DEBGİCİ GÜVEN TAZELEDİ!

AK Parti Dulkadiroğlu 2. Olağan Kongresi’nde seçime tek aday olarak giren mevcut Başkan Ömer Oruç Bilal Debgici, delegelerin verdiği oylarla güven tazeleyerek, yeniden ilçe başkanı seçildi. Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Biz yerine Ben diyorsanız, işte o zaman metal yorgunu olursunuz” dedi.

DEBGİCİ GÜVEN TAZELEDİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Metal yorgunlar dinlendirilecek” sözlerinin ardından kongre vesileleriyle bir değişim ve yenilenme süreci içerisine giren AK Parti, tüm Türkiye’de yaptığı, belde, ilçe ve il kongreleriyle dönüşüm evresini sürdürüyor. ‘Metal yorgun’ olarak nitelendirilen kişiler dinlendiriliyor, yerine ise daha dinamik, daha enerjik kişiler başkanlığa seçiliyor. Bu kapsamda Kahramanmaraş teşkilatlarında da kan tazelemeye devam eden AK Parti, ilk olarak Onikişubat ve Andırın kongreleriyle değişime start vermişti. Akabinde Nurkah, Türkoğlu, Ekinözü ve Pazarcık İlçelerinde kongreleri tamamlayan AK Parti’de bugün itibariyle Dulkadiroğlu İlçesi’nin kongresi de gerçekleştirildi. Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde düzenlenen Dulkadiroğlu 2. Olağan Kongreye; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Manisa Milletvekili ve İl Koordinatörü İsmail Bilen, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş Milletvekilleri Veysi Kaynak, Nursel Reyhanlıoğlu, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil, İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir ile çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. 
Düzenlenen kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal: “Bizim siyasetimizde edeptir. Bu coğrafyada eğer bir kelime ile bu meselenin özünü izah edin derseniz bu meselenin özü edeptir. Edep Nedir? Edep kişinin haddini bilmesidir, yerini bilmesidir. Edep kişinin nefsine teslim olmamasıdır. Edep her yerde kulun Allah’ın huzurunda olduğunu unutmamasıdır. Edep; yaptığı işi siyasetinin ve o siyaseti de nefsinin arzusu haline getirmemesidir. Biz Recep Tayyip Erdoğan’dan böyle gördük. Büyüklerimizin olduğu yerde edep ettik. Büyüklerimizin olmadığı yerde de edeple onları temsil ettik” dedi

Haber: Emre Akkış

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner100

banner98