BAŞKAN KİM OLACAK?

Ömer Oruç Bilal Debgici’den boşalan Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı merak konusu olurken, başkanlık için kamuoyunda 4 kişinin ismi konuşuluyor.

BAŞKAN KİM OLACAK?

24 Şubat’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen AK Parti 6. Olağan İl Kongresi’ne saatler kala sürpriz diye nitelendirilebilecek bir olay yaşanmış ve AK Parti İl Başkanlığı’na Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici aday gösterilmişti. Yaşanan bu gelişme ise kentte büyük bir yankı uyandırırken Debgici’nin AK Parti İl Başkanı olması sonrası ise akıllara “Peki, şimdi Dulkadiroğlu İlçe Başkanı kim olacak?” sorusunu getirdi. Kongrenin ardından geçen yaklaşık 2 haftalık süre içerisinde başkanlık için kamuoyunda birçok isim dilden dile dolaşırken bu isimler arasında şu anda Dulkadiroğlu İlçe Yönetimi’nde olan Şahin Avşaroğlu, Eray Ersoy, Mustafa Çakar ve Kerem Yıldırım Erdoğan ön plana çıkıyor.

BİRKAÇ GÜN İÇERİSİNDE BELLİ OLACAK
Edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bu 4 ismin gittiği ve yapılacak olan istişareler sonucu birkaç gün içerisinde başkanlığa gelecek kişinin belirleneceği öğrenildi.

Haber: Emre Akkış


 


 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner98

banner103