“AK PARTİ VATANDAŞIN BEKLENTİSİNE GÖRE SİYASET ÜRETİR”

Seçim çalışmaları kapsamında Mağralı Mahallesi esnaflarını gezen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, “AK Parti'nin siyaseti "ben yaptım oldu" olmaz. Vatandaşını dinler vatandaşın beklentisine göre siyaset üretir. Vatandaşımızın her türlü sorunlarını ve taleplerini dinliyoruz” dedi.

“AK PARTİ VATANDAŞIN BEKLENTİSİNE GÖRE SİYASET ÜRETİR”

Mütevaziliği, samimiyeti, gayreti ve azmi ile Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği önemli kişiliklerden biri olan, siyasi yaşamı boyunca da vatandaşla, halka beraber yol yürüyen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 31 Mart yerel seçimlerinde gönül verdiği partisi AK Parti’nin seçimleri kazanması adına esnaf gezmelerine çıkan ve sorunları, sıkıntıları, talepleri dinleyen, bu olguları da çözüme kavuşturma noktasında çaba harcayan Ahmet Özdemir’in bu kez ki durağı Onikişubat İlçesi’nde bulunan Mağralı Mahallesi oldu. Beraberindeki partililerle Mağralı Mahallesi’nin her bir karış yerini dolaşarak hem esnaf hem de vatandaşlarla konuşan Özdemir, 31 Mart yerel seçimleri için partisine ve belediye başkan adaylarına destek istedi.

“HÜKÜMETİMİZDEN İSTEDİĞİMİZ HER ŞEYİ ALIYORUZ”
Esnaf gezisi sonrası açıklamalarda bulunan Özdemir, sözlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı coşkulu bir şekilde karşılayan Kahramanmaraşlılara teşekkür ederek başladı. Kahramanmaraş’ın hükümetten istediği her şeyi aldığını dile getiren Özdemir, “Cumhurbaşkanımızı coşkulu bir şekilde karşılayan Kahramanmaraşlı hemşerilerimize çok teşekkür ederiz. Cumhurbaşkanımız Kahramanmaraş'a gelip buradan keyif almak istiyor, Kahramanmaraş'ta her zaman bunu yerine getiriyor. Cumhurbaşkanımızda onun karşılığı olarak Kahramanmaraş ile ilgili yapacağı yatırımları Kahramanmaraşlının istediği şekilde her zaman söylüyor. Aslında zaman zaman eleştiri konusu olsa da Göksun yolunda 12 tane tünelin, 6 tane viyadüğün olması cumhurbaşkanımızın bize verdiği hizmetlerden bir tanesi. Havaalanımıza çok güzel bir terminal binası yaptık, hastanemizin kapasitesini arttırdık, şimdi hızlı trenle ilgili Kahramanmaraş'ın ana güzergâh olmasıyla ilgili istediğimiz yerine geldi. Hızlı trenle ilgili 5 bin metrelik kısmın 3 bin 200 metresi de yapılmış. Zannediyorum bin 900 metre mesafe kaldı. Buda yapıldığında Kahramanmaraş hızlı trenle buluşacak. Bu yönüyle hükümetimizden istediğimiz her şeyi alıyoruz” ifadelerini kullandı.

“AK PARTİ'NİN SİYASETİ "BEN YAPTIM OLDU" OLMAZ”
AK Parti’nin siyasetinde “Ben yaptım oldu” olgusunun olmayacağını söyleyen Özdemir,Vatandaşımızla bugün Mağralı mahallemizde geziyoruz. Vatandaşlarımızın bazı şahsi beklentileri var. Örneğin buradaki yolun güzergâhı ve Mağralı'da kentsel dönüşüm. Mağralı'da kentsel dönüşüm kaçınılmaz bir hale gelmiş. Çünkü buranın hem ticaret hacminin artması hem de artık binaların daha sağlıklı yapılara dönüşmesiyle ilgili vatandaşımızın beklentisi var. Bu konuları Büyükşehir ve Onikişubat belediyemizle bunu görüşeceğiz. Aslında kentsel dönüşüm 2 yıl önce yapılacaktı fakat kat yükseklikleriyle ilgili bir yönetmelikten dolayı bu dönüşüme geçilemedi. Bunu konuşacağız ki vatandaşımızın bu noktadaki beklentisini karşılayalım. AK Parti'nin siyaseti "ben yaptım oldu" olmaz. Vatandaşını dinler vatandaşın beklentisine göre siyaset üretir. Bundan sonrada böyle olacak. O yüzden bugün sizin vesilenizle hem Mağralı'da ki kardeşlerimizi hem de Kahramanmaraş'ımızın her yerinde bugün çalışan AK Parti teşkilatlarındaki arkadaşlarımızın yaptığı şey vatandaşımızı dinlemek ve onların sorunlarına makul çözümler üretmek olacak” diye konuştu.

