GÖKSUN’DA GENÇLER MİLLİ VE MANEVİ DUYGULARLA YETİŞECEK

Sosyal ve Kültürel Belediyecilik alanlarında önemli projeler hayata geçiren Göksun Belediyesi, Kahramanmaraş Valiliği Sosyal Destek Programı (SODES) işbirliği ile “Göksun Gençleri Milli Manevi Gelişiyor” projesini hayata geçiriyor.

GÖKSUN’DA GENÇLER MİLLİ VE MANEVİ DUYGULARLA YETİŞECEK

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, proje hakkında yaptığı açıklamada, “Vatanına, milletine, bayrağına sevdalı nesiller yetiştirmek, ilçemizin eğitim, kültür sosyal ve spor yapısını geliştirmek istiyoruz” dedi. Millet olma bilinciyle yetişen gençlerin vatanı, milleti, bayrağı ve dini için canlarını seve seve feda etmelerinin en güzel örneğinin 15 Temmuz gecesi yaşandığına işaret eden Başkan Aydın, şunları kaydetti: “15 Temmuz gecesi yediden yetmişe herkes vatanı ve milleti için bayrağının inmemesi, ezanının dinmemesi için tanklara, helikopterlere ve uçaklara dillerindeki dua, göğüslerindeki iman kuvvetiyle dur dedi. Tarihi kahramanlıklar ve zaferlerle dolu bir milletin torunları o gün yeni bir tarih yazdı. O gece tarih yazan annelerin ve babaların evlatlarının da onlar gibi yetişmesi gerekiyor. İşte bu bilinçten hareketle ilçemizdeki gençlerin milli ve manevi duygularla yetişmesi ve spor ahlakı ile gelişmesi için bu projeyi hazırladık. 2015 yılında SODES desteği ile hayata geçirdiğimiz Göksun Toplum Merkezi Projesinin devamı niteliğinde olan bu proje ile ilk ve ortaokul öğrencilerimiz hem spor kurslarına katılacaklar hem de Çanakkale Gezisine katılarak dünyaya meydan okuyan atalarının nasıl bir zafer kazandıklarına tanıklık edecekler.”

Başkan Aydın, projenin hayata geçirilmesi konusunda desteklerini esirgemeyen Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan başta olmak üzere SODES Kahramanmaraş yetkililerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner166