'BANA KUMPAS KURAN MİLLETVEKİLİ KILIÇ'IN KARDEŞİDİR'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili ve Millet İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç, ‘Maraş Olayları’ ile ilgili “Ben Maraş’ın öcünü alacam” şeklindeki video görüntüsünün montaj olduğunu ve bu montajında AK Parti Milletvekili İmran Kılıç’ın kardeşi tarafından yapıldığını iddia etti.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada Ali Öztunç’un ‘Maraş Olayları’ ile ilgili “Ben Maraş’ın öcünü alacam” şeklindeki video görüntüsü ortaya çıkmıştı. Bu görüntüler üzerine sosyal medyada Öztunç’un şahsına yönelik olumsuz eleştiriler yapılmıştı. Bugün Ticaret ve Sanayi Odası Olağan Meclis Toplantısı’nın konuğu olan Öztunç, projelerini açıklarken son günlerde kendisine yönelik sosyal medyadan yapılan eleştirilere de son noktayı koydu. Öztunç, yaptığı açıklamada video görüntüsünün bir montaj olduğunu öne sürdü.

“BİZ BARIŞ VE HUZUR İÇERİSİNDE BU KENTTE YAŞIYORUZ”
Öztunç, konuşmasında şunları kaydetti: “Aydın’da bir açılışta almışlar benim görüntümü, altına da montajı yapmışlar. TÜBİTAK’tan görüntüyle ilgili yakında yazı geliyor. Bunu da paylaşacağım. Bunu yapanı da buldum. İmran Kılıç beni aradı ve olayla ilgili benden özür diledi. “Kardeşimin cezasını ben kestim” dedi. Sağ olsun Hayrettin Güngör, Mahir Ünal, Ahmet Özdemir ve Vali beyde aradı. Bana bunların haksızlık ve yanlış olduğunu söylediler. Yani ben burada siyaset yapamaz mıyım? Hemen iftira mı atılacak? Hemen montajlar mı yapılacak? Bunu birileri benim açıklamamama rağmen, söylemiş olmama rağmen halen sürdürecekler mi? Böyle siyasi ahlak olmaz. Elden ele yayıyorlar, Ali Öztunç, “Ben Maraş’ın öcünü alacam demiş” diyorlar. Arkadaşlar böyle bir şey olur mu? Bu konudaki düşüncelerimi ben meclis kürsüsünden söyledim. Maraş olayları yaşanmış bir acıdır. Alevi’de, Sünni’de bundan acı çekmiştir. Bunun bir daha yaşanmaması gerekmemektedir. Biz barış ve huzur içerisinde bu kentte yaşıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103