“BU DURUM SAĞLIK PERSONELİNİ DAHA ÇOK ÜZMEKTEDİR”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, “Sağlık personeline saldırı yapanların yeni yasal düzenlemeye rağmen tutuklanmaması, elini kolunu sallayarak dolaşması sağlık personelini daha çok üzmektedir” dedi.

Kendisi de bir sağlıkçı olan ve özellikle yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadelede başrol oynayan sağlık çalışanlarının haklarını savunarak, moral ve motivasyonlarını en üst seviyeye çıkarmayı amaçlayan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan,

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda yerinden söz alarak yaptığı konuşmasında sağlık çalışanlarına saldıran kişilerin yeni yasal düzenlemeye rağmen tutuklanmaması, elini kolunu sallayarak dolaşması sağlık personelini daha çok üzdüğünü ifade etti.

BU KONUDA BELİRSİZLİK DEVAM ETMEKTEDİR”

Sefer Aycan ayrıca, hasta olan veya hayatını kaybeden sağlık personelinin hâlâ durumu netleşmediğinin altını çizerek, “İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu'na göre geçirilen hastalıkların ve ölümlerin bu etapta değerlendirilip meslek hastalığı ve iş kazası olarak değerlendirilerek tazminat hakları sağlanmalı ve bu konuda güvence verilmesi gerekirken bir yorumlamaya ihtiyaç varken hâlâ bu konuda bir belirsizlik ve uygulamada da belirsizlik devam etmektedir” şeklinde konuştu.

(Haber: Samet İspir)

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2020, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER