KAHRAMANMARAŞ’TA CORONA VİRÜSÜ İDDİASI ASILSIZ ÇIKTI!

Kahramanmaraş’ta özel bir hastaneye Corona Virüsü ile hasta geldiği iddiası kentte paniğe neden olurken, hastane yönetimi bu iddianın asılsız olduğunu açıkladı.

KAHRAMANMARAŞ’TA CORONA VİRÜSÜ İDDİASI ASILSIZ ÇIKTI!

Çin’in Wuhan kentinde geçen yıl aralık ayında patlak veren corona salgını can almaya devam ediyor. Virüs çevre ülkelerin dışında ABD, Kanada, Avustralya, Almanya, Fransa gibi binlerce kilometre uzaklıktaki ülkelerde de yayılırken Türkiye’de ise şu ana kadar hiçbir ilde bu virüsün çıkmaması sevindirici taraf oldu.Ancak dün akşam saatlerinde Kahramanmaraş’taki özel bir hastanede corona virüsüne yakalandığı iddia edilen bir kişinin tedaviye alındığı söylentileri paniğe neden oldu.

HASTANEMİZ KESİNTİSİZ SAĞLIK HİZMETİ SUNMAYA DEVAM EDİYOR

Yaşanan bu gelişmeler üzerine bahsi geçen özel hastanenin yönetimi yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: ‘Hastanemize başvuran ve yapılan muayene neticesinde zatürre teşhisi koyulan hasta ile ilgili olarak kamuoyuna basın açıklaması yapma zaruret ve ihtiyacı hasıl olmuştur. Bahsi geçen hasta zatürreye bağlı gelişen solunum sıkıntısı nedeniyle intaniye servisi olan Necip Fazıl hastanesine sevk edilmiştir. Daha açık ifadeyle hasta şu an hastanemizde tedavi görmemektedir. Hastanemiz kesintisiz sağlık hizmeti sunmaya devam etmekte olup hasta kabulüne devam etmektedir. Söz konusu asılsız ve mesnetsiz haberleri çıkaran, paylaşan ve halkı korku ve paniğe sevk eden kişiler ve kurumlarla ilgili gerekli bütün hukuki, idari ve cezai yollara başvurulacağını önemle belirtiriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 14:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emine sarı
Emine sarı - 1 hafta Önce

İnşAllah çabuk geçer hastalık

SIRADAKİ HABER

banner145

banner159