banner117

DEBGİCİ’DEN ‘KONGRE’ AÇIKLAMASI

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, AK Parti’nin 7. Olağan Kongre sürecine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Debgici, “İnşallah bu hafta sonu da Elbistan ve Türkoğlu İlçelerimizde başvuruda bulunan Adaylarımıza yönelik teşkilat temayülümüzü yapacağız. Ertelenen ilçe kongrelerimizden Afşin İlçemizde 21 Mart 2020 Cumartesi günü, Çağlayancerit ve Pazarcık İlçelerimizde 22 Mart 2020 Pazar günü kongrelerimizi yapacağız” dedi.

DEBGİCİ’DEN ‘KONGRE’ AÇIKLAMASI

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı’nın, “Kahramanmaraş İçin İnandığın Yolda Yürü” sloganıyla başlattığı 7. Olağan Kongre süreci tüm hızıyla devam ederken, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, geçtiğimiz hafta İdlib’de 33 şehit verilmesi sonrası iptal edilen ilçe kongreleri ve mevcut başkanların aday olmadığı ilçelere yönelik yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Debgici yaptığı açıklamada, “Kahramanmaraş İçin İnandığın Yolda Yürü sloganıyla başlattığımız 7. Olağan Kongre sürecimizde 29 Şubat 2020 Tarihinde yapacak olduğumuz Çağlayancerit ve Pazarcık İlçe Kongrelerimiz, 1 Mart 2020 Tarihinde yapacak olduğumuz Afşin İlçe Kongremiz, Suriye'nin İdlib bölgesinde kahraman Mehmetçiklerimizin yüreklerimizi dağlayan şehadet haberi sonrasında ileri bir tarihe ertelenmiş idi. Bu vesile ile tekrardan şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.  Kongrelerimize geçtiğimiz hafta sonu 7 Mart 2020 Tarihinde Göksun İlçemizde büyük bir coşku ve katılım ile yapmış olduğumuz kongremizle başladık. Aynı gün, 7 Mart 2020 Tarihinde, Ekinözü İlçemizde yapılacak olan kongrede İlçe Başkanlığına aday olmayacağını açıklayan İlçe Başkanımızın açıklaması sonrasında başvuruda bulunan İlçe Başkan Adaylarına yönelik teşkilat temayül yoklamamızı yaptık.

ELBİSTAN VE TÜRKOĞLU’NDA TEMAYÜL YAPILACAK

Yine yapılacak olan kongrelerde İlçe Başkanlığına aday olmayacağını açıklayan Elbistan ve Türkoğlu İlçe Başkanlarımızın açıklamaları sonrasında bu ilçelerimizde de yoğun bir şekilde adaylık başvuruları devam etmektedir. İnşallah bu hafta sonu da Elbistan ve Türkoğlu İlçelerimizde başvuruda bulunan Adaylarımıza yönelik teşkilat temayülümüzü yapacağız.

ERTELENEN KONGERELER 21 VE 22 MART’TA

Ertelenen ilçe kongrelerimizden Afşin İlçemizde 21 Mart 2020 Cumartesi günü, Çağlayancerit ve Pazarcık İlçelerimizde 22 Mart 2020 Pazar günü kongrelerimizi yapacağız. Partimiz kurulduğu günden bugüne büyük bir coşku ve heyecanla bayram havasında geçen kongrelerimizde desteğini hiçbir zaman esirgemeyen ve büyük bir katılım sağlayan teşkilat mensuplarımıza, üyelerimize ve tüm hemşehrilerime bir kez daha teşekkür ediyorum.”

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER