banner117

ERDOĞAN KAHRAMANMARAŞ’A SESLENİYOR, “İSTİKLALİN ŞEHRİ MARAŞ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, an itibariyle Kahramanmaraş’a gelerek, Müftülük Meydanını dolduran binlerce Kahramanmaraşlılara sesleniyor.

ERDOĞAN KAHRAMANMARAŞ’A SESLENİYOR, “İSTİKLALİN ŞEHRİ MARAŞ”


24 Haziran Genel Seçimlere 2 gün kala son mitinglerini gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, an itibariyle Kahramanmaraş’a gelerek kendini miting alanında bekleyen binlerce Kahramanmaraşlıyla buluştu. Müftülük meydanına kurulan dev miting alanında sahneye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraşlıların büyük sevgisiyle karşılaştı.

“İSTİKLALİN ŞEHRİ MARAŞ!”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında kendini bekleyen vatandaşları selamlayarak, Maraş’a övgü dolu sözler söyledi. işte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları: “Maraş, Kahramanmaraş, şehitler yurdu Maraş, ozanlar yurdu Maraş, Türkiye’nin kalem kaşı Maraş. Sizleri gönülden selamlıyorum. Güzeller şahı Maraş. Yaylaları reyhan kokan, ocakları bereket saçan, dağları göğe uzanan, suları Kevser olmuş, toprağı mercan Maraş. Havası güzel insanı güzel kendisi bir başka güzel Maraş. Bugün Kahramanmaraş’a kavuşturan rabbime hamt ediyorum. Buradan da bu coşkulu meydandan Afşin, Andırın, Çağlayancerit, Dulkadiroğlu Elbistan, Ekinözü, Göksun, Onikişubat, Pazarcık ve Türkoğlu’nu selamlıyorum. Sanayinin, kültürün, edebiyatın şehri Kahramanmaraş’tan ülkemizin ve dünyanın dört bir yanındaki Maraşlı kardeşlerime selam yoluyorum. İstiklalin şehri Maraş’ta bir kez daha burayı işgalcilere dar eden Sütçü İmam’ı Rıdvan Hocayı, Vezir Hocayı, Ali Efendiyi, Maraşlı kadınların öncüsü Senem Ayşe’yi rahmet ve şükranla yad ediyorum. Bütün bunları söylediğimde üstat Necip fazıl Kısakürek’e, Erdem Beyazıt, Cahit Zarifoğlu’na Abdürrahim Karakoç’a onlar gibi nice Maraşlı kalem ve söz erbabın a da Allahtan rahmet diliyorum. Yurt içinde yurt dışında vatanın bekası için canların ı feda tüm şehirlerime yüce Mevla’dan rahmet diliyorum. Fırat kalkanı ve zeytin dalı harekatında uğurladığımız kahramanları minnetle yad ediyorum.”

Haber: Hakan Aydın


 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER