banner117

“Canımızla Kanımızla Mehmetçiğimizin Yanındayız”

Elbistan Açık Pazar Esnafı ve Halk Otobüsçüleri Kooperatifi “canımızla kanımızla Mehmetçiğimizin yanındayız” çağrısı yaptı, Kızılay’ın kan toplama aracı da kan bağışı yapmak isteyenlerle dolup taştı.

“Canımızla Kanımızla Mehmetçiğimizin Yanındayız”

Pazar esnafı ve halk otobüsçüleri halkı “Canımızla Kanımızla Mehmetçiğimizin Yanındayız” diyerek kan vermeye çağırdı, Kızılay’ın kan toplama aracı bağışçılarla dolup taştı.

Mehmetçiğin Afrin operasyonuna destekler durmak bilmiyor.

Elbistan Açık pazar Esnafı ve Halk Otobüsçüleri, Mehmetçiğe destek olmak için kan verme çağrısında bulundu, esnaflar ve vatandaşlar “Kanımızla Canımızla Askerimizin Yanındayız” mesajı vermek için Kızılay aracına akın etti. Yapılan çağrı üzerine pazar yerindeki kan toplama aracına giden esnaflar ve vatandaşlar kan vermek için kuyruk oluşturdu. Bu gün kanımızı veriyoruz, gerektiğinde de canımızı vermeye hazırız dediler.

Pazar yerindeki programa Kaymakam Tuncay Akkoyun, Emniyet Müdürü Hakan Aşık, esnaflar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Programda eller semaya kaldırılıp, askerimiz için dualar edildi.

Kaymakam Akkoyun Aksu habere yaptığı değerlendirmede programı önemsediklerini ifade ederek, “Bu birliktelik, dayanışma devam ettiği sürece, ne kadar büyük bir devlet olduğumuzu Alemi Cihan görecektir” diye konuştu. Akkoyun: “Elbistan da bulunan Pazar ve Halk Otobüsleri esnafımız bir kan bağışı kampanyası başlattılar. Bu günlerde kan bağışının önemli olduğunu biliyoruz. Sağ olsunlar esnaflarımız da böyle bir duyarlılık gösterdiler. Aynı zamanda da Afrin’de mücadele eden Askerlerimize Mehmetçiğimize Kahraman Ordumuza destek amacıyla Şehitlerimiz için burada Kuran-ı Kerim okundu. Birlik beraberlik, Vatanımız, Bayrağımız, Ülkemiz ve huzurumuz için bu birliği beraberliği göstermek adına yapmış oldukları bu davranışlarından dolayı Pazar ve Halk Otobüsleri esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Rabbim Devletimizi memleketimizi korusun. Şu anda Afrin’de kahramanca mücadele eden Mehmetçiğimize Rabbim yardım eylesin, onları muzaffer kılsın inşallah. Şehitlerimiz var Allah onları inşallah cennetine alacaktır. Şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine sabır ve gazilerimize şifalar diliyorum” diye konuştu.

Pazar esnafı adına konuşan Sami Çiçek’de Mehmetçiğimiz cephede mücadele ederken biz de buradan onlara destek vermek istedik diye konuştu.

Çiçek, “Pazar halkı namluya sürülmüş mermi gibi göreve hazırdır” dedi.

Halk Otobüsçüleri Kooperatifi Başkanı Battal Karaca’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ülkenin geleceği adına dayanışma içerisinde olmalarını da ülke adına son derece olumlu bulduklarını söyledi.

Haber:Erdi İşbilir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER