banner117

“BİZ KİMSEYİ DESTEKLEMEDİK”

Saadet Partisi Genel Merkez Genel İdare Kurulu Üyesi ve Kahramanmaraş Sorumlusu Sezai İncesu, “Biz Saadet Partisi olarak tüm Türkiye’de 1389 seçim bölgesinde seçime girdik. Saadet Partisi 1389 bölgede seçime girdiğine göre Türkiye’de hiçbir partiyi desteklemedi. Tamamen kendisi seçime girdi” dedi

“BİZ KİMSEYİ DESTEKLEMEDİK”

Saadet Partisi Kahramanmaraş İl Teşkilatı tarafından 31 Mart yerel seçim sonuçları değerlendirme Toplantısı ve akabinde İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi. Basına açık olarak yapılan ilk programda seçim sonuçları masaya yatırıldı. Özel bir mekânda düzenlenen toplantıya; Saadet Partisi Genel Merkez Genel İdare Kurulu Üyesi Sezai İncesu, İl Başkanı Erkan Pınarbaşı, İl Müfettişi Mustafa Tüten ile teşkilat mensupları katıldı. Oldukça güzel bir ortamda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Genel Merkez Genel İdare Kurulu Üyesi Sezai İncesu, tuhaf bir seçimi geride bıraktıklarını söyledi. Böyle bir seçimin Türkiye’nin sonucunu iyi bir noktaya getirmediğini savunan İncesu, Türkiye’nin garip bir ülke haline dönüştüğünü vurguladı.

“SEÇİM MAHALLİ SEÇİM OLARAK YAPILMADI”
Seçimin mahalli seçim olarak yapılmadığına dikkat çeken İncesu, sözlerinin devamında şöyle konuştu: “Kısa bir zaman önce mahalli seçimleri atlattık ve bitti. Ama tuhaf bir seçim geçirdik, gerçekten mahalli seçim değildi. Sadece seçilenler belediye başkanı oldu. Aslında seçim mahalli seçim olarak yapılmadı. Seçim nedir? Kahramanmaraş’ımızı kim güzelleştirecek, kim temiz bakacak, kim iyi bir şehir yapacak buna bakılır. Ama birileri vatan dostu diğerleri vatan dostu değil tarifleri yapıyor. Böyle bir seçim Türkiye’nin sonucunu iyi noktaya getirmedi. Biliyorsunuz her ne kadar Kılıçdaroğlu’na yapılan muamele çok gündeme geldiyse, bunun daha vahimi seçim günü yaşandı. Malatya’da Saadet Partili 2 kardeşimiz seçim sandığında açık oy kullanma iddiasıyla iktidar mensupları tarafından şehit edildi. Bu şudur; seçimi bu kadar germenin ne anlamı var? Anlamı şu; normalde Türkiye’de hizmet yok, normalde Türkiye’de çalışmada yok. Ne yapacaksınız? Güreşi başka mindere kaydıracaksınız.”

“TÜRKİYE EN SON GÜRCİSTAN PARASI KARŞISINDA DEĞER KAYBETTİ”
Türkiye’nin en son Gürcistan parası karşısında değer kaybettiğini belirten İncesu, “Ne oldu Türkiye’de? Sistem şu;  cumhurbaşkanımız ve etrafındakiler önce hakkı tarif ediyorlar. Hakkı kendisi tarif ediyor. Ben hakkım, benim dışımdaki her şey batıldır diyor. Ama işin ilginç yanı birkaç yıl önce kendi yanındaki de batıldı ona göre. Hâlbuki o kitlenin ne siyasal düşüncesi ne hareketi ne olaylara bakışı hiçbir şekilde değişmedi. Ama nasıl oluyor da senin yanına gelince hak oldu? Mesele şu; Türkiye maalesef garip bir ülke haline geldi. ‘Dış güçler dolarla oynuyorlar, Euro ile oynuyorlar, hazinemizle oynuyorlar diyorlar’ ya hayır. Olay şu; Türkiye en son Gürcistan parası karşısında değer kaybetti. Ama bunu millete göstermemenin bir yolu olmalı. Bunu millete göstermemenin yolu da kendi tarifleriyle seçim yapmalarıydı. Nasıl oluyor? Mesela cumhurbaşkanımız ülkenin cumhurbaşkanı. Birde ortada çift şahsiyet var. Bir ülkenin cumhurbaşkanı bir de AK Parti’nin genel başkanı. Ben şimdi eleştirince cumhurbaşkanını mı eleştirmiş oluyorum, AK Parti genel başkanını mı eleştirmiş oluyorum? Buda onların insafına bağlı. Eğer benim konuşmamdan hoşlanmadılarsa göreceğim muamele cumhurbaşkanını eleştirmektir. Problem değilse AK Parti genel başkanını eleştirmektir. Yani acayip bir durum yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

