banner117

Türkoğlu’nda Geleneksel Sünnet Şöleni başladı

Türkoğlu’nda Geleneksel Sünnet Şöleni başladı

Türkoğlu Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen sünnet şöleni bu yılda ilçenin 44 mahallesinde düzenleniyor.

Uzman Doktor Murat Çavdar ve ekibinin kontrolünde bu yıl 12.si düzenlenen sünnet şölenleri ilk olarak Yeşilyöre, Önsenhopurlu, Hopurlu ve Yavuzlar Mahallelerinde gerçekleştirildi. Sünnet şölenlerinin ilk gününde yapılan etkinlikte 30 çocuk sünnet olurken bu yıl ilçede yaklaşık 600’e kadar çocuğun sünnet edilmesi bekleniyor. Ayrıca Türkoğlu Belediyesi ekipleri tarafından çocuklara hatıra olarak erkeklik belgeleri ve oyuncaklar verildi.

“ÇOCUKLARIMIZIN ERKEKLİĞE İLK ADIMI ATMALARINI SAĞLIYORUZ”

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Geleneksel hale getirdiğimiz toplu sünnet şölenleri bu yılda devam ettiriyoruz. Özellikle ilçemize bağlı uzak mahallerimizde bulunan dezavantajlı çocuklarımızın erkekliğe ilk adımlarını atmalarına yardımcı oluyoruz. Daha önceden bu işler kötü koşullarda yapılıyordu, şimdi ise uzman doktorlarımızca gerekirse ilçemizde mahalle, mahalle, ev, ev gezilerek sünnet imkanı sunuyoruz. Çocuklarımız bizim öncelikli sevdamız onların delikanlılığa adım attıkları bu unutulmaz günlerinde yanlarında olmak istedik. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz’’ dedi. 

‘DELİKANLILIĞA İLK ADIMI ATTILAR’

Yeşilyöre Mahalle Muhtar Mehmet Kızıl ise, “Türkoğlu Belediyemiz tarafından geleneksel hale gelen sünnet şölenin ilk gününde 30 çocuğumuzu sünnet yaptırdık. Erkek çocuklarımızın hayatında birkaç özel gün vardı bu da onlardan birisiydi. Gözbebeğimiz olan çocuklarımız, bugün delikanlılığa ilk adımı atıyorlar. Onları ileride bu millet ve ülke için hayırlı birer evlat olarak göreceğiz. Böyle bir etkinlik düzenlediği için Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş’a teşekkür ederim" diye konuştu.
Toplu sünnetlerin devam edeceği mahalle ve tarihleri şu şekilde:
05.05.2016 Perşembe-Kızıleniş, Büyükimalı, Küçükimalı, 06.05.2016 Cuma-Kaledibi, Muratçakıroğlu, Avşarlı, 09.05.2016 Pazartesi-Şekeroba,Yeşilyurt, Dedeler, 10.05.2016 Salı-Çakallıçullu, Çakallıhasanağa, Ceceli, 11.05.2016 Çarşamba- Beyoğlu, Açalı, 12.05.2016 Perşembe-Göllühöyük, Çobantepe, Hacıbebek, 13.05.2016 Cuma-Kılılı, Kuyumcular, 16.05.2016 Pazartesi-Tahtalıdedeler, Özbek, Pınarhöyük, Kumçatı, Kadıoğluçiftliği, 17.05.2016 Salı- Minehöyük, Bayramgazi, Cennetpınarı, Kelibişler

Haber Merkezi

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner145

banner144