BAŞSAVCIYI, SAVCILARI VE HÂKİMLERİ TANIMAM

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, CNN TÜRK kanalında yayınlanan ve Şirin Payzın’ın moderatörlüğünü yaptığı ‘Ne Oluyor?’ programına konuk oldu.

BAŞSAVCIYI, SAVCILARI VE HÂKİMLERİ TANIMAM

Programda, Ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunan Mahir Ünal, FETÖ'den bazı kişilerin haksız yargılandığı sorusuna şöyle cevap verdi; ‘15 Temmuz darbesi siyasete karşı yapılmıştır. Dolayısıyla darbeyle mücadele edecek olan siyaset ve siyasetçinin kendisidir. Ben Kahramanmaraşlıyım, Başsavcıyı, Savcıları, Hâkimleri tanımam. O yüzden Kahramanmaraş’ta ki Vali, Savcı, Hâkim kim FETÖ’cü, kim FETÖ’cü değil bilmez, bilmemesi de gerekir. Çünkü delillere göre hareket ediyor ve bizde onları etkilemeye dönük bir görüşme yapmayız. Şunu şöyle yap dediğimizde tamam ben ona öyle yapıyorum diyemez. Çünkü onunda bir hukuki sorumluluğu var. Dolayısıyla hele hele CHP’nin yaptığı gibi Hâkimler ve Savcılar iktidardan talimat alıyor demek Hâkim ve Savcılara onların haysiyetlerine, onurlarına mesleğine ağır bir hareket olur.’

TERÖRLE MÜCADELEDE HİÇBİR ZAMAN TAVİZ VERMEDİK

Terörle mücadelede hiçbir zaman taviz vermediklerini de ifade eden Ünal,  ‘Özellikle terör bölgesine önemli hizmetler yapıldı. Terör bölgesinde çocuklar, gençler artık dağa çıkmıyor, bununda en büyük nedeni ise bölgede vatandaşımız devletin güvencesini yanında hissediyor. Oy için değil, bölgeye huzur için hizmet yaptık ve Kürt halkının oyları da bizim için önemlidir’ dedi.

Haber:  Serdar Koska

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner67

banner103