“1389 SEÇİM BÖLGESİNDE SEÇİME TEK BAŞIMIZA GİRDİK”
“Biz Saadet Partisi olarak tüm Türkiye’de 1389 seçim bölgesinde seçime girdik” diyen İncesu, şunları kaydetti: “Saadet Partisi 1389 bölgede seçime girdiğine göre Türkiye’de hiçbir partiyi desteklemedi. Tamamen kendisi seçime girdi. Peki, problem nedir? Problem şudur; cumhurbaşkanımız ve avaneleri 1389 seçim bölgesinde seçime girdiniz ama bizim dediğimizin dışında, bizim uygun gördüğümüzün dışında hiç kimse size oy vermeyecek. Şırnak’ta bize oy verecekler ama Urfa’da size oy vermeyecekler. Şırnak’ta verenler kahraman, Urfa’da verenler hain. Bu hangi matematik. Hangi ölçü, hangi hak. Sana verince vatan dostu, bana verince vatan düşmanı. Siz iktidar olmanıza rağmen birçok yerde seçime girmediniz. Peki, ölçü nedir? Kurt suyun yukarısında, kuzu aşağısında. Kurdun iddiası şu; suyu bulandırıyorsun. Ama suyun çıktığı noktada sen varsın. Bütün imkânlar senin elindeyken ve televizyonlarda da çıkmış bir particik demişken gördün mü o particik senin başına ne işler açıyor. İstanbul’da seçim sonuçları ortaya çıktı. Komiklik şurada; AK Parti seçim kuruluna müracaat etti. Sonrada Yüksek Seçim Kurulu’na müracaat etti. İnanın o sayfaların hiçbir önemi yok. Müracaatın aslı şu cümle; bizim sandık müşahitlerimiz bizi sattı. Lütfen YSK bunu düzelt.”

“OYUMUZU 1,7’DEN 2,48’E YÜKSELTTİK”
Kahramanmaraş’taki oy oranlarını yüzde 1,7’den 2,48’e yükselttiklerini dile getiren Saadet Partisi İl Başkanı Erkan Pınarbaşı ise konuşmasının devamında şunları dedi: “Seçim sürecinde her daim yanımızda olan ve programlarımızda bizleri yalnız bırakmayan basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Diğer bir taraftan da belediye başkan adaylarımıza teşekkür ediyorum. Hakikaten Kahramanmaraş’ımızın dört bir yanını gayretli bir şekilde dolaştılar. Dokunmadık kimse girilmedik ev, sıkılmadık el kalmadı. Bu neticede Kahramanmaraş’taki oyumuzu 1,7’den 2,48’e çıkarmış olduk. İl Genel Meclis Üyeliğindeki oyumuzu da 3,03’e yükseltmiş olduk. Böylelikle hazineden yardım almayı başardık. İnşallah bundan sonraki seçimlerde de Saadet Partimiz hazineden yardım alarak yoluna devam edecektir. Diğer bir teşekkürü de davamızın yılmaz bekçileri olan ve 50 yıldır bu davaya gönül vermiş aksakallılar dediğimiz ağabeylerimize teşekkür ediyorum. Çünkü istikametini hiç bozmadan bugüne kadar bu davayı getirdiler. Milli görüş 69’da ne söylediyse bu ağabeylerimizin sayesinde şimdi de aynı şeyleri söylüyoruz. Bize ‘İslam birliğini hangi ülkelerle başaracaksınız” diyorlar. Evet, İslam birliğini biz dağılmış sersefil hale gelmiş İslam coğrafyası ile gerçekleştireceğiz.”

“BİZ HAKKI SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
İnandıkları doğru karşısında dimdik ayakta durmaya devam edeceklerini anlatan Pınarbaşı, “169’da yola çıktığımızda faizsiz bir ekonomi dedik, bugünde aynı şeyleri söylüyoruz. 69’da ahlak ve maneviyat dedik, bugüne aynı şeyleri söylüyoruz. Hak her zaman tecelli ediyor. Çünkü hak bin yıl öncede haktı, şimdi de hak. Dolayısıyla biz hakkı söylemeye devam edeceğiz. Zalim bir sultan olsa da onun karşısına dimdik dikileceğiz, sen zalimsin sen yanlış yapıyorsun diyeceğiz. Bizim hiç kimseden korkumuz yoktur. Vatandaşımız karanlığa alıştırılmış durumda ve bu karanlığı aydınlığa çevirecek olan sizlersiniz” ifadelerini kullandı.

“BİZ BU MİLLETİN AŞIĞIYIZ”
İl Müfettişi Mustafa Tüten’de, “Seçim ülkemizin vazgeçilmezidir. Demokrasinin önümüze koymuş olduğu bir imtihandır. Bütün partiler ülkeye hizmet etmek için seçime girerler. Bütün partilere teşekkür ediyorum. Yalnız elinde silah olana da biz parti demiyoruz. Biz milli görüş olarak kabul etmiyoruz. Benim acı hissettiğim bir olay vardır. Türkiye’mizin bütün illerinde ve ilçelerinde seçime giren tek parti Saadet Partisidir. Anadolu’nun en ücra köşesinde nerede bir seçim bölgesi varsa orada seçime tek giren parti Saadet Partisidir. Biz bu milletin özüyüz. Bu milletin manevi varlığıyız. Bu ülke İslam ile iman ile kardeşlik ile korunur. Fransızlar buraya geldikleri zaman nasıl gittiler? Dönüp arkalarına bakamadılar. Bütün teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Genel Merkezimiz alınsa bile Milli Görüşten vazgeçmeyiz. Çadır kurar yine devam ederiz. Biz bu milletin aşığıyız. Biz Saadet Partisi olarak kimseyi kıskanmayız. Kimseye düşman değiliz” diye konuştu.

Haber: Aziz Çevlik

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 09:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Düğünler
Düğünler - 1 yıl Önce

Yaz yaklaşıyor düğün mevsimi geliyor
Düğünlerde belki de aileleri en çok zorlayan iş altın alımıdır . Altın fiyatları çok yüksektir . Altının yüksek olmasının sebebi doların yüksek olmasıdır . Doların yüksek olmasının sebebi faiz ve enflasyondur
Topyekün mücadele lazım

onur         gündem
onur gündem - 1 yıl Önce

Yazıklar olsun size diyorum.Onu HDP_CHP-İYP ve Siz Kol kola girdiğinizi niye söylemiyorsun.Yazıklar olsun size bu ülkeye caminin ne geregi yolun köprünün savunma sanayinin ne geregi var diyenlere yazıklar olsun 31 mart secimlerinde imam oğlunu yunan gazeteleri göklere cıkartırken ellerinizi ovusturmadınızmı yazıklar olsun size kimseyi kandırmayın temelle kılçdaroğlunun kol kola girdiğinde yüzünğzdeki gülüçükler neydi onu açıklayın yazıklar olsun size

SIRADAKİ HABER