BAŞKAN MAHÇİÇEK TIP EMEKÇİLERİNİ UNUTMADI!

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ni ziyaret ederek, hem sağlık çalışanlarının bayramını kutladı, hem de hastanede tedavi gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

31 Mart Yerel Seçimleri çalışmalarını sürdüren eden Onikişubat Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Onikişubat Belediye Başkan Adayı Hanefi Mahçiçek, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ni ziyaret etti. İlk olarak Necip Fazıl Şehir Hastanesi Başhekimi Vehbi Şirikçi ve idarecilerle bir araya gelen Başkan Mahçiçek, sağlık çalışanlarına karanfil vererek, günlerini kutladı. Poliklinikleri de ziyaret eden Başkan Mahçiçek, hasta ve ailelerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Ziyaret ettiği hasta ve yakınlarına hasta bakım seti hediye eden Başkan Mahçiçek’e, AK Parti Onikişubat İlçe Kadın Kolları Başkanı Banu Pakdil, Onikişubat Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ünsal, AK Parti Onikişubat İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Sümeyye Amaç, Onikişubat Belediye Meclis Üyesi adayları Hatice Şekkeli ve Tuba Özdemir ile AK Parti Onikişubat İlçe Kadın ve Gençlik Kolları üyelerinin yanı sıra çok sayıda partili eşlik etti.

“DOKTORLARIMIZ ŞİFA DAĞITMAK İÇİN GAYRET EDİYORLAR”

Ziyaretler sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Mahçiçek, “1800’lü yıllarda 2. Mahmut döneminde Mustafa Behçet isimli bir doktorumuzun tavsiyesiyle Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire kurulmuştur. Bundan sonra da Türkiye’de tıp bir bilim olarak kullanılmaya başlamıştır. Tıp Bayramı da Türkiye’ye ilk defa 1919 yılında kutlanmıştır. Dolayısıyla bugün 14 Mart doktorlarımızın Tıp Bayramı olarak kutlanıyor. Biz de bu vesileyle hem doktor arkadaşlarımızı ziyaret edelim hem de gelmişken burada yatan hastalarımıza şifa dileklerinde bulunmak istedik. Bizim belediye işleri gibi doktorlarımızın işi de zor. Gerçekten gecede gündüzde şifa dağıtmak için gayret ederler, çalışırlar. Zaman zaman şiddete de uğrarlar maalesef yanlış ve kötü eller tarafından. Ama ona rağmen mesleklerinde bu ülkenin insanlarına şifa dağıtmak için gayret ederler. Dolayısıyla doktorluk yani tababet diyelim hemşirelerimizle, hasta bakıcılarımızla, doktorlarımızla beraber önemli ve kutsal bir meslek. Bu mesleği icra eden bütün arkadaşlarımızın gününü kutluyorum. Kendilerine sağlık ve mutluluklar diliyorum” dedi.

Haber: Ahmet Güneçıkan

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103