Elbistan'da ilk kez kapalı böbrek taşı ameliyatı yapıldı

Elbistan Devlet Hastanesi'nde bir hasta, kapalı böbrek taşı ameliyatı (Perkütan Nefrolitotomi-PNL) yöntemiyle böbrek taşlarından kurtuldu.

Elbistan'da ilk kez kapalı böbrek taşı ameliyatı yapıldı

Sol böbreğinde iki santimetrelik taş bulunan Adem Külhaş (36), Elbistan Devlet Hastanesi'nde yapılan laporoskopik yardımlı PNL yöntemiyle sağlığına kavuştu.
Operasyonla ilgili açıklama yapan başhekim Üroloji Uzmanı Akif Türk, kapalı yöntemle yapılan müdahale ile hastanın daha çabuk toparlandığını söyledi.
Başhekim Türk, "Hastanemize ciddi karın, böbrek ağrısı, idrar sıkıntısı ve kanlı idrar şikayetiyle başvuran hastamız, başarılı bir ameliyat geçirdi. Öncelikle hastaya yapılan tahlillerde, hastanın böbreğinde taş tespit edildi. Bu nedenle hastaya operasyon yapılmasına karar verildi. Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Uğur Kılıç ile birlikte ameliyatı gerçekleştirdik. Bu tarz ameliyatlar tecrübe gerektiren kompleks bir ameliyattır. Hastamıza Laporoskopik yardımlı PNL (böbrekten taş alınması) ameliyatı yapıldı. Bu ameliyatın önemli olmasının bir diğer nedeni, sol böbreğin pelvik yanı leğen kemiği içerisinde yer alıyor olmasıdır. Ameliyat başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Hastanın şikayetleri geçti ve hasta sağlığına kavuştu." diye konuştu.
Ameliyat sonrası sağlığına kavuşan Adem Külhaş, ise, acı içerisinde yaşadığını ve yapılan ameliyatla birlikte acılarından kurtulduğunu belirterek, sağlığıma kavuşmamı sağlayan başta Üroloji Uzmanı Dr. Akif Türk ve Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Uğur Kılıç olmak üzere tüm personele teşekkür etti.

Haber: Erdi İşbilir

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 17:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lutheran Hospital
Lutheran Hospital - 2 yıl Önce

Merhaba, böbreğini satmak istiyor musun? Eğer evet ise, iowalutheranhospital@gmail.com aracılığıyla bize ulaşın, ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SIRADAKİ HABER