Kahramanmaraş'ta 12 Şubat Etkinliği

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun simgesi olan çeteler, 12 Şubat etkinliklerine katılmak için piyasaya çıktı.

Büyük bir kahramanlık göstererek, ortada olan işgali direnişiyle kaldıran Kahramanmaraş, kurtuluşunun 97’nci yılına hazırlanıyor.12 Şubat günü kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 97’nci yılı kutlanacak. Kutlamalar öncesi, Dulkadiroğlu ilçesi Gazipaşa Mahallesi muhtarlığında çete kıyafetleri dağıtıldı. Çeteler, muhtarlıktan aldıkları çete kıyafetleri ile birlikte oluşturdukları küçük gruplarla davul, zurna eşliği ile birlikte sokaklarda gezmeye başladılar.

‘12 Şubat Türk tarihinin en önemli zaferlerinden biridir’

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gazipaşa Mahallesi Muhtarı Erol Tanış, 12 Şubat’ın altın harflerle yazılan Türk tarihinin en önemli zaferlerinden biri olduğunu söyledi. Tanış, “Bu yıl kentimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97’nci yılını kutlayacağız. Bu vesileyle Büyükşehir Belediyemiz tarafından gönderilen çete kıyafetlerinin dağıtımına başladık. Mahallelerimizin gençleri bir araya gelerek Kahramanmaraş'ın kurtuluşu için savaşmış kahramanların giydikleri çete kıyafetleri ile birlikte cadde, cadde, sokak, sokak dolaşıp şehrin düşman işgalinden kurtuluşuna hazırlanacaklar. 12 Şubat altın harflerle yazılan Türk tarihinin en önemli zaferlerinden biridir. 12 Şubat, biz Kahramanmaraşlılar için var oluşumuzla yok oluşumuz arasında bir dönüm noktasıdır. Bütün benliğimizle idrak etmemiz gereken bir tarihin adıdır. Aynı zamanda 12 Şubat acıyla çileyle yoğrulan bu toprakların gerçek sahipleri olan atalarımıza duyduğumuz minneti dile getirmek için de bir vesiledir. Bizim için 12 Şubat Kurtuluş Bayramı’nın gayesi hiçbir zaman kuru bir hamasetten ibaret olmadı” şeklinde konuştu.

Haber: Adem Merk

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2017, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

bahistapot.com grandbet ekbonus.com Bonus Veren Siteler linkegit.com