AK PARTİ’DE 4 İSİM KONUŞULUYOR!

AK Parti Kahramanmaraş İl teşkilatında gözler Ankara’ya çevrildi. İl kongresi ve kimin aday olacağı konusunda araştırmalarını sürdüren genel merkezin önümüzdeki günlerde kararını açıklaması beklenirken, İl Başkanlığı için mevcut Başkan Ömer Oruç Bilal Debgici, Fırat Görgel, Mustafa Büyükdereli ve Ender Umut Pabuççu isimleri ön plana çıktı.

AK PARTİ’DE 4 İSİM KONUŞULUYOR!

AK Parti’nin 7. Olağan Kongre çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, Kahramanmaraş’ta ise kongreler Göksun İlçesi ile başlamıştı. Göksun’da yapılan kongrede mevcut Başkan Mustafa Akgül yeniden Başkan seçilmişti. Dün yapılması planlanan Andırın İlçe kongresi ise, Koronavirüs nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Diğer İlçelerde planlanan tarihlerde kongrelerin yapılması bekleniyor.

HENÜZ NETLİK KAZANMADI!

AK Parti’de günlerdir tartışma konusu olan Kahramanmaraş İl Başkanlığı ile ilgili henüz kesin kararda verilmedi. Türkiye genelinde oyları düşen, vekil sayısı azalan, kaybedilen belediyelerin olduğu illerde değişiklik yapmayı planlayan AK Parti’de Kahramanmaraş merak konusu oldu. Kahramanmaraşla ilgili henüz net bir karar çıkmadığı öğrenildi. AK Parti Genel merkezinin başta milletvekilleri olmak üzere, eski teşkilat üyeleri, belediye başkanları ile istişare halinde olduğu kaydedildi. Öte yandan

İlçe kongreleri sonrası İl kongresinin yapılacağı Kahramanmaraş AK Parti’de mevcut Başkan Ömer Oruç Bilal Debgici ile yola devam edilip edilmeyeceği henüz netlik kazanmazken, Onikişubat eski İlçe Başkanı Fırat Görgel, Mustafa Büyükdereli ve Ender Umut Pabuççu gibi isimlerinde İl Başkanlığı için adının geçtiği öğrenildi.

“HİÇ KİMSENİN TALİMATI İLE BİRİLERİ TEŞKİLATLARA ALINMAYACAK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, geçtiğimiz günlerde kongrelere ilişkin yaptığı açıklamada, Hiç kimsenin talimatı ile birilerinin teşkilatlara alınmayacağını söyledi. Ünal, “Kongre çalışmalarında genel merkezimiz, teşkilat başkanlığımız, parti organlarımız titiz bir araştırma süreci yürütmektedir. Bu kapsamda temayül yoklaması sonuçlarıyla birlikte adaylarımız geniş bir değerlendirmeye tabi tutulmaktadır. Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile bu süreç yeni Ömer’lerin, Hatice’lerin bulunması ve kadrolarımızın yenilenmesi sürecidir. İllerimizde hiç kimsenin talimatı ile birileri teşkilatlara alınmayacak, istişare ve titiz çalışmalarla süreç devam edecektir. AK Parti’yi rekor oylarla her daim birinci parti yapan, hem ülkemizin hem şehrimizin büyümesinde, gelişmesinde, kalkınmasında doğrudan rol oynayan teşkilatlarımıza önümüzdeki kongrelerde kolaylıklar diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 09:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
A.K
A.K - 3 ay Önce

Ender umut beyi yıllardır tanırım, dürüst kişiliğiyle, dava ya olan menfaatsiz, karşılıksız sevdasıyla bilirim. Hakkında hayırlısı neyse onun olmasını diliyorum.

E.D
E.D - 3 ay Önce

Ömer Baskan partinin kuruluşundan günümüze kadar partisinin her kademesinde gorev almış ve aldigi bütün görevleri layıkıyla yerine getirmiştir. ilce Başkanı olduğu Dulkadiroglunda da Başarısı apaçık ortadadir. Koltuğa yakışan ve hakkini veren dava adamıdır. Devam etmesi partinin faydasinadir.

DİLEK
DİLEK @E.D - 2 ay Önce

maraş için en faydalı isim fırat bey olur fakat onu da rantçılar istemez :((

ismail yüce
ismail yüce - 3 ay Önce

Oy kaybının il teşgilatıyla ne alakası var sorun milletvekilleri çok kibar il başganımız var

SIRADAKİ HABER

banner166

banner165

banner167

banner168