DEBGİCİ, YENİDEN ADAYLIĞINI AÇIKLIYOR

AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Dulkadiroğlu 2. Olağan Kongresinin 25 Kasım'da yapılacağını açıkladı.

DEBGİCİ, YENİDEN ADAYLIĞINI AÇIKLIYOR

Kervanhan’da kentte görev yapan basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Debgici 25 Kasım’da yapılacak olan 2. Olağan Kongre öncesinde yeniden aday olduğunu belirterek, çıtayı daha da yükseltmek istediklerini söyledi.

Önemli açıklamarda bulunan Başkan Debgici şunları söyledi: " Belki de bu kadar büyük bir kapsamlı toplantıyı ilk defa gerçekleştiriyoruz. AK Parti şuanda bir kongre sürecinde ve Türkiye’de ilçe kongreleri devam ediyor son hızla. İlimizde de kongre süreçleri başlamıştı. Bazı ilçelerimiz kongrelerini tamamladırlar. Bazılarımda bir bayrak değişimine gidiyor. Bizde önümüzdeki süreçte Dulkadiroğlu İlçe Kongremizi gerçekleştireceğiz. Bugün genel merkezimizden bize iletilen bilgiye göre; nasipse 25 Kasım’da Cumartesi günü saat 13.00’te Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde Dulkadiroğlu İlçemiz 2. Olağan Kongresini gerçekleştireceğiz. Şuan ki süreçte biz delegelerin seçilmesi, resmi prosedürler ve buna benzer tüm işlerimizi tamamlamıştık. Bu süreç tüm Türkiye’de başladığı gibi Kahramanmaraş’ta da başlayacak inşallah. Biz göreve 17 Ağustos 2013’te atandık. Kahramanmaraş’ın Büyükşehir olmasıyla birlikte 2 ilçemizin kuruldu ve bizi kurucu ilçe başkanı olarak genel merkezimiz görevlendirdi. Bizde bu görevlendirmeye layık bir şekilde yaklaşık 4 yıla aşkın bir zamandır gayret gösteriyoruz. Bunu da başardığımız kanaatindeyim. Tüm teşkilatlarımızla, gerek kadın kollarımızla gerekse gençlik kollarımızla birlikte, tabi ki yerel yönetimler de Belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimizle birlikte Dulkadiroğlu ilçesinin almış olduğu başarılar da hepimiz, bir nebze olsun pay sahibi olmuşuzdur. Bu mimalde de çalışıyoruz. Biz siyasete Ak Parti kurulduğu günden bu yana devam ediyoruz. Önümüzde ki süreçte malum bir takım değişiklikler olacak. Daha önce 30 asil kişi 30’da yedek kişilerden oluşuyordu. Fakat şuan yeni durumda 25 asil yönetim kurul üyesi 13yedek yönetim kurul üyesi olacaktır. Dolayısıyla 60 kişilik bir yönetim kurul üyesi yaklaşık olarak 38 kişiye düşecek. Dolayısıyla sayısının az olması kişilerin üzerine biraz daha yük yükleyecek. Çünkü 60 kişiyle çalıştığımız bir alanda artık 38 kişiyle çalışacağız. Cumhurbaşkanımız söylediği metal yorgunluğun bizde olmadığını biz gayet iyi biliyoruz. Şehrimizde bunun farkındadır. Bir takım çevrelerin söylemleri, yazımları, elbette bizi ok irdelemiyor. Önemli olan bizim halktan aldığımız enerji onların bize gösterdiği teveccüh ve bununda genel merkezimize yansıması. Bizde bu görevlendirmeye ve bu teveccühe layık olmak için elimizden geleni yapıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner67

banner100

banner98