Elbistan'da ilk kez omurilik tümör ameliyatı gerçekleştirildi

Elbistan Devlet Hastanesi'nde ilk kez omurilik tümörü ameliyatı gerçekleştirildi.

Elbistan'da ilk kez omurilik tümör ameliyatı gerçekleştirildi

Elbistan Devlet Hastanesi'nde görev yapan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Halil Kul, ameliyat hakkında yaptığı açıklamada, şu anda il ve üniversite hastanelerinde yapılabilen, ameliyatın başarıyla tamamlanarak, hastanın sağlığına kavuştuğunu bildirdi.

Hastanenin yeni binasıyla birlikte yeni imkanlara da kavuştuğunu belirten Kul, "Ancak üniversite hastanelerinde yapılabilen operasyonu, 68 yaşında sol bacağında uyuşukluk, yürümekte sıkıntı, dinlenmeden ihtiyaçlarını giderememe şikayetiyle gelen hastamızda gerçekleştirdik. Hastamızda yapılan tahlillerde omurilik bölgesinde darlık tespit ettik. Bu tarz ameliyatlardaki sıkıntımız, ameliyatlar sürprizlere açıktır. Ciddi anlamda ameliyat sonrası ağrı ve daha büyük komplikasyonların olma ihtimali yüksektir. Biz hastamızı farklı bir ameliyata hazırlamıştık. Ameliyat esnasında hastamızın omuriliğinde tümör olduğunu tespit ettik. Hemen ameliyatımızı tümör ameliyatına çevirdik. Yeni hastanemizdeki imkanlarla, daha önce yapamadığımız bu operasyonu, Elbistan'da ilk kez gerçekleştirdik. Hastamız, sağlığına kavuştu." ifadelerini kullandı.

Ameliyat sonrası sağlığına kavuşan Nazife Akın (68) ise, 3 yıldır acı içerisinde yaşadığını ve yapılan ameliyatla birlikte acılarından kurtulduğunu belirterek, hastane personeline teşekkür etti.

Haber:Erdi İşbilir

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2018, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER