AK PARTİ’NİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI HAYRETTİN GÜNGÖR OLDU!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın düzenlenecek olan 2019 Mahalli İdareler Seçimi aday tanıtım toplantısında Kahramanmaraş’ın da aralarında bulunduğu 40 ilin belediye başkan adaylarını açıklaması bekleniyor. Erdoğan’ın açıklaması öncesinde ise AK Parti’nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı adayının Hayrettin Güngör olduğu netleşirken, İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici’nin İstanbul’a çağrıldığı öğrenildi.

AK PARTİ’NİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI HAYRETTİN GÜNGÖR OLDU!

AK Parti’de, 31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek olan mahallî seçimlere hazırlık aday belirleme süreciyle devam ediyor. 24 Haziran seçimleriyle birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçen Türkiye’de gözler Mart ayında yapılacak yerel seçimlere çevrildi. AK Parti’de belediye başkanlığı için 5 Kasım’da başlayan ve 16 Kasım’da biten aday adaylığı başvurularının ardından, 18 Kasım’da ise elektronik temayül gerçekleştirilmişti. Temayül yoklamalarının ardından ise AK Parti’de merakla beklenen aday açıklama tarihi kesinleşmişti. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yaptığı açıklamada cumartesi günü (yarın) Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir tanıtım toplantısı düzenleneceğini, burada Kahramanmaraş, Ankara, İstanbul, İzmir dahil olmak üzere yaklaşık 40 seçim bölgesindeki adayların ilan edileceğini belirtmişti.

GÜNGÖR’ÜN KESİNLEŞTİ, DEBGİCİ İSTANBUL'A ÇAĞRILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaklaşık 40 ilin belediye başkan adaylarını yarın saat 14.00’de Haliç Kongre Merkezi’nde açıklayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklaması öncesinde gerek Kahramanmaraş’ta gerekse de diğer illerde Ak Parti’nin belediye başkan adaylarının isimleri kulislerde yankılanırken, Kahramanmaraş’ta ise en çok konuşulan isim Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri ve Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyesi Hayrettin Güngör oluyordu. Edinilen son dakika bilgisine göre Hayrettin Güngör’ün AK Parti’nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu kesinleşti. Hayrettin güngör’ün isminin kesinleşmesinin ardından AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici’nin de İstanbul’a çağrıldığı bilgisine ulaşıldı.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 21:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
HACI taşkesen
HACI taşkesen - 6 ay Önce

Niye merkezde adam yokmu imiş ilçeden aday oluyormuş eğer doğruysa ak parti zorlanacak vatandaş öyle diyor

AHMET DURNA
AHMET DURNA - 6 ay Önce

MARAŞ LILAR İTİRAZ ETMESİN ORADA ADAM BULAMADIK DEMEYE Mİ?

SIRADAKİ HABER

banner103