banner117

‘Düşüncelerimizi sahada teyit ediyoruz’

Esnaf ziyaretlerine ara vermeksizin devam eden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Kahramanmaraşlı kardeşlerimizin AK Partimize, özellikle Cumhur İttifakı’na ilgisi son derece iyi bir noktada. Sahada gezdiğimiz noktalarda da bunları görüyoruz. Bu düşüncemizi teyit eden durumlar var. Dolayısıyla çalışmalarımıza 31 Mart’a kadar devam edeceğiz” dedi.

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimi kapsamında hem ilçe merkezindeki hem de kırsaldaki mahallelere ara vermeksizin ziyaretler gerçekleştiren Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, son olarak ise Yörükselim ve Şehit Evliya Mahallesi’ni gezdi. Sabah saatlerinde parti teşkilatıyla Onikişubat Seçim Bürosu’nda bir araya gelen Başkan Mahçiçek, ilk olarak Kahramanmaraş Erenler Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Burada Dernek Başkanı Müslüm İbili ve dernek üyeleriyle sohbet eden Başkan Mahçiçek, inşaatı devam eden Cem Evi hakkında bilgiler aldı. Başkan Mahçiçek, Erenler Kültür ve Dayanışma Derneği ziyaretinin ardından ise Yörükselim Mahallesi’nde bulunan esnafları tek tek ziyaret etti. Esnafların ve yoldan geçen vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Başkan Mahçiçek, 31 Mart Yerel Seçimleri için destek istedi. Ardından Şehit Evliya Mahallesi’ne geçen Başkan Mahçiçek, burada da esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Başkan Mahçiçek’e, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanvekili Ali Köfte, AK Parti Onikişubat İlçe Gençlik Kolları Başkanı Cemil Tuğrul Özdöşemeci ve teşkilat mensupları eşlik etti.

“BEKA VE VEFA DUYGUSU OLAN İNSANLARIN BİRLEŞMESİDİR CUMHUR İTTİFAKI”

Esnaf gezileri sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, vatandaşların AK Parti ve Cumhur İttifakı’na ilgi gösterdiğine dikkat çekerek, “Sabah saatlerinde Onikişubat Seçim Bürosu’nda teşkilatımızla toplandıktan sonra ilk olarak Kahramanmaraş Erenler Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ettik. Burada Cem Evi’ndeki arkadaşlarımız ve Erenler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanımız Müslüm İbili ile sohbet ettik. Cem Evi’mizin inşaatının belli bir noktaya geldiğini gördük, neredeyse inşaat tamamlanmış vaziyette. Ondan da mutluluk duyduk doğrusu. Ardından da Yörükselim Mahallesi’ndeki esnaflarımızı ziyaret etmeye başladık. Gördük ki Allah’a şükür insanlarımızın, Kahramanmaraşlı kardeşlerimizin, Onikişubatlı hemşerilerimizin AK Partimize, özellikle Cumhur İttifakı’na ilgisi son derece iyi bir noktada. Bundan da mutluluk duyuyoruz. Cumhur İttifakı ile bu ülkenin güzel insanları, bu ülke için vefa ve beka duygusuyla hareket eden iki partimiz bir araya geldi. Buradan da İnşallah çok iyi neticeler elde edeceğimizi tahmin ediyorum. Sahada gezdiğimiz noktalarda da bunları görüyoruz. Bu düşüncemizi teyit eden durumlar var. Dolayısıyla çalışmalarımıza 31 Mart’a kadar devam edeceğiz. İnanıyorum ki Onikişubat ve Kahramanmaraş, Cumhur İttifakı ile beraber çok iyi, çok güzel neticeler alacaktır” dedi.

Başkan Mahçiçek, ziyaretler esnasında fotoğraf çekilmek isteyen vatandaşları da kırmazken, bol bol fotoğraf çektirdi.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 15:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
İskender YILDIZ
İskender YILDIZ - 12 ay Önce

-Konuşmaya gelince "Hepimiz kardeşiz.", "Türk, Kürt, Çerkes, Zaza kardeştir.", "Anadolu binlerce yıllık kadim bir tarihe sahiptir." ve benzeri cümleleri çok duyarız. Ama, çoğunlukla lafta kaldığını düşünüyorum.
1-----Cemevleri hala yasal değil ve cemevi binaları yasal mevzuat nedeni ile sıkıntı yaşıyor.
2-----Örneğin Göksun gibi kozmopolit bir ilçede, burada yaşayan dilleri, burada yaşayan inançları temsil eden bir heykel, anıt, park,müze vs yapı yok ?
3-----Kahramanmaraş İli genelinde, örneğin bir Pir Sultan Abdal Sokağı veya Caddesi var mı ?
4-----Bir zamanlar çok sayıda Ermeni ve Musevi'nin yaşadığı Maraş merkezde, o günlere ait konak, kilise, havra gibi yapılardan kaçı günümüze kadar geldi ?
5-----Kahramanmaraş Müzesi'ni kaç kişi gezdi?
6-----Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin "İNANÇ MERKEZLERİ" ile ilgili tanıtım broşüründe neden tek bir Alevi inanç merkezi bulunmaz ?
7-----Kahramanmaraş merkezde yer alan ve henüz tam olarak faaliyete girmeyen Kahramanmaraş Onikişubat Erenler Cemevi'nin yanından, kenarından geçen belediye / halk otobüslerinin levhalarında neden "CEMEVİ" yazısına yer verilmez ?
8-----Maraş Olayları'nın anma gününde, neden siyasi gerginlik ve kışkırtma olsun ?
-Bilinç arttıkça, sorular yanıt bulacak ve sorunlar çözülecek. Bu nedenle, at gözlükleri ile dünyaya bakmamalıdır. "Benden olmayan kötüdür." düşüncesinin yanlış bir düşünce olduğunu bilmeliyiz. İnsanlar, yalnızca belli günlerde hatırlanmamalı, farklılıklar siyasete alet edilmemeli. Özetle; demokrasiye, laikliğe, cumhuriyete, özgürlüğe inanmış bilinçli insanlarla güzel bir ülkede yaşamak olmalı amaç...
-Kahramanmaraş'tan tüm canlara, Kahramanmaraş Göksun Keklikoluk'a, Sivas İmranlı Doğançal'a (Yazıkoya Orté) selamlar.

SIRADAKİ HABER