşallah 23 Haziran’da da İstanbullu bu konuda bizleri destekleyecektir. İstanbul çok önemli, mübarek ve güzel bir kent. Emin ellerde olması lazım, İnşallah öyle olacak, seçimi biz kazanacağız diye ümit ediyorum. Tabi sandıktan çıkacak sonuca da saygı duyacağız” dedi.

“EĞER SEN İNSANI DİNLEMEZSEN, AYAKTA KALAMAZSIN, SİYASET YAPAMAZSIN”

AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan siyasetinin temelinde insanın olduğunu sözlerine ekleyen Güvenç, siyasetin en önemli amacının insanlara hizmet etmek olduğunu belirterek, gönül kazanmasının önemini anlattı. Güvenç, konuşmasına şu şekilde devam etti, “Siyaset insanla yapılır ve insan için yapılır. Recep Tayyip Erdoğan felsefesinin diğerlerinden farklılığı yönetimin, siyasetin merkezine insanı koymasıdır. Bu bizim inancımızın da gereğidir. İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edenlerdir. Siyasetin en önemli amacı da hizmet etmek, gönül yapmak, gönül kazanmaktır. Gönülde, insanları dinleyerek, ziyaret ederek, ellerini sıkarak, ciddi bir şekilde dertlerini anlamaya ve çözmeye çalışarak kazanılır. Ben zaman zaman zorlansam da sabırla hemşerilerimi dinlemeye, anlamaya, gücümün yettiği kadar yetişmeye çalışıyorum. Bundan da zevk alıyorum, bu durum kamu vicdanında karşılık buluyorsa ki bu milletin mahşeri vicdanı yanılmazdır. Milletin sağ duyusuna, ferasetine, vicdanına ben her zaman inandım ve bütün siyaset ve devlet hayatım boyunca da bu kamu vicdanına sığındım. Biz insanımızı dinlemeye, insanımızı anlamaya, insanımızın dertlerine çözüm bulma çabamıza devam edeceğiz. Eleştirilerini dinleyeceğiz, buna çok ihtiyacımız var. Eğer sen insanı dinlemezsen, insanların eleştirisini almazsan, yanlış dedikleri şeyleri düzeltmezsen ayakta kalamazsın, siyaset yapamazsın. Bizim başkalarından farkımız kalmaz, bizim farkımız halk için halkla beraber siyaset yapmaktır. Ben de o felsefenin temsilcisi olmaya gayret gösteriyorum.”

Güvenç konuşmasının devamında ise Kahramanmaraş halkının yaklaşan Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, “Kahramanmaraş’ımızda da Ramazan ayı çok güzel geçiyor, her gün bir yerlerde iftarlar var, birlik ve beraberlik içerisinde. Bu dönemde de birliğimizi, beraberliğimizi korumamız lazım. Ramazan rahmet ve bereket ayıdır, küslerin barışması, kardeşliğimizi de geliştirmemiz lazım. Bütün hemşerilerimi bir kez daha aracılığınızla selamlıyorum, Ramazan Bayramlarını tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 16:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
ulubatlı
ulubatlı - 1 yıl Önce

bu gönül paramı ki, nasıl kazanılıyormuş. bir anlatsanızda bizde öğrensek dostum

SIRADAKİ HABER