banner64

AK PARTİ DE “EVET” COŞKUSU

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Anayasa değişikliğine ilişkin referandumun Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da “Evet” ile sonuçlanmasıyla birlikte vatandaşlar AK Parti İl Binasına akın etti.

AK PARTİ DE “EVET” COŞKUSU

Kentte referandum sonuçlarının açıklanması sonrası vatandaşlar parti binasının yanına gelerek ellerinde bayraklarla kutlama yaptı. AK Parti İl Başkanlığında bulunan Seçim Koordinasyon Merkezinde sonuçları takip eden Kahramanmaraş Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İl ve İlçe Başkanları sonuçların tamamlanmasıyla alana gelip vatandaşlara hitap etti.

Vatandaşlara seslenen Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İl ve İlçe Başkanlarının konuşmaları şu şekilde…

İçişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç,

Zaferimiz kutlu olsun inşallah.  Aziz milletimiz tarihi bir sınavı başarıyla bugün tamamladı. Bu milletin her bir ferdine, gencine, kadınına, yaşlısına binler kere şükranlarımızı sunuyoruz, Allah hepsinden razı olsun.  Bu zafer doğrudan mazlum Anadolu’nundur. Bu zafer doğrudan mazlum Anadolu’nun mazlum kadınlarınındır. Bu zafer mazlum Anadolu’nun masum mazlum pırıl pırıl gençliğindir. Bu zafer şüphe yok ki 80 milyon insanımızın zaferidir. Şüphe yok ki bundan böyle hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Hiçbir şey bu milletin iradesiyle oynayamayacak. Hiçbir güç bu millete ipotek koyamayacak. Allah’ın izniyle millet kendi cumhur reisini kendisini seçecek ve Ankara’da kaos olmayacak, çift başlılık olmayacak, yolumuz açık olacak, mübarek olsun. Elbette bu zafer sadece muhteşem Anadolu’nun zaferi değil. Bu zafer 21’inci asırda yeryüzündeki tüm mazlumların zaferidir. Bu ses mazlumların sesidir. Emin ol sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da, Amerika’da, Orta Doğu’da da bu sesiniz yankılanacak, FETÖ’su da, PKK’sı da, DAEŞ’i de, onun patronları da bu ses karşısında titreyecekler. Elbet coşku doluyuz, elbet gururluyuz ama asla taşkınlık yapmayacağız. Bugünden itibaren 80 milyonun birliği, kardeşliği için mücadele edeceğiz. Ötekileştirmeyi bitireceğiz, milletimizle kucaklaşacağız, Yeni Türkiye için bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, güçlü olacağız, Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi hep birlikte Türkiye olacağız. Allah ülkemizin yolunu açık etsin, yolumuzu aydınlık etsin inşallah eski günleri bir daha getirmesin. Bu ülkeye kem gözle bakanların gözünü kör etsin.

Eski Kültür, Turizm Bakanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal

Bugün hep birlikte tarihi bir gün yaşıyoruz. Bütün dünya bir oldu, yedi düvenin başkentlerinden Türkiye’ye dönük Türkçe yayınlar yapıldı. Ellerinden geleni yaptılar ama millet ne dedi? Evet dedi. Bundan sonra Türkiye’nin önü açık. Bundan sonra hükümet krizlerinin yaşanmadığı, sizin seçtiğiniz hükümetlere kimsenin çelme takmadığı hükümetleri doğrudan sizin seçtiğiniz, güven oyunu sizin verdiğiniz, bir yeni dönem başlıyor. İnşallah Türkiye’nin bundan sonraki sürecinde 1950’de rahmetli Adnan Menderes’in yeter karar milletindir dediği günler başlıyor. Kahramanmaraş üzerine düşünüleni layıkıyla yerine getirdi. AK sevdanın vatanları, milletvekiliyle, belediye başkanıyla, teşkilatıyla, her şeyiyle hepsi canla başla çalıştılar hepsine canı gönülden teşekkür ediyorum. Seçim koordinasyon merkezine teşekkür ediyorum 3 binin üzerinde program yaptığı için, çalınmadığı kapı bırakmadığı için, kadın kollarımıza Başbakan’ımızın mektubunu isim isim dağıttığı için gençlik kollarımıza, aklıselime, herkese çok teşekkür ediyorum. Yolunuz açık, yol açık.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet İlker Çitil

