banner64

Erkoç, “Evet” için sahaya indi

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 16 Nisan’daki Cumhurbaşkanlığı Sistemi Halk Oylaması için saha çalışmalarına yürüterek vatandaşlardan “Evet” desteği istedi.

Erkoç, “Evet” için sahaya indi

Yaklaşık 2 haftadır vatandaşları ve esnafı tek tek dolaşarak destek isteyen AK Parti heyetinin dünkü durağı ise Oruç Reis Mahallesi esnafları oldu. Kahramanmaraş Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve Parti üyeleriyle birlikte mahalledeki esnafları ve vatandaşları ziyaret ederek, saha çalışmalarını yürüttü. Başkan Erkoç öncülüğünde ki AK Parti heyeti Oruç Reis Mahallesindeki esnaflarını tek tek dolaşarak, 16 Nisanda ki referandum da ‘evet’ desteği istedi. Yeni sistemle ilgili vatandaşın aklına takılan soruları cevaplayan Başkan Erkoç, vatandaşa sistemin içeriklerini ayrıntılı bir şekilde anlattı. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Erkoç, Kahramanmaraş’ın 16 Nisan halk oylamasıyla ile ilgili artık duruşunun ve kararının net olduğunu söyledi. Gittikleri yerlerde Başkanlık sistemine vatandaşın ciddi şekilde sahip çıktığını dile getiren Başkan Erkoç, bundan dolayı memnuniyet duyduklarını belirtti.

KAHRAMANMARAŞ’IN KARARI NET”
Türkiye’nin güçlü bir şekilde geleceğe yürümesi için Başkanlık sisteminin şart olduğuna vurgu yapan Başkan Erkoç, şunları kaydetti: “Vatandaşlarımızı ziyaret edip, istişarelerde bulunuyoruz. Kahramanmaraş’ın 16 Nisan Halk oylamasıyla ile ilgili artık duruşu ortada, kararı net. Her gittiğimiz yerde de vatandaşlarımızın bu olaya ciddi şekilde sahip çıktıklarını söylemekteler. Bundan büyük memnuniyet duyuyoruz.16 Nisan Türkiye’nin geleceği açısından çok önemli dönüm noktası. Türkiye güçlü bir geleceğe yürümesi için bu sistem değişikliğini yapması gerekmekte. Kaynakların israf olmaması için, heba etmemesi için bu değişim gerekmektedir. Hükümet krizleri, koalisyonların kurulup kurulmaması, hükümetlerin oluşup oluşmaması, Cumhurbaşkanlık seçimleri, Cumhurbaşkanı Başbakan dalgaları artık Türkiye bunlardan çok kaybetti. Çok acı tecrübeler mevcut. Bu kavgalar tarihte Türkiye’yi çok kötü noktalara götürdü. 80’li yıllarda 1977’de kurulan koalisyon hükümetleri vardı. Daha sonrasında Cumhurbaşkanı seçimleri krizleri oldu. Oluk oluk kan aktı, her tarafta kaos, kargaşa oldu. Bunların hepsi istikrasızlıktan kaynaklandı. Her taraf kardeş kanıydı. Ama hamd olsun Türkiye’miz son 15 yılda önemli bir istikrara kavuştu. Bu sistem değişikliği ile beraber Türkiye’de artık kaos dönemleri kapanmış olacak. Kargaşanın, istikrarsızlığın tümünü de geride bırakacağız. Geleceğe daha güçlü yürüyeceğiz.”

TÜRKİYE SEÇİMDEN SONRAKİ GÜNE GÜÇLÜ İKTİDARLARLA UYANMALI”
Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşuyla çok güçlü bir şekilde geleceğe yürümekte olduğunu belirten Başkan Erkoç, geçmişte yaşanan kaosları tekrar yaşanmaması gerektiğini kaydetti. Başkan Erkoç, “Türkiye’miz şimdiden Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşuyla çok güçlü şekilde geleceğe yürümekte. Türkiye’miz çok önemli gelişmeler yaşadı 15 yılda. Bunların kalıcı olması lazım. Yeniden karmaşık dönemlerle karşılaşmamız lazım. Özal döneminde Türkiye’de güçlü bir istikrar dönemi oluşmuştu ama daha sonraki koalisyon dönemlerinde o dönemki kazanımlar heba oldu. Adnan Menderes’ten sonraki dönemde aynı şekilde oldu. Refah yolunda bir kazanım oldu Türkiye’de ondan sonra ki dönemde yine aynı şekilde kaos, kargaşa oldu. 15 yıldan bu yana Türkiye’de gerçekten çok önemli mesafeler kat edildi. Önemli noktalara gelindi. Türkiye’miz çok önemli yerde. Bunun için bunu sürekli hale getirmemiz lazım, sistem değiştirmemiz lazım” şeklinde konuştu.

DESTEKLERİN EN BÜYÜĞÜ KAHRAMANMARAŞ’TAN OLACAK”
16 Nisan’da ki halk oylamasında en yüksek desteklerin Kahramanmaraş’tan çıkacağını söyleyen Başkan Erkoç, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Pazar günü seçim olduğunda Pazartesi bu ülkede her yer güllük gülistanlık olmalı. İnsanlar huzurlu ve mutlu olmalı. Türkiye seçimden sonraki Pazartesine güçlü iktidarlarla uyanmalı. Ama en yakın zamanı 7 Haziran 2015’te yaşadık. 6 Haziran Türkiye güçlü bir şekilde 7 Haziran seçimlerine girdi. Ama 8 Haziran Pazartesi günü belirsizlik çıktı. AK Parti yüzde 41 oy almasına rağmen hükümet kurulamadı. Ne olacak diye aylarca süren bir belirsizlik oldu. Sonra Cumhurbaşkanımız Türkiye’yi seçime götürdü ve 1 Kasım’da bu belirsizlikten çıktı. Yeniden 7 Haziran gibi durumlarla karşılaşmamak için, kaynaklarımızın heba olmaması için Türkiye’mizin bu sistem değişikliğini yapması gerekmekte. Bizim medeniyetimiz tarihte büyük medeniyetler kurmuş, büyük zenginlikler oluşturmuş bir millet. Biz yeniden istikrarın huzur ortamımızı kalıcı hale getirdiğimiz zaman 15 yıllık istikrarı sürekli hale getirdiğimizde inşallah Türkiye’miz dünyada hak ettiği yere geleceği inancındayım. Ondan dolayı bu sistem Türkiye’nin geleceği açısından çok önemli. Ben inanıyorum ki Kahramanmaraş’ın güzel insanları da canı gönülden destekliyorlar. En yüksek desteklerden bir tanesi de Kahramanmaraş’tan olacağı inancındayım.”

Haber: Meliha Şeyda Akçakale

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.