“SEÇİME ASLINDA ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜ BİR ALTYAPIYLA GİRİYORUZ”
Seçime şimdi daha güçlüm bir altyapıyla girdiklerini anlatan Özdemir, sözlerinin devamında şunları kaydetti: “Vatandaş sizinle irtibatı kopartır sizinle konuşmazsa size oy vermez. Şimdi vatandaşla konuşuyoruz bize beklentisini söylüyor. Beklentisini söylemenin altındaki mantık "siz bunu yapabilirsiniz ama biz şunu da istiyoruz". Bu beklenti biz size oy vermeye devam edeceğiz beklentilerimizi yerine getirindir. Dolayısıyla da muhalefetin bu söylemi doğru bir söylem değil ayrıca şimdi aslında daha güçlü bir altyapıyla giriyoruz. AK Parti'nin zaten çok güçlü bir kadrosu vardı ve çok büyük bir oy potansiyeli vardı. Buna Milliyetçi Hareket Parti'sinin kadrosu ve oy potansiyeli de eklendi. Dolayısıyla muhalefetin söylediği sözün bir karşılığı yok.”

“BİZ BÖYLE BİR TEMİZ RAPORU BİLMİYORUZ”
Aksu Çayı’na temiz raporu verildiği yönündeki iddialar hakkında da konuşan Özdemir, “Aksu Çayı'yla ile ilgili temiz raporunu önce bizim bir görmemiz lazım. Biz böyle bir temiz raporu bilmiyoruz. Önce bir konuyla ilgili bilgi sahibi olmak lazım. Ben Aksu Çayı güzergâhındaki muhtarlarımızı, mahalle sakinlerimizi aradım. Cumhuriyet Halk Parti'sinden kimse oraya gidip orada inceleme yapmamış aslında. Aksu Çayı'nda 45 tane fabrikanın atığı gidiyor. Bunların kiminde katalizör arıtma cihazı var kiminde yok. 38 tanesinde arıtma cihazı konulmuş 7 ya da 8 tanesinde de arıtma cihazı yok. Ama Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüz bunlara arıtma koymalarını söylemiş. Biz yaklaşık 1 yıl önce Aksu Çayı ile ilgili valilikte yaptığımız toplantının akabinde Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüz bu fabrikalara denetimler yapmaya başladı. Bu denetimlerle Aksu Çayı'ndaki kirliliğin mekanik kirliliğinin yüzde 85'i çözüldü. Kimyasal bir kirlilik var. Yani suyun rengi siyah ve koku yayıyor. Bu renk dönüşümü ve kokunun önlenmesi için fabrikaların atık boşaltma sistemlerinin geliştirilmesi ve büyütülmesi lazım. Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüz bununla ilgili denetim yapıyor. Ben Ali Öztunç Bey'e de mecliste bu konuyu gündeme getirdiğinde bununla ilgili yaptığımız çalışmayı ve aldığımız neticelerin sayısal verilerini yazılı olarak kendisine göndermiştim. Bizim yapmak istediğimiz nihai şey o 45 tane fabrikanın hiçbirinin atığının aksuya dökülmemesi. Onların hepsinin toplanıp kapalı sistemle aktarılıp mekanik ve kimyasal temizlendikten sonra sır barajına dökülmesi. Bununla ilgili 90 milyon TL meblağlı Avrupa Birliği projeli bir arıtma sisteminin çalışmasını yapıyoruz. Fakat ihale süresi 2 yıl 3 yıl sonra hizmete girecek” dedi.

“ORTADAKİ İDDİANIN MESNEDİ YOK”
Aksu Çayıyla alakalı ortaya atılan temiz iddianın bir mesnedinin olmadığını ifade eden Özdemir, son olarak sözlerine şunları ekledi: “Bizim bu yaptığımız çalışma bu 3 yıllık sürede Aksu Çayı'nın daha fazla kirlenmemesi ile ilgili. Bununla ilgili yapılanlarda da yüzde 85 oranında netice elde edilmiş. Ama bu Aksu Çayı temizdir içilebilir demek değil. Kirlilik belli oranda absorbe edildi demek. Ben Ali Öztunç Bey'e de bunu söylemiştim. Verdiğim raporda buydu. Bakanlıktan da Aksu Çayı'nın temiz olduğuna dair bir rapor bize kimse vermedi. Biz iktidar partisiyiz böyle bir şey bilmiyoruz. Bazen şöyle yapılıyor; Önce bir iddia ortaya konuluyor sonra o iddiaya karşı bir savunma mekanizması geliştiriliyor. Ama ortadaki iddianın mesnedi yok. Dolayısıyla bunlarla değil somut verilerle, sayısal verilerle ve bilimsel çalışmalarla hareket etmek lazım.”

Haber: Emre Akkış

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 18:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
purtaş
purtaş - 3 ay Önce

demekki istenirse olur ama neden 2/3yıl acilen fabrika sahibleri neden önlem almadan fabrikaya çalışma izni veriliyor halkın ve çevrenin temiz olması dikkate alınmıyor acaba taraf tutmayın ve fabrika sahiblerine cezayi işlem yapın o zaman araçların eksoz ölçümü olmadan tüv izin vermiyor fabrika ıse devam ediyor lütfen böyle duyarlı olunmaz...................*

46
46 - 3 ay Önce

EYT YOKSA AKP YE DESTEKTE YOK 16 YILDIR KOŞULSUZ DESTEKLEDİK

SIRADAKİ HABER

banner103