banner197

Kahramanmaraş’ta aşılama başladı

Kahramanmaraş’ta Covid-19 salgını nedeniyle aşılama çalışmaları başlarken, İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz’de aşısını oldu. Kent genelinde hastanelerde kurulan aşı polikliniklerinde toplamda 14 bin 600 sağlık personelinin aşısı yapılacak.

Aldığı canlar, çektirdiği acılarla tüm dünyada hayatları olumsuz etkileyen yeni tip koronavirüsten kurtulmak için önemli bir adım olan aşılama çalışmaları tüm Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Ankara Şehir Hastanesi’nde ilk aşıyı yaptırmasıyla başlayan süreçte sağlık çalışanları bir bir aşısını olurken, kentte İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz’de aşısını yaptırdı. Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde kurulan aşı polikliniğinde aşısını yaptırdıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Öksüz, tüm sağlık personellerinin hızlıca aşılarını olacaklarını söylerken, vatandaşların aşı olması tavsiyesinde bulundu.

“ŞU ANA KADAR BİN 600 SAĞLIK ÇALIŞANIMIZ AŞISINI OLDU”
Şu ana kadar bin 600 sağlık personelinin aşılandığını ifade eden Öksüz, “Bildiğiniz gibi Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ilk aşıyı oldu. Daha öncede açıkladığı gibi ilk etapta tüm sağlık personelleri aşısını olacak. Bizde bugün burada sağlık personellerimizle beraber aşımızı olduk. Tüm sağlık personellerimiz hızlıca aşılarını olacak. Kahramanmaraş’ta yaklaşık 14 bin 600 sağlık personelimiz var. Aşılamaya bugün sabah itibariyle başlamış bulunmaktayız. Şu ana kadar yaklaşık bin 600 sağlık personeli aşısını oldu. Daha sonraki adımlarda da inşallah vatandaşlarımız kategorilere göre aşılarını olacak. Bununla ilgili Sağlık Bakanlığımız çalışıyor. Biz tüm vatandaşlarımızın aşı olmasını tavsiye ediyoruz. Biliyorsunuz ki salgın hastalıklardan kurtulmada en etkili yöntem aşılanmak. İnsan hayatında hem yaptıklarından sorumlu hem de yapmadıklarından sorumlu. Aşılanarak bu virüsün önüne geçebiliriz ve diğer insanları da koruyabiliriz” ifadelerini kullandı.

Haber: Emre Akkış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174