Partimizin tüm üyelerine, tüm başkanlarımıza tüm teşkilatlarımıza bize oy vermek suretiyle destek olan tüm hemşerilerimize ve tüm kardeşlerimize en kalbi duygularla teşekkür ediyorum. Seçimden önce söylediğimiz gibi bu milletin üzerinden Avrupası Amerika’sı gelişmemizi ilerlememizi istemiyorlar ve hiçbir zaman ellerini üzerimizden çekmediler. Bizim üzerimize baskı ve vesayet sistemi kurdular. Bizde 16 Nisanda güçlü bir sistemimiz olacağını rejim değişikliği değil sistem değişikliği olacağını ifade ettik. Milletin kararı da evet olarak sonuçlandı. Allah’a şükür çok büyük bir katılım oranımız var ve ne olursa olsun bu toplum Türkiye’mizin tüm milletimizin yüzde 50’sinden fazlasından oyunu alarak aynı 15 Temmuz’da olduğu gibi sıkıntılı her dönemde olduğu gibi sizlerin ve tüm Türkiye’mizde ki vatandaşların desteği ile tarihi bir dönüm noktasının başlangıcını yaptık. Söz ve karar milletindir demiştik ve millet kendi kararını kendisi verdi kendi kaderini kendisi çizdi. İnşallah bundan sonraki süreçte bizler sizlerin temsilcisi olarak uyum yasalarını çıkaracağız.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak

Hepinizden Allah razı olsun. Güçlü Türkiye’yi daha muvaffak bir Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaşmak için var gücü ile artık bundan sonra koşacağız. İşte bu zamana kadar Kahramanmaraş olarak bizim yüzümüzü AK ettiniz. Sizler için neler yapsak hepsi azdır. Hepinize teşekkür ederim.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç

Zaferimiz mübarek olsun. Bu zaferi hak ettik çünkü gecemizi gündüzümüze kattık. Önce komisyonda sonra genel kurulda aynı Kahramanmaraş’ın kurtuluşunda şanlı ecdadımızın verdiği mücadele gibi 22 gün ve gece mücadele verilmişti. Yine iradenizin üzerinde irade olmadığı için sandığı önünüze getirdik ve sonra kadın erkek yaşlı genç hep beraber Kahramanmaraş’ımızda ve bütün milletimiz Türkiye’nin genelinde aylar boyunca mücadele verdik. Mücadelemize ve çabamıza değdi. Kıtlıklar, muhtıralar, kuyruklar ve milletimizin adam yerine koyulmamasından sonra büyük mücadele verdik ve bu zaferi kazandık artık tüm bunlar sona erdi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu

Yedi düvene karşı Kahramanmaraş’tan yine yüksek oy çıkartarak sesimizi yine duyurduk dünyaya. Hepinizden Allah razı olsun. Bütün hanım kardeşlerimi buradan saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Sabahtan akşama çok emek ettiler teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş olarak bu oylamayla yine Kahramanmaraş’ın AK Parti kanısı olduğunu gösterdi. İnşallah Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini getirerek Türkiye’nin önünü açacağız. Daha güzel yarınlarda buluşmak dileğiyle.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç

Senem Ayşe’nin torunları yine destan yazdığınız. Hepinizden Allah razı olsun, Kahramanmaraş’a yakışanı yaptınız. Sizler minnet ve şükranlarımız sunuyoruz. Güçlü Türkiye’nin, müreffeh Türkiye’nin kapıları sonuna kadar açıldı hamd olsun. İnşallah güçlü bir şekilde saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde müreffeh güçlü Türkiye hedefine ulaşana kadar hep beraber yürüyeceğiz. Emeklerinize hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun bu çalışmalar esnasında bizleri yalnız bırakmadınız. Gece gündüz hep beraber koşturduk bundan böyle yeniden size şükranlarımızı sunuyoruz.

AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir

Sakın yaptığınız işi küçümsemeyin. Biz zannediyorduk ki karşımızda bir hayır cephesi var. İçimize kaçmış bir CHP var, PKK var, FETÖ var o var bu var meğerse bütün dünya varmış. Referandum sonucuna bir bakın yememişler içmemişler bizi alt etmeye çalışmışlar. Yüzde 87 katılım var. Ama iyi ki bunu yapmışlar, bunu yapmışlar ki sizin zaferiniz daha büyük olsun, sizin zaferiniz daha anlamlı olsun. Siz 14 yıl önce AK Partiyi iktidara getirdiniz. 14 yıldır AK Parti iktidarda bugünden sonra da siz iktidardasınız. Artık yeni bir Osmanlı olmaya var mısınız? Şimdi siz buradan evet dedikçe evlerinde dizleri titreyen çok hesapçı adam var. Siz onların hesabını bugün sandıkta verdiniz. Ama hiç endişeniz olmasın. Artık daha büyük bir Türkiye olacak, artık her zaman efendi siz olacaksınız. Artık hesap dönemi bitti. Artık yeni bir dünya var. Onun yeni dünyanın güçlü Türkiye’si var artık. Ben bu teşkilatların başkanı olarak öncelikle size minnettarım. Ne zaman yürüyün demişsek bizden önce yola çıktınız. Bu gece uyumayacağız dediğimizde sabah namazını siz beklediniz. Evinizin kapısının kilit vurdunuz bizden önde yürüdünüz. Onun için en büyük teşekkürü, en büyük takdiri siz hakkediyorsunuz.

