Ali Aydın, AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı için müracaat etti

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesi Denetleme Komisyonu Başkanı ve Meclis Üyesi Ali Aydın, “Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici’nin İl Başkanlığı’na getirilmesinin ardından AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı için müracaatımı İl Başkanlığına meclis üyesi arkadaşlarım ile yaptım” dedi.

Ali Aydın, AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı için müracaat etti

“İlçe Başkanı olduğum takdirde Belediye Meclis Üyeliği görevimden istifa etmeyi taahhüt ediyorum” diyen Ali Aydın, AK Parti İlçe Başkanlığı için bende müracaatımı yaptım. Allah hakkımızda hayırlısını versin. Bu güne kadar Partim için elimden geleni yaptım. Bana verilen görevleri her zaman en iyi şekilde yerine getirdim. Bu güne kadar doğru ve samimi bir duruş sergiledim.  Sayın Başkanımız Ömer Oruç Bilal Debgici’nin İl Başkanlığı’na gelmesinden sonra Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı için müracaat eden arkadaşlarımız oldu. Bende Partime, Şehrimize, ilçemize daha iyi hizmetler sunmak ve İlçe Başkanı olmak için Müracaatımı İl Başkanlığımıza yaptım. Birkaç ay önce yeni bir teşkilat kurulmuş idi, bu arkadaşlarımızla bir ve beraber olup, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi  ‘Yeni Teşkilatlarımızla büyük bir enerji ile sahada olmamız lazımdır.’ İnşallah görev verilirse en iyi şekilde görevimizi yerine getireceğim” dedi.

Ak Parti İlçe Başkanlığı için müracaat eden Ali Aydın, özgeçmişi ile ilgili şu açıklamalarda bulundu;

Siyasi DENEYİMİ:

2015-halen Dulkadiroğlu Belediyesi Denetleme Komisyonu Başkanı

2015-2018 Dulkadiroğlu Belediyesi Plan Bütçe Komisyonu Başkanı

2014-2015 Dulkadiroğlu Belediyesi Daimi Encümeni

2014 Halen Ak Parti Dulkadiroğlu Belediye Meclis Üyesi

2008-2013 Ak Parti Merkez İlçe Başkan Yardımcısı (ilçe Sekreteri)

İŞ & STK Bulunduğu GÖREVLER:

2016- Halen İnsan Vakfı Kahramanmaraş Öğrenci Yurdu Mütevelli Üyesi

2014- Halen İMH-İnsan ve Medeniyet Hareketi Kahramanmaraş Der. Yönetim Kurulu Üyesi

2014- 2014 Erbakan Vakfı Kahramanmaraş Teşkilatı Kurucu Heyeti

2014- Halen Kahramanmaraş Yörük Türkmen Derneği Başkanı

2011- Halen Fikir Atölyesi Düşünce Derneği Başkan Yardımcısı

1992 -1999 Milli Gençlik Vakfı üyesi – (Kastamonu-Kahramanmaraş)

2018- Halen Kahramanmaraş il sınırlarında Adliye Mali Bilirkişilik

2003- Halen Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

2003- Halen Kahramanmaraş S.M. Mali Müşavirler Odası Üyesi

1998 – 2003 Serbest Muhasebeci mali Müşavir Stajyeri

2003 – 2005 Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi Lisans

2001 – 2002 Kahramanmaraş Meslek Yüksek okulu Bil. Muhasebe Vergi Uygulama

1996 - 1997 Diyarbakır Merkez Jandarma Kom. Vatani Görevi

1992- 1993 Ankara Ünv. Kastamonu Meslek Yüksek Okulu

1987 - 1991 Kahramanmaraş Ticaret Lisesi

1984 - 1987 Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi Orta Kısmı

1978- 1984 Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Cumhuriyet İlkokulu

ALİ AYDIN KİMDİR?

Ali Aydın, “1973 yılında İslahiye ilçesinde doğdum. İlkokulu Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Cumhuriyet İlk okulunda, Ortaokulu Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesinde, Lise tahsilimi de Kahramanmaraş Ticaret Lisesinde tamamlayarak 1991 yılında mezun oldum. Ankara Üniversitesi Kastamonu Meslek Yüksek okulu 2. sınıfından Yatay geçişle Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünde yüksekokul bitirdi. Ardından Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesinde LİSANS eğitimimi tamamladım. 1996-1997 yıllarında Askerliği görevimi Diyarbakır Merkez ilçe Jandarma Komutanlığında tamamladım. Kahramanmaraş Yörükler Türkmenler Derneği Başkanlığını, Akdeniz Yörükleri Federasyonu kurucu ve yönetim kurulu üyesiyim. Kahramanmaraş Çırçır işverenler derneği Başkanlığını yürütmekteyim. Bir çok cami ve sivil Toplum kuruluşlarında yönetim ve denetleme kurullarından görevler yaptım. 2015 yılında, İnsan Ve Medeniyet Hareketi Kahramanmaraş Derneği kurucu üyesiyim, ve İnsan Vakfı Kahramanmaraş Öğrenci Yurdu Mütevelli üyesiyim. 2008 Yılında yapılan 3. Olağan kongrede seçilerek, Büyükşehir yasası nedeniyle 2014 de fesih edilen Ak Parti Kahramanmaraş Merkez ilçe yönetiminde 7 yıl Başkan Yardımcılığı ve Genel Sekreterliği görevlerinde bulundum. 30 Mart 2014 Yerel Yönetimler seçiminde Dulkadiroğlu ilçesinden Ak Parti Belediye Meclis üyesi seçildim. İlk dönem Dulkadiroğlu Belediye Encümen Üyeliği görevi yaptım. Halen Dulkadiroğlu Belediyesi Plan Bütçe Komisyonu Başkanı ve 2015-2016-2017 yıllarında ve halen Denetleme kurulu Başkanlığını yapmaktayım. Aile şirketimizde, Aydınlıoğlu Çırçır İşletmeciliği, Tekstil ve Tarım ürünleri üzerine Eksim-Mar Tekstil Ltd. Şti. ortağıyım. Pamuk Toplama Makinası Operatörü, Çırçır Makinası Ustalığı, Pamuk Eksperliği ve (TAREKS) Pamuk Sorumlu Denetçisiyim. Mesleki Çalışma hayatıma 1987 yılında, çeşitli Muhasebe bürolarında Muhasebeci stajyeri olarak çalıştım. 2003 yılında itibaren il merkezinde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak kendi ofisimde faaliyetime devam etmekteyim. Evli ve 3 Erkek çocuk babasıyım” dedi.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Kelebek
Mustafa Kelebek - 13 ay Önce

K.Maraşta il ve ilçe başkanı olmak için marasin yerlisi olman lazım maraslilar marasa dışardan gelenlere pek sıcak bakmıyorlar ama bu gelenek birgun kırılacak

SIRADAKİ HABER

banner96

banner98

banner103