banner117

TIRAŞ’TAN ÖZTUNÇ’A CEVAP GELDİ

Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, bazı basın yayın organlarında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'un "Pınarbaşı'ndan su çıkmıyor" başlıklı haberi için açıklama yaptı.

TIRAŞ’TAN ÖZTUNÇ’A CEVAP GELDİ

Geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın organlarında CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'un "Pınarbaşı'ndan su çıkmıyor" başlık haberi nedeniyle Elbistan Belediye Başkan Vakili Ahmet Tıraş yazılı bir açıklama yaptı.

Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş yaptığı açıklamada, " Geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın organlarında CHP Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Ali Öztunç'un "Pınarbaşı'ndan su çıkmıyor" başlık haberi yayınlandı. Sayın Vekil Ali Öztunç keşke bu açıklamayı yapmadan önce Pınarbaşı'na gelerek incelemelerde bulunsa idi. Yaklaşık 20 gün önce Belediyemiz, Büyükşehir Belediyemiz, KASKİ Müdürlüğümüz ve DSİ Bölge müdürlüğümüz ile Pınarbaşı'nda tüm teknik veriler ışığında çalışma başlattık. İlk olarak Pınarbaşında bulunan baraj kapağımızı açarak suyu boşalttık. Daha sonra yüzlerce kamyon kil çekerek tabandaki kirliliği temizledik. Kaynak noktasında ki eski köprüyü ve köprü altındaki beton zemini kaldırdık. Tüm bu çalışmalar sonrası ekte ki resimlerde de görüleceği gibi kaynak gözlerimiz tekrar açılarak suyumuz kaynama başlamıştır. Diğer yandan bu çalışmalar yapılırken binlerce vatandaşımız Pınarbaşı'nda ki suyun tekrar kaynamasına şahit olmuştur. Yine bu kaynamanın hem resimleri hem de videoları yerel ve ulusal basınımızda geniş yer bulmuştur. Gerçekleri örtmeye çalışmak veya yok saymak, Güneşi Balçıkla Sıvamaya benzer. Ayrıca ben buradan Pınarbaşı ile ilgili bir müjdeyi daha vermek istiyorum. AK Parti Genel Başkan Yardımcımız ve Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Mahir Ünal’ın Pınarbaşı ile ilgili çok büyük bir projeyi daha hayata geçirecek. Bu proje ile Pınarbaşımız ve çevresi doğal yapısı bozulmadan yeniden inşa edilecek" ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER