banner117

Özel Sporcular Akkoyun’un Misafiri Oldu

Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anma Atletizm 1. Bölge Şampiyonası öncesinde, Elbistan’ı temsilen şampiyonaya katılacak öğrencileri makamında misafir etti.

Özel Sporcular Akkoyun’un Misafiri Oldu

Antalya’da düzenlenecek olan turnuva öncesinde, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Dal, Kısık Sesler Spor Kulübü Başkanı ve Elbistan Rehberlik Araştırma Merkezi Özel Eğitim Öğretmeni Çağlar Kara, turnuvaya katılacak olan öğrencilerle birlikte Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun’u ziyaret ederek, turnuva hakkında bilgi verdiler. Müsabakaya katılan öğrencilerle Şampiyonadaki hedefleri üzerine sohbet eden Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, kulübün ilçemiz ve bölgemiz için güzel bir kazanım olduğunu belirterek, özel çocukların da bu imkânlardan faydalanmasında farkındalık yaratma açısından çok değerli olduğunu kaydetti. Öğrencilerden Bölge Şampiyonası ve Türkiye Şampiyonasında üstün başarı göstererek 2020 Tokyo Dünya Şampiyonasına katılma sözü alan Akkoyun, bu değerli çalışmalarından dolayı öğrencileri ve kulüp başkanını tebrik etti.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nca “2020 Tokyo Dünya Şampiyonası’na” katılımın ilk aşaması olarak düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anma Atletizm 1. Bölge seçmelerine hazırlanan Abdulhakim Polat ve Ali Fatih Dal 1-Kasım tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek şampiyonada mücadele edecekler. Müsabakalarda 2 ayrı daldan katılacak olan öğrencilerden Abdulhakim Polat 200 m koşu ve cirit atma, Ali Fatih Dal 100 m ve 200 m koşu müsabakalarında mücadele edecek.

Haber:Erdi İşbilir/Elbistan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER