banner64

AK Gençlikten Kılıçdaroğlu’na ‘Evet’ Gazetesi

AK Parti Kahramanmaraş Gençlik Kolları, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Evet’ Gazetesi gönderdi.

AK Gençlikten Kılıçdaroğlu’na ‘Evet’ Gazetesi

“Gücümüz Millet, Kararımız Evet” düşüncesi ile yola çıkan AK Parti Kahramanmaraş Gençlik Kolları Başkanı Kemal Çay ve üyeleri, Kılıçdaroğlu’nun bir radyo kanalında başkanlık sistemi açıklamasının ardından sistemin içeriğini anlatan ‘Evet ’gazetesini gönderdi. Kaledibi PTT önünde partilileriyle birlikte bir açıklama yapan Çay, 16 Nisan’ın Türkiye’nin miladı olacağını söyledi. Siyasal tarihin en köklü partisi olan CHP’nin Genel Başkanı’nın yaptığı konuşmalarından anayasa değişikliğinin neler getirdiğini bilmediğinin anlaşıldığına dikkat çeken Çay, CHP’lilere anayasa değişikliği hakkında bilgiler verdi.

SİYASETTE ASIL GAYE HİZMETTİR’

Siyasetin asıl gayesinin millete hizmet olduğunu söyleyen Çay, “Ülkemizdeki pratikte devam eden tüm siyasi tartışmaların ötesinde siyasetin amaç mı araç mı olduğunun tespiti bir siyasi hareket veya partinin millete karşı olan muhabbetini az çok belirlemektedir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere siyaset anlayışımızda ufuklar açan birçok liderden gördüğümüz, öğrendiğimiz; siyasetin millete, ümmete ve insanlığa hizmet edebilmek için bir araç olduğudur. Siyaseti amaç haline getiren kişiliğin kendisinden başka kimseye faydalı olamayacağı ve bozuk bir ruh haline sahip olduğu tarihte ve günümüzde de birçok örnekle karşımıza çıkmaktadır. Siyaset yapmayı amaç haline getirmiş siyasi yapılar yahut kişiler millet nazarında hiçbir zaman teveccüh göremediği gibi uzun vadede kazanlardan olmadıkları defalarca tatbik edilmiştir. Siyaset asıl gayesi millete hizmet olanlar için sadece bir araçtır” dedi.

MAALESEF ANA MUHALEFET PARTİSİ

Konuşmasında Kılıçdaroğlu’nun katıldığı bir radyo kanalında ki sözlerini de hatırlatan Çay, “Katıldığı radyo programında “Düşünün yeni modeli kurduk. Halk seçti cumhurbaşkanını, başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka partinin genel başkanı, başbakan da başka bir partinin genel başkanı. Asıl kavga o zaman çıkacak, asıl onu düşünmemiz lazım.” Cümlesini bu ülkenin maalesef ana muhalefet partisi ve siyasal tarihin en köklü siyasi hareketlerinden birisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dile getirdi” ifadelerini kullandı

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ

Konuşmasını CHP’lilere anayasa değişikliği paketi hakkında bilgiler vererek sürdüren Çay, “CHP Genel Başkanı olmak üzere CHP’lilere anayasa değişikliğinin temelde değiştirdiği birkaç konudan bahsetmemiz elzem hale gelmiş. Öncelikle yapılan bir sistem değişikliğidir. Rejim değişikliği değildir. Sistem değişikliğinde yürütmedeki iki başlılık ortadan kaldırılarak başbakanlık kurumu kaldırılmakta, yürütmenin resmi ve fiili olarak başı cumhurbaşkanı olmaktadır. Cumhurbaşkanını ise doğrudan halk seçmektedir. Ayrıca getirilen yeni cumhurbaşkanlığı sistemiyle kuvvetler ayrılığı daha sert biçimde ortaya çıkmaktadır” şeklinde konuştu.

SİYASET AMAÇ HALİNE GELDİ

Çay açıklamasını şöyle sürdürdü: “Kemal Kılıçdaroğlu bir milletvekilidir ve milletvekilinin asli görevi yapılan yasama faaliyetleri sırasında milleti parlamentoda temsil etmektir. Anayasa değişikliği oylamaları sırasında genel müdürün değişikliğin bir sayfasını karıştırmayıp, değişikliğin milletin menfaatine olup olmadığını sorgulamadan doğrudan hayır demeyi amaç haline getirdiği dünkü açıklamasında gün yüzüne çıkmıştır. Açıklama tam manasıyla fecaattir. Gerçeklerden ve doğrulardan uzak, millet için çalışmayı bırakmış sadece siyaset yapmayı amaç haline getirmiş bu zihniyet milletin iradesini yansıtmak olan asıl gayeyi çoktan unutmuştur. Sadece siyaset yapmayı öyle amaç haline getirmişlerdir ki derdi ya sadece AK Parti’ye muhalefet yapmak ya da bu milleti kandırmaktır.

SİYASETİN TEK LİMANI AHLAKTIR”

Ana muhalefet partisinin ve genel müdürün düştüğü bu durum millet adına gerçekten bizleri endişelendirmektedir. Biz kendilerini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Siyasetin tek limanı ahlaktır.” Sözleriyle millet için doğru ve ahlaklı siyaset yapmaya davet ediyoruz. Anayasa değişikliğini idrak etmeleri adına, yeni sistemin Türkiye’ye ve milletimize kazanımlarını anlatmak adına kapımız her zaman açıktır. Bu fecaat bize bir kez daha göstermiştir ki birileri ahlaksızca milleti kandırmak adına çalışmaktadır. AK Gençlik olarak önümüzdeki 39 günde kapı kapı, kişi kişi çalışmalarımıza daha güçlü daha hızlı devam ederek yeni anayasa değişikliğinin “Millet için Evet” olduğunu anlatacağız. 16 Nisan inşallah daha güçlü Türkiye’nin miladı olacak, 16 Nisan’dan sonra bu devleti sadece gerçek sahibi millet yönetecektir.”

Haber: Kübra Dilbirliği

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.