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi MDK Metin Doğan

Bugün Türk tarihine bir zaferi daha altın harflerle yazdınız. Bu zafer AK Parti teşkilatlarının, AK Parti milletvekillerinin, AK Parti belediyelerinin kısaca tüm AK kadronun zaferidir. Bu zafer Kahramanmaraş’ın 7’den 70’e kadınıyla erkeğiyle yeniden bir istiklal mücadelesinin zaferidir. Bu zafer aziz milletimizin, Türkiye’nin batıya karşı verdiği bir mesajdır. İnşallah 2023 hedeflerine doğru yeni sistemimizle daha emin adımlarla yürüyeceğiz. Artık koalisyonlar dönemi sona ermiştir. Artık ekonomik krizler dönemi sona ermiştir. Artık Türkiye’de darbeler, işgal girişim dönemi sona ermiştir. Yarınımız daha aydınlıktır. Ben yeniden zaferinizi kutluyorum.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek

Türkiye yeni bir destan daha yazdı ama bu destanın yazılmasında Kahramanmaraş yine öncü oldu. Gerçekten de bu ülkenin istiklal ve istikbal mücadelesinde Kahramanmaraş hep öncü ve önde olmuştur. 16 Nisan itibariyle artık bu ülkenin insanları milletimin kalbine milleti getirdi oturttu. Bundan böyle bu millet kimi seçerse bu ülkeyi onlar yönetecektir.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay

Gece gündüz çalışmalarımızı sürdürdük ve neticesinde de çok şükür daha önceki oy rakamlarına yakın bir rakamı hep birlikte elde ettik. Sizin verdiğiniz bu katkı ülkemizde ki  yeni sistemin milletin onayından geçmesinde çok büyük bir katkı ve destek sundu. Bundan sonra milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

Türk Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil

Türk milleti istikrarı için istikbal için bir referandum yaptı ve istikrar kazandı. Anayasa değişikliği yaptık cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni oyladık ve onayladık. Bundan sonraki süreç içerisinde hep beraber Türkiye olacağız. Bu bir rekabet değil, bundan sonraki süreçte hiç kimseyi ötekileştirmeden bir farklılık meydana getirmeden 80 milyon insanımızla birlikte Türkiye’yi hep birlikte yeniden inşa edeceğiz.

AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel

Bugün gerçekten Kahramanmaraş olarak çok büyük bir iş başardık. 2 ay boyunca durmadan duraksamadan, kapı kapı dolaşarak, mahalle mahalle dolaşarak herkesin elini sıkarak bu kampanya sürecini anlatan sizlerden Allah razı olsun. Bugünün kıymetini ilerdeki yaşayacağımız günlerde her geçen gün biraz daha anlayacağız. Bizler bugün bir daha vesayet odaklara bu ülkeyi teslim etmeyeceğimize karar verdik, bizler bugün mazlumun yeniden umudunu yeşerttik. Bizler bugün Türkiye’nin önündeki bütün setlere, bütün engelleri elimizin eliyle ittik. Yarından itibaren evet verenlerle, hayır veren kardeşlerle el ele vereceğiz. Bugün ki ülke için daha çok çalışacağız.

Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici

Kahramanmaraş yeniden tarih yazdı. Türkiye tarih yazdı. Biz sizlerle yola gitmekten onur ve gurur duyuyoruz. Önderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Başbakan Binali Yıldırım’ın koordinasyonunda hep beraber ileri gideceğiz. Bu zafer hepimiz. Bundan sonra da artık yeni bir Türkiye için yarından itibaren hep beraber çalışacağız. Yeter ki birlik olma azmimizi hiçbir zaman kaybetmeyelim. Biz bir oldukça, beraber oldukça hiç kimse sırtımızı yere getiremeyecek. Allah hepinizden razı olsun.

Haber: Emre Akkış/Meliha Şeyda Akçakale

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.