“İLDE NE VARSA İLÇEMİZDE DE OLACAK”

“TÜRKOĞLU CAZİBE MERKEZİ OLACAK”

“İLDE NE VARSA İLÇEMİZDE DE OLACAK”

Yaptığı çalışmalarla ilçe tarihine damga vuran Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Kahramanmaraş’ımızda ne varsa ilçe merkezimizde de bu olacak” dedi.

Teknik, sosyal ve rutin belediyecilik anlamında yaptığı çalışmalarla ilçeye çağ atlatan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, yapılan çalışmalar sonrası Türkoğlu’nun cazibe merkezi olacağını söyledi.

Örnek bir kent olma yolunda yürüttüğü çalışmalarına son sürat devam eden Türkoğlu Belediyesi, yaptığı yeniliklerle 3. metropol ilçe olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerliyor.

Teknik belediyecilik, sosyal belediyecilik ve rutin belediyecilik hizmetleri anlamında yaptığı yatırımlarla çok sayıda önemli projeleri hayata geçiren Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, yapımı devam eden çalışmaları sık sık gezerek yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler alıyor.
Yaptığı projelerle adından sıkça söz ettiren Başkan Osman Okumuş, yapılan çalışmaları gazetemize değerlendirdi.

“CAZİBE MERKEZİ OLACAK”
İlçede yapılan çalışmalarla birlikte Türkoğlu’nun tam bir yaşam alanı haline geleceğini belirten Başkan Okumuş, “Belediyemizde baharla birlikte gerek rekreasyon çalışmaları, gerek yol çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor. Şuanda Türkoğlu İlçemizin Gaziler Mahallesinde İmalı Deresi rekreasyon çalışması projemize başladık. İmalı Deresinin Devlet Su İşleri tarafından dere ıslahı yapıldı. Belediyemiz tarafından son bir yıldan beri de ilçemiz ve ilçemize bağlı mahallelerde yol çalışmaları devam ediyor. İnşallah bu yaz bu mahalle cazibe bir mahalle haline gelecek. Bu alanda yaklaşık 1.5 km gidiş, 1.5 km geliş iki taraflı düzenleme çalışmaları devam ediyor. Derenin doğu tarafının 1.5 km’lik kısmını trafiğe kapalı bir alan oluşturuyoruz. Burası bisiklet yolları, yürüyüş yolları, çocuk oyun grupları, açık fitniss aletleri ve oturma gruplarıyla, Türkoğlu’muzun tam yaşam alanı haline gelecek. Deremizin batıdaki kısmında ise çok geniş bir şekilde yol ulaşıma açılacak. Eski belediye binamızla, yeni belediye binamız arasındaki bu rekreasyon çalışması bittiğinde Türkoğlu’muz yaşanılabilir, yaşam alanı hali alacak” dedi.

“MODERN VE KALICI ÇALIŞMALAR”
Türkiye’de ilk defa atlı eğitim ve okçuluk eğitim alanını yaptıklarını dile getiren Başkan Okumuş, yapılan alanın Türkoğlu Avasım Geleneksel Türk Oyunları Festivalinin alt yapısı olacağını söyledi. Okumuş, “Hemen yeni belediye hizmet binamızın batısında, belki de Türkiye de belediyeler içerisinde ilk defa, atlı eğitim ve okçuluk eğitim alanını Türkoğlu’muzda yapıyoruz. 25 dönüm alan üzerine yapılan, inşaatımızın yüzde atmışı tamamlandı. Burası tamamlandığında geçen yıl birincisini düzenlediğimiz, 1.Uluslararası Türkoğlu Avasım Geleneksel Türk Oyunları Festivalinin alt yapısı olacak. Buradaki bütün gençlerimize ve öğrencilerimize, hem ata binicilik kursları, hem de okçuluk eğitim kursları düzenlenerek yarışmalar yapılacak. Bu vesile ile Türkoğlu'nda bu yıl 7-8-9 Temmuz da 2. sini düzenleyeceğimiz, 2. Avasım Dünya Uluslararası Türk Oyunları Olimpiyatlarını tüm halkımızı davet ediyorum” şeklinde konuştu.

TÜRKOĞLU’MUZ ADETA HİZMETE DOYACAK
Yapılan yatırımlarla birlikte Türkoğlu’nun hizmete doyacağını belirten Başkan Okumuş, “Bu yaz Türkoğlu’muz adeta bir hizmete dolayacak, önümüzdeki ay beş milyonluk yol ihalesine çıkıyoruz. Köylerimizde, mahalleye dönüşen yerlerimizde, şehir merkezinde, hiçbir tozlu yol kalmayacak. Daha önce yaptığımız hizmetlerde her mahallemizde yüzde 10-15 civarında eksik olan yerlerimiz var. İnşallah bu ihale ile tamamı bitirilecek. Yeni belediye hizmet binamızın yan tarafına yapılacak olan hükumet konağı ile Ömer Halisdemir Caddesi, Adana yolu üzerine adliye binasının önümüzdeki aylarda ihalesi yapılacak. İlçemizde yapımı devam eden Kahramanmaraş’ın ikinci büyük cami inşaatı iki aya kadar tamamlanacaktır. Yüz dönüm alan üzerine kurulu eğitim kampüsünde, meslek yüksekokulunun binası ile yüzde yüz İslami İlimler Fakültesi inşaatı, yine belediyemiz ve kaymakamlığımız tarafından devam ediyor. İnşallah Türkoğlu bu yapılan ve yapılacak çalışmalarla birlikte Kahramanmaraş’ımızın 3. Metropol ilçe olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İLÇEYE KENT MEYDANI KAZANDIRIYORUZ
Kent meydanı projesinin tamamlandığı takdirde Türkoğlu’nun bölgenin en büyük kent meydanlarından birine kavuşacağını sözlerine ekeleyen Başkan Okumuş, “Türkiye de şehirlerde olan bir kent meydanı düzenlemesi de ilçemize kazandırıyoruz. Yaklaşık üç yıldan beri alt yapı çalışmalarını bitirdik. Eski belediye binamızın olduğu yer, hükumet konağımızın olduğu alan, İmalı Deresi üzerindeki 90 tane iş yeri, kaymakamlık lojmanı ve adliye lojmanlarının yıkımı hükumet konağı haricinde gerçekleştirildi. İnşallah hükumet konağını da yıktığımız takdirde Türkoğlu bölgenin en büyük kent meydanlarından bir tanesine kavuşacak. Bu kent meydanı ile İmalı Deresi rekreasyon projesi de birleşmiş olacak” dedi.

PARK VE SPOR TESİSİNE DOYACAK
Sosyal belediyecilik anlamında yaptıkları çalışmalarla ilçenin park ve spor tesisi noktasında doyacağının altını çizen Başkan Okumuş, “Aynı zamanda Mahallelerimizde de park ve spor tesisi çalışmalarına devam ediyoruz. Şekeroba Mahallemizde futbol sahası, halı saha, basketbol ve voleybol sahaları etrafına 200 dönümün üzerinde de güzel bir yeşil alan rekreasyon çalışmamız var. Burada bittiği zaman Kılılı Mahallemizdeki spor tesisleri, Türkoğlu İlçe merkezdeki spor tesisleri, Beyoğlu’ndaki daha önce yaptığımız spor tesisleriyle inşallah dördüncü spor tesisine kavuşacak. Gençlerimizin çocuklarımızın vakit geçirebileceği, spor yapabileceği bir alana kavuşacak ben Türkoğlu’lu hemşehrilerimize şunu son olarak söylemek istiyorum. Kahramanmaraş’ımızda ne varsa İlçe Merkezimizde de bu olacak. İnşallah bu çalışmalar önümüzdeki yaz sezonuna kadar bitirilip eksiklikler tamamlanacak” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER