banner117

Beşen: “Güçlü bir Türkiye için Evet”

Kahramanmaraş’ta sosyal medyada paylaştığı video mesaj ile “Güçlü bir Türkiye için Evet” kampanyasını başlatan isim olan Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Beşen; “Büyük Türkiyemizin güçlü bir şekilde temsil edilmesi için başkanlık sistemine ‘evet’ diyorum. Güçlü Türkiye özlemi, başkanlık sistemi ile perçinlenecek ve kimse Türkiye’nin büyümesini engelleyemeyecek” dedi.

Beşen: “Güçlü bir Türkiye için Evet”

 Beşen, Türkiye’nin 2016 yılının 15 Temmuz sonrasında ciddi kazanımları olduğunu belirterek, Türkiye’nin artık darbe ülkesi olmadığını halkın 15 Temmuz’da hep birlikte kenetlenerek gösterdiğini söyledi. Beşen; “Halk artık güçlü bir demokrasi istiyor. Halkın iradesi dışında hiçbir vesayet odağı artık bu ülkenin kaderini belirleyemeyecek. 15 Temmuz Türkiye’nin ikinci Kurtuluş Savaşıdır. Bu savaşta seçilmiş Cumhurbaşkanı ve hükümetin yanında durduk, durmaya da devam edeceğiz” diye konuştu. KMTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Beşen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ise şöyle seslendi: “Sayın Cumhurbaşkanım; bu hainlerin derdi, Sen ve senin yönettiğin Ülkemiz ile. Çünkü siz, bunlara olan borcu kapattınız, gücün değil Hakkın yanında oldunuz. Mağrurun yanında değil mazlumun yanında oldunuz, ezenlerin değil, ezilenlerin yanında oldunuz. Ülkemizde gerek siyasi gerekse ekonomik olarak sizin döneminize kadar istedikleri gibi at oynatan malum devletlere (YETER artık çekin elinizi ülkemden) dediğiniz için, (Dünya beşten büyük) dediğiniz için, dünyanın her yerinde haçlılar, müslümanlara tarihin en büyük zulmünü yaparken, O mazlumlara sahip çıktığın ve kapıları açtığın için, yurdumuzu yaptığın büyük icraatlarla, muassır medeniyetler zirvesine taşıdığın için, 2023 hedeflerine başarı ile koştuğun için, seni istiyorlar. Bilmiyorlar ki, onların kafası halen eski Türkiye'de. Türk Milleti artık uyandı, yıllardır Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları gördü ve bu oyunlar gezide, 17 -25 Aralık da ve son olarak sizin bir sözünüz ile 15 Temmuz hain darbe girişiminde meydanlara inmiş, vatanı ve inandığı lideri için şehadete de hiç korkmadan yürümüştür. Bu millet değil sizi, ayağınızın tozunu bile bu alçaklara vermez. Allah yar ve yardımcınız olsun.”

DAHA MÜREFFEH GÜNLERE DOĞRU

Anayasa değişikliği referandumundan ‘Evet’ çıkacağına inandığını da ifade eden Beşen; “Başkanlık sitemine geçilmesi ile ülkemizi daha aydınlık ve müreffeh günler bekliyor. İnşallah, daha büyük ve daha güçlü bir Türkiye geliyor. Bu vesile ile bundan 97 yıl önce Anadolu’daki işgale karşı koyan ve şehrini kurtaran Maraşlı kahramanları hayırla yad ediyor; şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” ifadesini kullandı. 

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER