ELBİSTAN KAYMAKAMI AKKOYUN, FUAT OKTAY’IN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ OLDU

2013 yılından bu yana Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde Kaymakamlık görevi yürüten Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Özel Kalem Müdürlüğüne atandı.

ELBİSTAN KAYMAKAMI AKKOYUN, FUAT OKTAY’IN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ OLDU

Aslen Elazığlı olan ve Ağustos 2013’te Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Elbistan Kaymakamlığına atanan Tuncay Akkoyun, yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Özel Kalem Müdürlüğüne atandı. Öte Yandan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile geçtiğimiz ay Hukuk Müşavirliğine atanarak görev alan Akkoyun, bundan sonraki süreçte Özel Kalem Müdürü olarak görev yapacak.

TUNCAY AKKOYUN KİMDİR?
1976 Elazığ doğumludur. İlk, orta ve lise tahsilini Elazığ’da tamamlamıştır. 1995 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde başladığı eğitimini 1999 yılında tamamlamıştır. Aynı yıl İçişleri Bakanlığınca Düzenlenen Kaymakamlık Sınavını kazanarak 29 Mayıs 2000 yılında Elazığ Kaymakam Adayı olarak göreve başlamıştır. 3 yıllık Kaymakam Adaylığı süresince hazırlanan eğitim ve staj programlarını başarı ile tamamlamıştır. Aynı süre içerisinde Adıyaman-Besni, Adana- Karaisalı ve Malatya-Kale Kaymakam Vekilliği görevlerinde de bulunmuştur. 2001 yılında Ankara Üniversitesi’nde düzenlenen yabancı dil eğitiminin ardından İngiltere’de 6 ay süren yabancı dil eğitimi programını tamamlamıştır. Erzincan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim Dalında Ceza Hukuku Alanında “Suç ve Kabahatlerde Kanunilik İlkesi” başlıklı Yüksek Lisans çalışmasını başarı ile tamamlamıştır. 2003 yılında Bursa-Harmancık Kaymakamlığı görevine atanmıştır. Daha sonra sırasıyla Malatya-Arguvan, Karaman-Ermenek, Erzincan-Tercan, Muğla-Ula Kaymakamlıkları, Kahramanmaraş Vali Yardımcılığı ve Kahramanmaraş-Türkoğlu Kaymakamlığı görevlerini tamlayarak 2013 yılında Elbistan Kaymakamlığına atanmıştır. Ağustos 2013 tarihinden itibaren bu görevi sürdürmektedir. Türkoğlu Kaymakamlığı görevini devam ettirdiği süre içerisinde Kilis’ te Suriye vatandaşı misafirlerimizin konaklaması için hazırlanan konaklama merkezinin kurulması sürecinde İçişleri Bakanlığınca görevlendirilmiş olup bir ay süre ile burada görev yapmıştır. Ayrıca Kahramanmaraş’ta Suriye vatandaşı misafirlerimizin konaklaması için hazırlanan çadır kent / konaklama merkezinin kuruluşunda görev yapmış ve bir yıl süre ile de yöneticiliğini gerçekleştirmiştir. Görev yaptığı süre boyunca çalışmalarından dolayı 6 takdirname 2 başarı belgesi ile ödüllendirilmiştir. Elbistan Kaymakamımız Tuncay AKKOYUN, İçişleri Bakanlığı Müdürler Encümeninin 30.11.2015 tarih ve 2015/5 sayılı kararına istinaden Bakanlık Encümenince yapılan değerlendirme sonucunda Birinci Sınıf Mülki İdare Amirliğine yükselmiştir.

Görevi Süresince Almış Olduğu Eğitim Programları Aşağıda Sıralanmıştır:

1-87. Dönem Kaymakamlık Kursu - Eğitim Dairesi Başkanlığı - 2002

2-Temel Düzey Bilgisayar Eğitimi - Eğitim Dairesi Başkanlığı - 2003

3-Kamu Yönetiminde Yeniden Yapılanma - Eğitim Dairesi Başkanlığı - 2004

4-Yerel Yönetim Reformu - Eğitim Dairesi Başkanlığı - 2006

5-İnsan Hakları Bağlamında Mülki İdari Amirlerinin Kolluk Denetim ve Gözetim Kapasitelerinin Artırılması - İngiltere Büyükelçiliği - 2006

6-154. Dönem Mülki İdare Amirleri Eğitimi - Eğitim Dairesi Başkanlığı - 2008

7-E-İçişleri Projesi Semineri - Eğitim Dairesi Başkanlığı - 2010

8-İçişleri Bakanlığı Personelinin Avrupa Birliği Fonlarının Etkin Kullanımında Desteklenmesi Projesi - Eğitim Dairesi Başkanlığı - 2010

9-Afet ve Acil Durum Eğitimi - Eğitim Dairesi Başkanlığı - 2013

10-Çağdaş Yönetim Teknikleri - Eğitim Dairesi Başkanlığı - 2013

11- Performans ve Motivasyon Eğitimi - Eğitim Dairesi Başkanlığı – 201

Tuncay Akkoyun evli ve iki çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Haber: HAKAN AYDIN

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner98

banner103