banner117

“PARKİNSON VE ALZHEİMER’A DAVETİYE ÇIKARIYOR”

Genellikle salam, sosis, döner ve cips kraker gibi maddelerde kullanılan çin tuzunun zararlarına dikkat çeken Diyetisyen Muhammet Yıldız, “Çin tuzunun parkinson, alzheimer gibi pek çok hastalığa sebep olmakla birlikte baş ağrısı, alerji , geçici veya kalıcı görme bozuklukları gibi sonuçlarda doğurabilmektedir” dedi.

“PARKİNSON VE ALZHEİMER’A DAVETİYE ÇIKARIYOR”

Kahramanmaraş’ta Diyetisyenlik yapan Muhammet Yıldız, gazetemize çin tuzunun zararları hakkında konuştu. Diyetisyen Yıldız, lezzet artırıcı, iştah açıcı ve besinlerin bozulmaması gibi özelliklere sahip olan çin tuzunun; salam, sosis, döner, cips kraker gibi yiyeceklerde kullanılması parkinson, alzheimer gibi pek çok hastalığa sebep olmakla birlikte baş ağrısı, alerji, geçici veya kalıcı görme bozuklukları gibi sonuçlara da neden olabileceğini söyledi.

“KULLANILMASI YASAK OLMASI GEREK AMA ÇOK SIK KULLANILIYOR”

Muhammet Yıldız konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Genellikle salam sosis döner cips kraker gibi maddelerde kullanılan Çin tuzu, sinir sistemi için oldukça zararlı olmakla birlikte vücuda toksik etki bırakmaktadır. Savunma mekanizmamızın sevmediği öğeler arasında ön planda olan Çin tuzunun parkinson, alzheimer gibi pek çok hastalığa sebep olmakla birlikte baş ağrısı, alerji , geçici veya kalıcı görme bozuklukları gibi sonuçlarda doğurabilmektedir. Beyni uyararak lezzet arttırıcı, iştah açıcı etki göstermesi ile birlikte besinlerin bozulmaması gibi etkiler gösterdiği için oldukça sık tercih edilmektedir. Kullanılması yasak olması gerek ama çok sık kullanılıyor.”

Haber: Abdulsamet İspir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER